یادواره شهدای بیسیم چی در هرسین

بیستون نیوز :

برگزاری یادبود شهدای بیسیم چی در هرسین

به گزارش بیستون کرمانشاه بیش از ۱۰۰ شهید “بیسیم‌چی” دارد. علیرضا محمدزاده دبیر این یادواره اظهار کرد: این یادواره چهار سال است که در شهرستانهای مختلف کرمانشاه برگزار می‌شود و پنجمین دوره آن امسال در شهرستان هرسین برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این یادواره امسال (۸ اردیبهشت) بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد آیت الله “حجتی” شهرستان هرسین برگزار می‌شود.

محمدزاده هدف از برگزاری این یادواره را یادآوری خاطرات و معرفی شهدای بیسیم چی و معرفی سیره زندگی آنها به نسل جوان عنوان کرد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۱۰۰ شهید بیسیم‌چی در استان کرمانشاه، گفت: در دوران دفاع مقدس تخصص‌های بسیاری در جنگ حضور داشتند و در این بین یکی از اقشار حاضر در جنگ کارکنان و متخصصین مخابرات بودند و شهدای بسیم‌چی هم در این حوزه فعالیت داشتند.

محمدزاده اظهار کرد: این شهدا همواره همراه فرماندهان جنگ بودند و آنها را محرم اسرار فرمانده و عملیات‌ها می‌دانستند و به همین علت در بسیاری موارد بعد از شهادت فرماندهان این افراد به واسطه اشراف اطلاعاتی که داشتند واسط بین فرماندهان ارشد و نیروها برای انجام عملیات می‌شدند و به نوعی جایگزین فرمانده می‌شدند.

دبیر یادواره شهدای بیسیم چی استان کرمانشاه، به محجور بودن این شهدا اشاره کرد و افزود: متاسفانه آن طور که باید به این شهدا پرداخته نشده است و یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری این یادواره معرفی خدمات این شهدا در جنگ و توجه بیشتر به آنها و خدماتشان است.

منبع ایسنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار