صحت انتخابات شوراهای شهرستان هرسین و بیستون تأیید شد

بیستون نیوز :

فرماندار هرسین با اشاره به برگزاری نتایج انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی این شهرستان گفت: درستی و صحت انتخابات شورای شهر هرسین و بیستون تأیید شد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، امیر شاه آبادی اظهار داشت: صحت نتایج انتخابات از سوی اعضای ستاد انتخابات و رئیس هیئت اجرایی انتخابات در شهرستان هرسین و بیستون بررسی و تأیید شد و اکنون منتظر اعلام نتیجه نهایی هیئت نظارت استان هستیم.

فرماندار هرسین با اشاره به اینکه ۸۲ درصد مردم شهرستان هرسین در انتخابات شرکت کردند گفت: در شهرستان هرسین از جمعیت ۶۳ هزار نفر واجد شرایط رأی تعداد ۵۱ هزار ۸۷۵۵ نفر در این انتخابات به پای صندوقهای رأی آمدند تا بار دیگر حمایت و پشتیبانی خود از نظام و انقلاب را به جهانیان نشان دهند.

وی افزود: در انتخابات شورای شهر پنج نفر به ترتیب یوسف عسگرپور با تعداد ۶۶۲۳ رای، مصطفی الله مرادی با تعداد ۵۶۷۴ رای، علی کرمی با تعداد ۵۴۴۲ رای، مسلم صفری با تعداد ۵۳۹۱ رای و زرعلی میرزایی با تعداد ۵۳۲۵ رای به عنوان نفرات اصلی انتخاب شدند.

شاه‌آبادی عنوان کرد: تعداد ۱۰۴ شعبه اخذ رای برای این دو انتخابات در شهرستان هرسین آماده شده بود.

وی با بیان اینکه به‌ دنبال اعلام اعتراض تعدادی از نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بخش هرسین بازشماری دو صندوق اخذ رأی تصویب شد گفت: از آنجایی که اعتراض ۶ نفر از کاندیداهای شهرستان هرسین به دلیل عدم مستند بودن شکایات وارد نبود تنها به دلیل اعتراض کاندیداهای معترض حوزه بیستون دو عدد از صندوقهای رأی در جلسه مشترک هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات تصویب و انجام شد و بعد از این بازشماری تغییری در نتیجه انتخابات انجام نشد.

وی با اشاره به اجرای بند ۲ ماده ۷۳ آیین‌نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر اظهار کرد: در صورتی که شخصی به تأیید صحت برگزاری انتخابات معترض باشد می‌تواند حداکثر ظرف مدت دو روز پس از انتشار این آگهی شکایت خود را به هیئت نظارت استان مستقر در استانداری اعلام کند.

منبع/تسنیم

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار