شهرستان هرسین میزبان سفیران خورشید هشتم شد

بیستون نیوز :

کاروان خدام رضوی در سفر به شهر جهانی بیستون و شهرستان هرسین و نیز روستاهای اطراف مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار بیستون ،کاروان خدام رضوی در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه در جمع مردم شهید پرور شهرستان هرسین مورد استقبال بی نظیری قرار گرفتند.

مردم دلداده روستای تمرگ این شهرستان با قربانی کردن و استقبالی شایسته ارادت خود نسبت به امام هشتم و نمایندگان آستان قدس رضوی را اعلام کردند.

حجت الاسلام سیدرضا عبدالله زاده مبلغ کاروان خدام رضوی، در این سفر اظهار کرد: حضور خدام رضوی در اقصای نقاط کشورمان با هدف ارتباط نزدیک مردم با امام هشتم(علیه السلام) صورت گرفته است.

به گفته وی، حضور خدام رضوی همچنین راهکاری برای توبه از گناهان، خلوص و بندگی است.

                                                    9kA شهرستان هرسین میزبان سفیران خورشید هشتم شد

بر اساس این گزارش، اجرای مراسم مداحی، قرائت صلوات خاصه امام رضا(علیه السلام) و توزیع نبات و نمک های تبرکی از جمله برنامه هایی بود که با حضور خدام رضوی در شهرستان هرسین برگزار شد.

سفیران امام هشتم(علیه السلام) همچنین در سفر به شهرستان هرسین مورد استقبال مردم روستای زازروم قرار گرفتند و مراسم استقبال از خدام و پرچم متبرک حرم رضوی از سوی مردم این روستا نیز انجام گرفت.

دیدار با حاج آقا ناصر برکی پیرغلامان حسینی و عرض ارادت وی به پرچم متبرک رضوی از دیگر برنامه های سفر خدام رضوی به شهرستان هرسین بود.

                                                ZAA شهرستان هرسین میزبان سفیران خورشید هشتم شدIMG163754341 1 شهرستان هرسین میزبان سفیران خورشید هشتم شد

 

همچنین به برکت وجود خدام حامل پرچم آستان قدس رضوی و نیز با برکت امام زاد مهدی(ع) در محله ده بالا، نام این محل در شهرستان مذکور به محله مهدیه تغییر یافت.
استقبال گسترده و زیارت عمومی مردم هرسین از پرچم متبرک آستان قدس رضوی با انجام مراسمات متنوع انجام شد و راهپیمایی خیل مشتاقان و عاشقان بارگاه ملکوتی شمس الشموس(ع) توسط اهالی این منطقه تا امام زاده مهدی با همنوایی یا علی‌بن موسی‌الرضا از سوی حضار در این شهرستان طنین‌انداز شد.
این استقبال پرشور با اجرای مراسم ویژه گروه موزیکال و سرود ارتش جمهوری اسلامی در میان ازدحام و شوق کم‌نظیر مردم ولایت‌مدار این شهرستان فضایی معنوی ایجاد و دل هر بیننده‌ای را راهی آستان قدس رضوی می‌کرد.
اجرای دسته‌جمعی زیارت اختصاصی خدام آستان مقدس از مضجع متبرک امام زاده مهدی(ع) در طی این مراسم انجام و قرائت صلوات خاصه حضرت رضا(ع) جان تازه‌ای به این محفل نورانی بخشید.
از برنامه‌های دیگر این مراسم معنوی خوش آمدگویی رئیس حوزه علمیه هرسین، سخنرانی مدیر کل اوقاف استان کرمانشاه، سخنرانی در مدح ائمه(ع) توسط حجت‌الاسلام سید رضا عبدالله‌زاده از مبلغان کاروان آستان قدس رضوی، انجام ذکر و دعا در مدح حضرت حجت(عج) و توزیع تبرکی از سوی سفیران کاروان ثامن الحجج(ع) در بین حضار، اجرای مداحی مرشد کاروان، حاج آقا شاه‌مرادی وتجلیل از حضور گسترده مردم به زبان شعر، گرداندن پرچم متبرک آستان قدس رضوی بود.
همچنین پس از مراسم مداح کاروان سید امیر موسوی به مدیحه‌سرایی پرداخت و صلوات خاصه نیز توسط سید مصطفی جوادی و حضار قرائت شد.
استقبال پرشور مردم دارالمؤمنین هرسین از پرچم و خادمان شریف حرم امام رضا(ع) با اشتیاق خاصی از سوی این دلدادگان به معرفت امام رئوف(ع) انجام شد.
زیارت هیأت رزمندگان اسلام شهرستان هرسین از پرچم ثامن‌الائمه(ع) به همراه استقبال پرشور و چند هزار نفری مردم این منطقه با ارادت ویژه به خاندان عصمت و طهارت انجام شد.
کاروان زیرسایه خورشید همچنین با حضور در بیمارستان شهدای هرسین به عیادت از بیماران بخشهای مختلف و گرداندن پرچم متبرک بر بالین بیماران در این مرکز درمانی پرداختند.
اهدا نبات متبرک آستان قدس رضوی، انجام قرائت اذان، اقامه به گوش نوزادان و آویختن هرز مبارک حضرت رضا(ع) توسط حجت‌الاسلام سید رضا عبدالله‌زاده به گردن نوزادان، تقدیم نبات متبرک به پزشکان و پرستاران توسط خادمان آستان قدس رضوی و توصیف کرامات حضرت امام رضا(ع) در این مراسم انجام شد.

 

 

 

85b92cbb dc0a 455f 9a58 edfd7ae20578 شهرستان هرسین میزبان سفیران خورشید هشتم شد

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار