شهردار احتمالی هرسین ۵۰ برنامه قابل اجرا را ارائه داده است

بیستون نیوز :

اینجانب رامین آزادپور اگر شهردار هرسین شوم با تقسیم بندی زمانی برنامه ها و اهداف به سه قسمت :کوتاه مدت .میان مدت وبلند مدت به رفع مشکلات و پیشرفت شهر توجه خواهم نمود که شرح و بیان مختصری در زیر بیان خواهد شد :

سرویس اجتماعی بیستون //  حقیقت این است که موضوع انتخاب شهردار یک مسئله مهم است چون در آینده نه چندان دور (شروع بکار رسمی شورای منتخب پنجم)با انتخاب یک شهردار جدید قراره شهر دچار تحول در راه تعالی وپیشرفت یا خدای نکرده دچار افول و پس رفت کما فی السابق شود .
اینجانب رامین آزادپور ،متولد۱۳۵۸،زاده هرسین .کارشناس ارشدمدیریت آموزشی و دعوت به مصاحبه دوره دکترا همین رشته در سه واحد دانشگاهی با داشتن سالها سابقه در امر مشاوره با مدیران سطوح مختلف شهری در زمینه حل مشکلات سیستمی و رفتار سازمانی و همچنین مشاورات مدیریت بازار و درآمد زایی به صورت پایدار اگر شهردار هرسین شوم با تقسیم بندی زمانی برنامه ها و اهداف به سه قسمت :کوتاه مدت .میان مدت وبلند مدت به رفع مشکلات و پیشرفت شهر توجه خواهم نمود که شرح و بیان مختصری در زیر بیان خواهد شد :
۱:اول از همه سعی خواهم که کسی بنر تبریک برای انتصاب اینجانب چاپ نکند بنابر دلایل شخصی و عمومی.
۲.سیستم اداری و مدیریتی شهرداری بخاطر عدم انتخاب درست گذشته(این نظر شخصی منه و شاید اشتباه باشه)دچار آنتروپی حاد شده و یک جورایی خودسری در شهرداری هرسین موج میزنه فلذا در بدو ورود به ساختمان شهرداری دست به تغییرات میزدم و به قولی سیستم نیروی انسانی شهرداری رو سروسامان می دادم .مدیریت منابع انسانی که بخش مهم سرمایه های هر سازمان است را با چیدمان درست مرتب نموده تا هر کسی در جایی که مربوط به خود است مشغول به خدمت گردند،شهرداری هرسین به خاطر اینکه بیش از حد روتین شده و به علت برقرار نشدن جریان پاسخگویی این نهاد دچار بیماری وکسالت مدیریتی و خدماتی شده است ،اینجانب باغنی کردن شغل و چرخش شغل وارتقاء سطح کیفی مقام شغلی کارگران وکارمندان خون تازه ای به رگهای این سازمان تزریق خواهم کرد تا جانی دوباره گیرد.
۳.بادعوت از کارشناسان ذی حساب و بازرسان اداری تمام پرونده های مالی شهرداری را برابر قانون بررسی کنند تا مشخص شود در گذشته چه اتفاقاتی افتاده
و حسب این کار و گزارش شفاف به مردم آنهم مو به مو به اولین خواسته مردم که همان حق آگاهی از اوضاع مالی و اداری شهرداری است توجه میکردم و سر تعظیم فرود می آوردم .
در دوران مدیریت خود نیز این روند ادامه دارد و شفاف سازی های مالی و اداری را به معنای واقعی کلمه اجرا خواهم نمود .
۴.به هیچ کدام از کارمندان شهرداری اجازه دخل و تصرف در امورات درآمدزای شهرداری را نمی دادم بابت کسر کردن عوارض خاصه از کسانی که تمکین مالی دارن .
روند گذشته متاسفانه برمبانی رابطه بازی و لابی گری بوده تقریباً،یعنی پارتی دارها و پولدارها با نفوذ، عوارض مثلاً ساخت سازشان رو کم میکنندو در عوض یک بنده خدایی که با بدبختی و قرض و وام میخواهد خانه بسازد باید تمام و کمال عوارض را پرداخت کند ،که این امر جالب نیست و مصداق بی عدالتی است .
من به آنهایی که پولدار هستن تخفیفات آنچنانی نمی دهم اما به کسانی که یقین حاصل کنم اوضاع مالی آنهازیاد در حد اعلی نیست تخفیفات ویژه قائل خواهم شدبرابر قوانین .
۵.دوره گردی با بلند گو و خودرو داخل کوچه ها ممنوع خواهد شد .
سه تا چهار مکان مختلف در نقاط پاخور شهر برای تجمیع وانت بارها در نظر گرفته خواهد شد و با اخذ عوارض سالیانه و صدور کارت مجوز جهت کار وانت بارهای تدوین خواهد شد .تا حداقل شهر از دست این آلودگی صوتی داخل کوچه ها خلاص شوند .
۶.یک بازار هفتگی برای هرسین در نظر گرفته خواهد شد .مثل دوشنبه بازار که در شهر چند مکان مناسب برای این امر وجود دارد و خیلی از کاسبان شهر میتوانندبا حضور در این بازار هفتگی اقدام به حراجی کنند و درکنار فروش بیشتر سود بیشتر اوضاع اقتصادی این قشر عظیم به نحو احسنت به کمال برسد .شاید بهترین مکان برای این امر پارک امام علی (ع)باشد که البته قابلیت مکان یابی نیز دارد.
۷.عوارض خودرو های شهر را کمتر از شهرهای اطراف خواهم کرد تا کسی به شهرهای همجوار جهت پرداخت عوارض سالیانه نرود و حتی باعث جذب عوارض از شهرهای دیگر در این خصوص شود .پروپوزال مالی این مسئله در موقع حضور در این منصب خدمت اعضا محترم شورا جهت تصویب ارائه خواهد شد .
۸.مدیریت بافتهای فرسوده در اهم برنامه خواهد بود .(خاصه مدیریت بحران و پیشگیری برای حوادث غیر مترقبه که در صورت بروز حادثه ای در این نقاط دچار حداقل خسارتها گردیم)
۹.تجهیز و نوسازی خودروهای شهرداری و خرید تجهیزات به روز و خودروهای مورد نیاز شهرداری وواگذاری جمع آوری و حمل زباله به شرکتهایی که خودروهای مکانیزه مدرن دارندو دستور به تجهیز آن شرکت و تشویق پیمانکار برای آوردن موتورهای سه چرخ تا بتوانند وارد کوچه هایی شوند که ماشین های بزرگ نمیتوانند وارد کوچه هایی که بافت قدیمی دارند شوند جهت حمل و جمع آوری زباله و همچنین فرهنگ سازی امر تفکیک زباله از مبداء را مورد توجه قرار خواهم داد .
۱۰.شروع به فرایند درآمد پایدار و ثابت برای شهرداری از طریق مثلا ساخت پاساژ
هایی که مالک آن فقط شهرداری باشد .ساخت مغازه ها در پارکها و اجاره آن به بخش خصوصی تا با این روند هم تعدادی جویای شغل مشغول به کسب درآمد حلال گردند هم با دریافت اجاره شهرداری دآمدی ثابت داشته باشد .
۱۱.ساخت پارکینگ طبقاتی برای داخل شهر و ممنوع کردن پارک خودرو داخل خیابان اصلی مخصوصا نقاط شلوغ که با حضور متخصصان برای مکان یابی میتوان حجم ترافیک را کنترل کرد .نقاط قابل اشاره جهت احداث این مسئله نزدیک بانک ایران زمین و نزدیک داروخانه دکتر افضلی شاید بهترین مکان برای این امر باشد .
۱۲.زیبا سازی شهر به معنای تمام کلمه نه فقط رنگ جدولها و بلوارها.
یک بار برای همیشه :باتوجه به اینکه کارخانه تولید بلوک و جدولهای سیمانی رنگی را سراغ دارم با اخذ قرار داد با این کارخانه اقدام به تولید این جدولهای سیمانی رنگی با نقش و تمثالهای تاریخی زیبا که در قالبهای خاص آن کارخانجات تولید میشود اقدام به تعویض این بلوکهای سیمانی در سطح بلوارهای شهر خواهم زد تا یک بار برای همیشه با رنگ ثابتی که دارند از هدر رفت سرمایه وانرژی که هر ساله بابت رنگ کاری به شهرداری تحمیل میشود خودداری گردد .
۱۳.مکانیزه و مدرن کردن سیستم آبیاری فضای سبز شهری .
این آبیاری که در سطح شهر انجام میگیرد کاملا مضر است و حتی دارای خطرات بیشماری میباشد (از هدر رفت آب و عدم اجرای صحیح آبیاری حتی در زمان نامناسب و خطر تصادف ناشی از حرکت تانکرهای آبی که که در کنار بلوارها در حرکت هستند این امر را پایان خواهم داد با به روز کردن سیستم آبیاری )
نکته مهم عدم استفاده از آب شرب است که متاسفانه در بخش هایی از فضای سبز شهر آبیاری از آب شرب شهری تامین میگردد که این صحیح نیست .
۱۴.توجه به پرداخت حقوق کارگران یعنی اولیت پرداختها را عوض خواهم کرد .
۱۵.ممنوعیت استفاده از خودروهای اداری برای کار شخصی به معنای واقعی آن نه ریا
۱۶.گزارش مستمر هر ماه درتریبون نماز جمعه به مردم فهیم هرسین در خصوص اقدامات صورت گرفته و موانع موجود در راه اقداماتی که قرار است انجام شود و نمیگذارند یا نمیشود‌.دانستن و آگاهی حق مردم است .
۱۷.ملاقات عمومی یک روز در هفته
۱۸.جلسات تشریک مساعی هر ماه یک روز آن هم در روز جمعه با جوانان و نخبگان شهر با دعوت مستقیم توسط خود شهردار و الزام به حضور اکثریت اعضا شورا و همچنین دعوت از مسئولین دیگر شهری جهت حضور در این جلسات و تشویق مردم به حضور جهت رشد حس مطالبه گری
۱۹.حضور مستمر در تمام محلات شهر خارج از ساعت اداری .باید مشکلات را نزدیک دید تا بهتر درک کرد که مردم چه میکشند
۲۰.تبدیل هرسین به ۵ناحیه شهری
۲۱.تشویق به تشکیل شورا یاریهای محلات و توجه به آنها
۲۲.ممنوعیت سد معبر در تمام سطح شهر و فرهنگ سازی این مسئله که همه موظف به رعایت حقوق شهروندان هستیم
۲۳.احداث و ساخت زیباترین شهربازی با حضور بخش خصوصی که تاحدودی اقداماتی صورت گرفته اما نیازمند حمایت و تداوم این مسئله برای ساخت هر چه سریعتر آن هست
۲۴.احداث فروشگاه شهروند
۲۵.ساخت سرزمین موجهای آبی در هرسین با تشویق حضور بخش خصوصی که راحت میشود استخر سرپوشیده را گسترش داد و این مهم به سرانجام برسد .
۲۶.پیگیری شروع مجددبکار سینما (دعوت از بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در این امر)و توجه به هنرمندان شهر
۲۷.برگزاری همایش های مختلف فرهنگی و هنری و ارتقاء سطح کیفیت شهروند اجتماعی هرسین .
برگزاری کنسرت و دعوت از هنرمندان به صورت مداوم
۲۸.ساخت دو نماد زیبا در ورودی های شهر از مسیر کرمانشاه و نورآباد .همچنین ساخت تندیسی سنگی از چند علمای بزرگ منطقه و کشور که اهل همین دیار هستند و از افتخارات هرسین میباشند همچون مرحوم آیت الله حجتی .
۲۹. پیگیری و سعی در احداث شهرک اداری در هرسین .نمونه هایی از این شهرکهای اداری در کشور وجود دارد مثل شهر شهریار که این شهرک ها باعث میشود مردم در مراجعات اداری خود با یک مدیریت زمانی و راحتی در انجام امور اداری خاصه وقتی کار اداری دارای روال اداری و سروکار داشتن باادارات مختلف است را در پی خواهد داشت .
۳۰.ساخت پارک بانوان و توجه خاص به این قشر به معنای واقعی .یک پارک ایده ال که هم تعریف درست پارک بانوان باشد هم در عمل آنگونه باشد و همچنین دعوت به حضور و استفاده از این قشر نکته بین و نکته سنج در امر مشاوره و انجام کارهایی که به راحتی از این قشر هنرمند برخواهد آمد .
۳۱.توجه به آثارباستانی و معرفی هرسین به تمام دنیا با استفاده از امکانات موجود که متاسفانه مورد توجه نبوده است . راههای معرفی و تبلیغات برای این آثار جهت جذب گردشگر بسیار زیاد است اما متاسفانه تاکنون اگر هم کاری انجام شده به قدر کفایت و درخور نبوده است .
۳۲.برگزاری نمایشگاههایی از هنرهای تجسمی هرسین در شهر و حمایت آنها به صورت کاروان جهت برگزاری این نمایشگاهها در سطح کشور
۳۳.ایجاد یک دریاچه زیبا وبزرگ در قسمت جنوبی شهر که طرح آن و مصداق اجرایی آ
ن در کشور هست که در صورت حضور و در مقام دفاع جهت جذب بودجه های مربوطه و پروسه اداری و اجرایی آن قابل تشریح و بیان است .
۳۴.تشکیل کمیته ای از جوانان و نخبگان شهر جهت رایزنی و مشاوره برای پیشبرد بهتر برنامه ها و اجرای عملی آنها
۳۵.توجه و زیباسازی هر چه بیشتر فضاهای سبز موجود و همچنین گسترش آنها و نوسازی امکانات تفریحی این مکانها و ایمن سازی وسایل بازی پارکها طبق استاندارهای موجود و همچنین توجه به روشنایی پارکها
۳۶.پیگیری ساخت هتل و مسافرخانه با مشارکت بخش خصوصی و مکان یابی درست و دقیق جهت احداث هتل و همچنین ساخت سرویسهای بهداشتی در سطح شهر
۳۷.داشتن ارتباط مستمر با ادارات دیگر جهت همکاری برای حل مشکلات شهر که هر کدام به نوعی توان مشارکتدر حل مشکلات را دارند حتی بدون اعمال هزینه ای، فقط مدیریت میخواهد و برنامه ریزی و مشورت
۳۸.توجه به امر ورزش و ورزشکاران و امکانات ورزشی و نوسازی امکانات کهنه شده و بروز کردن این امکانات با همکاری تمام سازمانهایی که میتوانند در این امر دخیل باشندهمچون آموزش و پرورش و تربیت بدنی و….
ساخت و احداث زمین فوتبال با چمن مصنوعی در حداقل سه نقطه شهر
۳۹.پیگیری ساخت یک شهربازی سرپوشیده (مسقف)برای تمام فصول سال
۴۰.حمایت از کمپهای ترک اعتیاد جهت درمان بیماری اعتیاد
۴۱.توجه به اجرای طرح جامع شهری و طرح تفصیلی شهری که مدتهاست به فراموشی سپرده شده است .اگر توجه کنید در بندهای برنامه های فوق شرحیاتی از این طرح تفصیلی وهمچنین طرحهای موضوعی اشاره شده است .
۴۲.توجه ویژه به سازمان آتش نشانی و پیگیری نوسازی و به روز کردن امکانات این سازمان و همچین پیگیری مسئله آموزش افراد این سازمان در جهت به روز بودن علم این افراد در جهت خدمت به مردم و اقدام به موقع و درست در صورت بروز حوادث احتمالی
۴۳.شفاف سازی و اطلاع رسانی از امورات مالی شهرداری در رسانه ها به صورت دقیق و طی بازه های زمانی مختلف
۴۴.اجرای طرح جمع آوری متکدیان و ساماندهی آنها در جهت از بین بردن این امر چه در جهت کمک مداوم و چه در جهت تشویق بکار و فعالیت جهت داشتن درآمد سالم
۴۵.تبدیل خیابان اصلی شهر به صورت یک بازار سنتی سراسری و حذف آسفالت این خیابان و سنگ فرش کردن آن به صورت کاملاً سنتی و احداث یک خیابان عریض و همجوار جهت رفت آمد بهتر خودروها و مسافران سطح شهر
۴۶.تمام کوچه های شهر را آسفالت خواهم کرد آنهم یک آسفالت جدید که خواص جدیدی هم دارد و سالهای سال دوام خواهد داشت . این آسفالت هم اکنون در همدان هم تولید میشود.این آسفالت اصلاح شده با پودر لاستیک و پلیمر وستانومرتولید میشود که از جمله ویژگیهای آن :انعطاف پذیربودن زیر بارهای ترافیکی، کاهش تشکیل یخ در لایه آسفالتی و کاهش ترک خوردگی‌های انقباضی آن اشاره کرد.
این آسفالت کاملا از لحاظ علمی به روز است و دام بسیار بالایی خواهد داشت .
۴۷.تعویض و نوسازی سنگ فرشهای پیاده روها به صورت بسیار زیبا و مدرن و همچنین نورپردازی های بسیار زیبا در سطح معابر شهر که چشم هر عابری را به خود جلب کند .
۴۸.زیبا سازی میادین شهر به بهترین شکل ممکن با حضور بهترین هنرمندان سطح کشور
۴۹.همکاری با تمام مالکین شهر برای نمای ساختمان و تشویق تمام مالکان برای زیبا سازی نمای ساختمانها و تدوین الزامات قانونی برای کسانی که در این خصوص همکاری لازم را ندارند.
۵۰.ساماندهی اوضاع حمل و نقل عمومی و خدمات درخور به مردم فهیم شهر هرسین .
۵۱.پیگیری ،تعمیرومرمت مسیر رودخانه سراب هرسین ازنقطه شروع تا محل احداث دریاچه اشاره شده در بند۳۳
۵۲.طراحی و ساخت یک آکواریوم شیشه ای بزرگ و نگهداری آبزیان سردآبی در آن که بی شک منظره زیبایی در پارک توحید ایجاد خواهد کرد .
۵۳.ساخت یک رستوران سنتی در پارک توحید در نقطه ای که آسیبی به آثار باستانی پارک وارد نکند .
۵۴.ایجاد گیشه مطبوعات در پرترددترین مکان شهر .
آری من برای ساختن هرسین آماده ام .
آرمان شهر هرسین ساختنیست یافتنی نیست .
همت کنید و کمک کنید تا آنهایی که برنامه دارند و اهل عمل هستن به وعده های خود، در راس امور قرار گیرند .
شهر نیازمند رشد است
مردم خسته شده اند از تکرار مکرارت و عقب ماندگی شهر
فکر نو و جوان میخواهد تا با انرژی هر چه تمام تر این اقدامات به منصه ظهور برسند و آرمان شهر هرسین را در آینده نچندان دور همگی شاهد آن باشیم .
من متهعد به انجام تکلیفم
مردم فهیم هرسین قانع به اقل نباشید همیشه بهترین ها را بخواهید .
این مطالب درست شدن آنها غیر ممکن نیست همت میخواهد و حمایت و یک نیروی پرتوان جهت پیگیری که با جان‌ ودل آمده ام توانمندیهایم را به ثبوت برسانم .
ومن الله التوفیق
ارادتمند رامین آزادپور

مطالب پیشنهادی

 1. مهدی رئیسیان گفت:

  باسلام.جناب شهردار احتمالی هرسین۵۰ مورد اقدام وبرنامه برا آینده؟؟سنگ بزرگ نشان نزدن است ها….مهمترین مشکل شهرمون رو خیلی راحت ازش عبور کردی واونم نگهداری دام در منازل وخساراتی که دارن به فضای سبز و حیثت شهرمون میزنن و تجاوز به حقوق شهروندی بقیه شهروندان وهزینه های پزشکی و ایجاد بیماریهای خطرناک و….چرا که ما در حال پرداخت هزینه های شهری هستیم ولی در شرایط روستا زندگی میکنیم.ضمناً شرکت بلوک زنی که مد نظر دارین رو کنسل بفرمایین چرا که با بلوکهای گرانیتی و بادوام مثل تمام شهرهای دیگه (همدان)خیلی شهر زیباتر میشه و با دوام هستند وبودجه بیت المال هم هدر نمیره که هرساله تعویض بشن.

 2. مرتضی قنبری گفت:

  با سلام و عرض ادب
  فعلا برنامه ایشان بسیار عالی و پر محتوا بوده امیدوارم شورا آینده توانایی انتخاب یک شهردار خوب و با برنامه را داشته باشه

  • شهروند گفت:

   به نظرم اصلا جالب نیست ، و بیشتر موارد بالا به هیچ عنوان قابلیت اجرایی ندارد .
   شهر هرسین مرده است چون اقتصاد ندارد ، درآمد ندارد

 3. وطن دوست گفت:

  بسیاری از موارد بالا صرفا از وظایف ابتدایی یه شهرداری می باشد .
  خواهشا اول یه تعریف درستی از برنامه داشته باشید بعد برنامه ارائه دهید

 4. اسماعیل گفت:

  بسمه تعالی
  بنده به عنوان یک متخصص شهری که هم در حوزه علمی هم اجرایی و هم در حوزه طرح برنامه کار کردم برنامه های ایشان رو هر چند برنامه های خوبی می دانم اما اصلا اجرایی و عملیاتی نمیدانم یک جور رویا پردازیست
  مثلا اگر ایشان کارشکشته بودند میدانستند که این برنامه ها بودجه هم می خواهد با کدام بودجه و از کدام محل می خوان تامین کنند؟؟؟

 5. اسماعیل گفت:

  اقای مدیر چرا نظرات رو گزینشی در سایت می گذارید واقعا جای تاسف دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار