ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۹:۳۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > یادواره شهدای بیسیم چی در هرسین

یادواره شهدای بیسیم چی در هرسین

برگزاری یادبود شهدای بیسیم چی در هرسین

به گزارش بیستون کرمانشاه بیش از ۱۰۰ شهید “بیسیم‌چی” دارد. علیرضا محمدزاده دبیر این یادواره اظهار کرد: این یادواره چهار سال است که در شهرستانهای مختلف کرمانشاه برگزار می‌شود و پنجمین دوره آن امسال در شهرستان هرسین برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این یادواره امسال (۸ اردیبهشت) بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد آیت الله “حجتی” شهرستان هرسین برگزار می‌شود.

محمدزاده هدف از برگزاری این یادواره را یادآوری خاطرات و معرفی شهدای بیسیم چی و معرفی سیره زندگی آنها به نسل جوان عنوان کرد.

وی با اشاره به وجود بیش از ۱۰۰ شهید بیسیم‌چی در استان کرمانشاه، گفت: در دوران دفاع مقدس تخصص‌های بسیاری در جنگ حضور داشتند و در این بین یکی از اقشار حاضر در جنگ کارکنان و متخصصین مخابرات بودند و شهدای بسیم‌چی هم در این حوزه فعالیت داشتند.

محمدزاده اظهار کرد: این شهدا همواره همراه فرماندهان جنگ بودند و آنها را محرم اسرار فرمانده و عملیات‌ها می‌دانستند و به همین علت در بسیاری موارد بعد از شهادت فرماندهان این افراد به واسطه اشراف اطلاعاتی که داشتند واسط بین فرماندهان ارشد و نیروها برای انجام عملیات می‌شدند و به نوعی جایگزین فرمانده می‌شدند.

دبیر یادواره شهدای بیسیم چی استان کرمانشاه، به محجور بودن این شهدا اشاره کرد و افزود: متاسفانه آن طور که باید به این شهدا پرداخته نشده است و یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری این یادواره معرفی خدمات این شهدا در جنگ و توجه بیشتر به آنها و خدماتشان است.

منبع ایسنا

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید