صدای مردم // درد دل یکی از معلمین هرسین

بیستون نیوز :

روی سخنم با امام جمعه محبوب شهرمان است . برادر بزرگوارم ، من فرمایشات شما را از تریبون مقدس نماز جمعه شنیده ام و دلسوزی و شهامت حضرتعالی برایم محرز و متقن است انتظار دارم فریاد داد خواهی مان از زبان غرّای حضرتعالی بر سر این میهمانان چند روزه آوار شود باشد که فرجی شود و چشم بصیرتشان به روی حق و حقیقت باز شود .

سرویس صدای مردم بیستون نیوز/ / «درد» احساس ناخوشایندی است که هر کسی ممکن است در زندگی خود تجربه کند . اما بعضی دردها با آنکه ناخوشایندند «دوست داشتنی» اند  و جزئی از وجود انسان .
«هرسین» زادگاهم و سرزمین مادری ام از همین دردهاست. سرزمینی که در امتداد سالها مورد ظلم و بیداد تبعیض و ناعدالتی واقع شده و آثار ظلم و بی مهری برخی مسئولین از ظاهرش پیداست .
باور بفرمائید دیدن صحنه مهاجرت عزیزانی که به دلیل تمکّن مالی ، فرار از این بن بست تاریخی را بر قرار ترجیح می دهند بسیار درد ناک است اما با تمام این اوصاف آنچه بیشتر از هر چیز دیگر انسان را آزار می دهد نامهربانی هایی است که این محبوب ستمدیده از «خودی ها» دیده است . به قول شاعر :
من از بیگانگان هرگز ننالم    که با من هر چه کرد آن آشنا کرد
نمیدانم از شورای اسلامی شهر بگویم که از همان ابتدای امر جولانگاه عده ای جوان ناپخته شد که هدف والای خدمت به خلق را فراموش کردند و در عرصه شوم «جدال بر سر کرسی ریاست» رقابت کردند و حتی تا به امروز که ماههای پایانی کار شوراست تب رقابتشان فروکش نکرده و ادامه دار است و یا آموزش و پرورش که اسیر سیاسی کاری عده ای از همین «خودی ها» شده و حتی خلاصی از این امر برایش متصوّر نیست .
این که با تعیین نماینده جدید مجلس شورای اسلامی مدیران اداراتمان جابجا می شوند قبول ، اما انتقال کارمندان رده های میانی از پستهایی که سالها در آن تجربه کسب کرده اند را کجای دلمان بگذاریم ؟

روی سخنم با امام جمعه محبوب شهرمان است . برادر بزرگوارم ، من فرمایشات شما را از تریبون مقدس نماز جمعه شنیده ام و دلسوزی و شهامت حضرتعالی برایم محرز و متقن است لذا با شناختی که از جنابتان دارم از شما و تمامی دلسوختگان سرزمینم انتظار دارم فریاد داد خواهی مان از زبان غرّای حضرتعالی بر سر این میهمانان چند روزه آوار شود باشد که فرجی شود و چشم بصیرتشان به روی حق و حقیقت باز شود .
و امّا از جناب رییس تازه وارد آموزش و پرورش سوالی داریم که اگر حس وظیفه شناسی شان همچنان برقرار باشد یقیناً پاسخگو خواهند بود و آن اینکه ریاست عزیز و محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان هرسین ، آقایان غلامرضا ویسی ، لطیف خسروی ، محسن رضایی ، فضل اله بهرامی و … به کدامین گناه از اداره خارج شده اند و چه افرادی به جای ایشان منصوب شده اند؟  و دردناکتر از این جابجایی های نامعقول دخالتهای نامتعارف در امور مدیران مدارس منجمله تحمیل معاونان سلیقه ای به مدیران است در صورتیکه روال سالهای گذشته در هیچ زمانی به این منوال نبوده است .
همچنین بزرگواری بفرمائید برای مردم آگاه و روشنفکر ما روشن نمایید اگر برای احراز برخی پستهای خاص آزمون کتبی و مصاحبه حضوری انجام میشود ، مخالفت حضرتتان با فرد منتخب دلیلی جز غرض شخصی دارد؟ آیا فردی که شایستگی خود را در آزمونهای مختلف به اثبات رسانده مناسبتر است یا شخص منتخب شما؟ و اگر قرار بود سلیقه ای انتخاب بفرمائید این همه آزمون و مصاحبه و گزینش امر غیر متعارف و نامعقولی نیست ؟
ما دوستداران این سرزمین مظلوم همچنان چشم انتظار بهبود اوضاع هستیم و از مسئولین عزیزمان استدعا داریم به حق نان و نمک این آب و خاک دست از سیاسی بازی و حاشیه سازی برداشته و تمام همت خود را در راه آبادانی پاره تنمان به کار ببرند .
تو خود حدیث مفصّل بخوان از این مجمل …
و من الله التوفیق
حیدری – هیجدهم مهرماه ۱۳۹۵

مطالب پیشنهادی

 1. اله یار گفت:

  جناب آقای حیدری …. درود بر شما دوست عزیز که دغدغه شهر و دیارمان را دارید ..بنده حقیر هم عین جنابعالی واقعا دغدغه بسیاری دارم البته دغدغه من از نوع دغدغه های اولیه شماست که فرمودید همه دارن از هرسین فرار میکنن و کسانی که مانده اند دارن در شرایط سخت زندگی میکنن مشکلاتمان زیاده ..خدا به داد جوانهای شهر برسه که بیکاری باعث شده همه شرایط سخت روحی راتجربه کنن ..اما در باب جابجائی ها چون خطاب به شخص نوشتید من فقط نظر شخصی خودمو خدمتتان عارض میشم …اداره آموزش و پرورش ملک شخصی هیچ کس نیست همانطوریکه قبلی ها یکروز آمدن ؛ باید هم یکروز برن این فی نفسه بد نیست باعث پویایی میشه ؛ تغییری باعث نشاط کاری میشه و ضمنا هر رئیسی از نیروهای همسوی خودش استفاده میکنه این ایرادی نداره همچنان که آقای ویسی نیروی همسوی جناب میرزائیان بودن آقای میرزائیان از ایشان استفاده کردن اگر بحث تجربه بود چرا آقای میرزائیان نیروی قبلی که ده سال تجربه کاری داشت واتفاقا موفق هم بود , عوض کردن؟ .. این حرفها شما به نظر من منطقی نیست..در پایان لطفا به این سئوال من جواب بدید…. وقتی روحانی روی کار آمد چرا از وزرای احمدی نژاد استفاده نکرد ؟؟؟؟ به نظرتان آمدن وزیر جدید باعث میشه اون دولتمردان قدیمی که تجربه داشتن ورفتن همه شروع کنن به نوشتن دردنامه خدمت مقام معظم رهبری؟؟؟؟؟ این تغییرات در نظام ما کاملا طبیعی است.

 2. اله یار گفت:

  جناب آقای حیدری …. درود بر شما دوست عزیز که دغدغه شهر و دیارمان را دارید ..بنده حقیر هم عین جنابعالی واقعا دغدغه بسیاری دارم البته دغدغه من از نوع دغدغه های اولیه شماست که فرمودید همه دارن از هرسین فرار میکنن و کسانی که مانده اند دارن در شرایط سخت زندگی میکنن مشکلاتمان زیاده ..خدا به داد جوانهای شهر برسه که بیکاری باعث شده همه شرایط سخت روحی راتجربه کنن ..اما در باب جابجائی ها چون خطاب به شخص نوشتید من فقط نظر شخصی خودمو خدمتتان عارض میشم …اداره آموزش و پرورش ملک شخصی هیچ کس نیست همانطوریکه قبلی ها یکروز آمدن ؛ باید هم یکروز برن این فی نفسه بد نیست باعث پویایی میشه ؛ تغییری باعث نشاط کاری میشه و ضمنا هر رئیسی از نیروهای همسوی خودش استفاده میکنه این ایرادی نداره ……………ادامه داد

 3. اله یار گفت:

  ……… همچنان که آقای ویسی نیروی همسوی جناب میرزائیان بودن آقای میرزائیان از ایشان استفاده کردن اگر بحث تجربه بود چرا آقای میرزائیان نیروی قبلی که ده سال تجربه کاری داشت واتفاقا موفق هم بود , عوض کردن؟ .. این حرفها شما به نظر من منطقی نیست..در پایان لطفا به این سئوال من جواب بدید…. وقتی روحانی روی کار آمد چرا از وزرای احمدی نژاد استفاده نکرد ؟؟؟؟ به نظرتان آمدن وزیر جدید باعث میشه اون دولتمردان قدیمی که تجربه داشتن ورفتن همه شروع کنن به نوشتن دردنامه خدمت مقام معظم رهبری؟؟؟؟؟ این تغییرات در نظام ما کاملا طبیعی است

 4. بیطریف گفت:

  درسته واقعا. برخی مثل رضا گلمرادی مداح اختیاری مرادیان نعمت فتحی و…. اطلاعات غلط به آقای سلیمانی میدهند نمونه اش همین هایی که در متن بالا آمد و همینطور انتصاب چراغ حسین رستمی به عنوان ریئس آموز پرورش بیستون. فردای قیامت باید جواب خدا و این مردم مظلوم را بدهید.

 5. # گفت:

  هر دوره شورا و نماینده و روسا و …. بدتر از قبلی ها

 6. # گفت:

  وقتی قاری مراسم عزا میشه همه کاره شهر همینه

 7. مهدی گفت:

  جناب حیدری بهتره در مورد مطلبی که مینویسید و منتشر می کنید منصف باشید و با تحقیق نظر بدید نه با تعصب و غرض ورزی و تحریک دیگران
  افرهدی که نام بردید اخراج نشده اند بلکه همانطور که جناب ملکی فرمودند هر مدیری افراد همسو با خودش را میخواد
  در ضمن آقای خسروی خودشان استعفا دادن و جایگزین آقای ویسی که جناب سبزی باشند هم از لحاظ تجربه و هم عملکرد و هم حسن رفتار به مراتب برتر از ایشان می باشند
  اون آقایی هم نه مظلوم نمایی کردین براش طبق تحقیقی که بنده داشتم اصلا شرایط ثبت نام هم نداشتن اما بخاطر رابطه با آقای ویسی بصورت کاملا خلاف ثبت نام کردن
  شما هم دین و آخرت خود را به خاطر دنیای دیگران و سود دنیوی نفروشید
  من الله توفیق

 8. اله یار گفت:

  جناب آقای نیکام ….. شما در این یکی دوساله بخاطر فعالیتی که در عرصه خبر وخبررسانی داشتید مورد احترام همشهریانتان هستید .. انتقادی بهتان وارده و اونم اینه که نظریاتی باید از جانب شما منتشر بشه که اسم و شخصیت طرف مشخص باشه ودر عین احترام باشه ..من نمیدانم چرا عده ای با قیافه حق به جانب نظر میدن اونوقت اصلا مشخص نیست نام ونشانش چیست؟ به نظر من کسی که سئوال داشته باشه باید خودشو معرفی کنه در غیر اینصورت این اصلا نظر نیبست .. قطعا اینان هدفشان تخریب خودشان است نه دیگری ..خودشان خراب میشن …چون نام ونشان ندارن …… شما که جناب آقای حسین رستمی را مورد تمسخر قرار میدهید نامتان چیست؟ اسمتان کیست؟ اصلا کجائی هستید؟ اگر ایراد از کارش دارید سئوال کنید و جواب بگیرید ؟؟ اگر از کسانی هستید که به قول احمدی نژاد می سوزید .. ..اون دیگه حسابش جداست…. پس بیائیم همینجوری تخریب نکنیم در پیشگاه الهی این کارها خیلی سخت میشه جبران کرد

 9. . گفت:

  کسی چراغ حسین رستمی روی که پادوی ستاد های قالیباف بود رو مسخره نکرده بحث صلاحیت و لیاقت افراده جناب الهیار نخود هر آش. در حدی نیستی از آقای نیکام انتقاد کنی .

 10. اله یار گفت:

  قشنگ معلومه کی هستی ؟؟ ..حتما فکر میکنی باید در حد تو با باشم؟؟ ..برای انتقاد کافیه ادب ؛ شخصیت و تربیت داشته باشی …قضاوت با دوستان خواننده ….

 11. . گفت:

  جواب شما سکوته

 12. حیدری گفت:

  عرض سلام ، ادب و احترام دارم خدمت دوستان و همکاران گرامی و پرتلاشم .
  اینجانب «حیدری» نویسنده درد نامه فوق الذکر هستم و بنا به حس وظیفه شناسی بر خود واجب دانستم پاسخ برخی شبهات که توسط همکاران عزیز ذکر شد را عرض نمایم .
  برادر عزیزمان اله یار فرموده اند تغییر باعث پویایی میشود. بنده هم کاملاً با نظر ایشان موافقم اما «به شرطها و شروطها» و شرط این پویایی اولاً خارج کردن افراد «کارشکن و ناموافق » از دایره مدیران رده های میانی است و ثانیاً انتخاب افراد شایسته تر و کارامد تر از نیروهای پیشین . اما انصافاً «بینی و بین الله » آیا تمام افرادی که از اداره خارج شدند ناموافق و کارشکن بودند؟ اگر بنده ی نوعی با توجه به گرایش خاص جناحی اغلب این افراد و انتسابشان به جناح اصولگرا ، خروج نیروهای مذکور از اداره را خلاف منویّات مقام معظم رهبری و به قول دوستان « درو نیروهای انقلابی با داس اصلاحات » بدانم تعبیر نابجایی است؟ ونیز آیا تمام افرادی که جایگزین این عزیزان شدند برتر و کارآمد تر از نیروهای قبلی بودند ؟ آیا اخراج یک نیروی انتلابی با مدرک دکتری و رزومه کاری بسیار درخشان و انتصاب شخصی دیگر با مدرک پایین تر و بدون سابقه کار اداری (صرفاً خدمت در قسمت آموزشی و در منطقه روستایی) نتیجه اش پویایی است ؟
  از طرفی با توجه به اینکه متأسفانه جامعه امروز هرسین گرفتار بازی شوم « هرسینی – کاکاوند » بوده و هست ، آیا خروج نیروهای به اصطلاح عشایر از اداره تعبیر به غرض ورزی نمیشود؟ آیا اگر بنده انتساب آقای سبزی به معاونت اداره و نصب بنرهای نبلیغاتی برای عرض تبریک به ایشان را یک شانتاژ سیاسی برای آرام کردن افکار عمومی بدانم امری غیر منطقی است؟ واگر از همکاران عزیزم بپرسم در کدام مقطع پیام تبریک به مدیران رده های میانی آموزش و پرورش در جای جای شهر نصب شده است ، جسارت بیان حقیقت را دارند؟ و آیا عرض تبریک به جناب آقای سبزی توسط حراست آموزش و پرورش سنقر نشان دیگری از تلاش برای انحراف افکار عمومی از اصل موضوع نیست ؟ اگر این پیام تبریک شخصی و دوستانه بوده پس جناب ایشان از پست اداری سوء استفاده نموده اند و امر خلاف قانون صورت گرفته و اگر پیام تبریک اداری است چرا برای سایرین این موضوع اجرا نمی شود؟ ضمناً اجتماعات دوستان و همکاران که اقدام به نصب بنر نموده اند چه کسانی هستند و آیا برای سایر مدیران رده های میانی هم اقدام مشابهی داشته اند و یا خواهند داشت ؟
  همچنین در خصوص اینکه ریاست پیشین آموزش و پرورش از آقای ویسی استفاده کرده اند لازم است خدمتتان عرض کنم اولاً جناب آقای میرزائیان از قاعده فوق الذکر مستثنی نیستند و ایشان هم در پیشگاه خداوند مسئولند و ملزم به رعایت اصول اخلاقی مذکور . ثانیاً برادربزرگوارم جناب آقای اله یار عزیز ، مگر مرجع و ملاک حق و باطل رفتار امثال جناب میرزائیان یا جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوراست؟ اینکه در دوره های قبل در برخی شرایط اتفاق خاصی افتاده ، توجیه مناسبی برای تکرار آن نیست .
  و اما در پاسخ برادر دیگرمان که با نام مهدی مطلب خود را ذکر نموده اند :
  برادر عزیزم بنده در ذکر موضوعات فوق هیچگونه غرض شخصی ندارم ، برای اثبات این موضوع کافی است یکبار دیگر متن را مطالعه فرمائید و اگر این بار حضرتعالی عادلانه به موضوع بنگرید خواهید دانست که هیچگونه منفعت شخصی برای بنده در متن متصوّر نیست و هدف تنها انتقاد دوستانه و امید به اصلاح وضعیت موجود است .
  موضوع دوم استعفای جناب آقای خسروی است . برادر « مهدی » ، جهت توجه حضرتعالی و سایر همکاران لازم است عرض کنم لازمه انتقال هر شخص از قسمت اداری به آموزشی ارائه استعفا به کارگزینی جهت بایگانی در پرونده پرسنلی است و این امر فقط یک بوروکراسی اداری است و نه تنها آقای خسروی که تمام دوستان استعفا داده اند . ناگفته پیداست که این قضیه یک نوع جبر اداری است که نه از طرف شخص بلکه از سمت قوانین اداری بر افراد تحمیل میشود . در ضمن جناب آقای خسروی بحمدالله حیّ و حاضر هستند و برای روشن شدن جریان استعفای ایشان کافی است تماس تلفنی بگیرید و از زبان مبارک شخص ایشان اصل ماجرا را بپرسید .
  موضوع سوم نداشتن شرایط یکی از متقاضیان برای تصدی پست راهبر آموزشی است .
  برادر گرامی اولاً اگر بنا بر بهانه گیری باشد دو عزیز دیگرمان هم «صد درصد شرایط» را نداشته اند . ثانیاً احتمالاً در جریان هستید که معرفی سه نفر برای احراز پست راهبر آموزشی برون ده تشکیل کارگروه ویژه ای بوده و نتیجه به امضای شخص ریاست محترم فعلی آموزش و پرورش هم رسیده است . پس قبول بفرمائید اگر رابطه دوستانه با آقای ویسی را علت معرفی افراد بدانیم در واقع نه تنها به اعضای کارگروه اهانت کرده ایم ، ناخواسته ریاست محترم اداره را هم زیر سوال برده ایم . ثالثاً اختلاف فاحش امتیاز مکتسبه نفر اول با نفر دوم و انتخاب نفر دوم بعنوان راهبر آموزشی قبح موضوع را بیشتر آشکار نموده و نادرستی این تصمیم نابجا را به درستی نشان میدهد .
  به امید فردایی روشن برای سرزمین و دیارمان
  ارادتمند همه ی شما – حیدری
  در پایان از مسئولین محترم سایت بیستون نیوز که اقدام به چاپ مطلب این حقیر نموده اند نهایت امتنان و قدردانی را دارم .

 13. .
  بی انصافی به چه قیمتی
  روز گذشته مطلبی از یکی از همکاران در بیستون نیوز خواندیم که ظاهرا خطاب به امام جمعه محترم و فهیم شهرمان نوشته شده بود امابجای گفتگو و درددل رودرو با ایشان که همواره با روی خوش با مراجعین برخورد میکند و پذیرای همشهریان محترم می باشند معلوم نیست که نگارنده با چه نیتی حرفش را در فضای مجازی منتشر کرده است.
  به جهت رفع ابهام برای همشهریان محترم در مورد آنچه که نگارنده متن بعنوان درددل بیان کرده بر آن شدیم که این مطلب را تقدیم نماییم چراکه اعتقاد داریم که مردم فهیم خود بهترین قضاوت را دارند
  نخست اینکه عزل و نصب ها در اداره آموزش و پرورش بر اساس مصلحت اندیشی و تبدیل به احسن شدن شرایط انجام شده و میشود و تعدادی از عزیزانی که اسم آنها بعنوان معزول ذکر شده خودشان از سمتهای اداری استعفا داده اند و خبری از سیاسی کاری نبوده است جالب اینکه سیاسی کاری در انتصابات توسط دوستان ایشان و در دور قبل آغاز شد و همگان عزل و نصب های اتوبوسی اینان را به خاطر دارند
  مطلب دوم در مورد فردی است که نگارنده عنوان کرده به وی ظلم شده و علیرغم موفقیت در آزمون راهنمایان تعلیماتی بخاطر غرض شخصی کنار گذاشته شده است
  در این مورد این توضیح لازم است که تقاضای ثبت نام راهنمای تعلیماتی مستلزم شرایط زیر است
  ۱. داشتن حداقل ده سال سابقه خدمت
  ۲. تاهل
  ۳. داشتن سابقه تدریس در مدارس چند پایه
  ۴. داشتن حداقل ۵ سال مدیریت یا مدیر آموزگاری
  که فرد مذکور هیچیک از شرایط فوق را نداشته و به ناحق و براساس رابطه از ایشان ثبت نام بعمل آمده است
  در ضمن پس از ثبت نام از متقاضیان آزمون گرفته میشود و در نهایت استعلام ها فرد منتخب را مشخص میکند.
  در مورد عزل و نصب مدیران نیز باید گفت که هیچ عزلی صورت نگرفته و فقط در مورد مدیرانی که امسال بازنشسته شده اند جایگزین انتخاب شده است و عزل و نصب معاونین مدارس نیز تنها با نظر مستقیم مدیران مدارس صورت میگیرد
  در پایان مطلب باید گفت که نه تنها زمان تصدی پست ریاست اداره توسط برادر الماسی سیاسی کاری ها در آموزش و پرورش متوقف شده که اصل شایسته سالاری برای انتصاب افراد مد نظر بوده است
  ما جمع کثیری از فرهنگیان شهرستان هرسین
  ضمن تشکر از اقدامات ریاست محترم اداره که آرامش را بر کشتی طوفان زده تعلیم و تربیت بازگردانده از تمامی دوستان تقاضای رعایت انصاف در گفتار بدور از هر نوع نگرش سیاسی و مغرضانه را داریم
  من الله توفیق

 14. دوست گفت:

  آقای حیدری حرفهای شما درد مشترک ماست و مشخص است از سر صداقت و در کمال احترام که نشان از شخصیت و شعور اجتماعی بالای شما بزرگوار دارد جهت بهبود اوضاع جامعه اسلامی در زیر سایه حضرت ولی عصر(عج) و ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای بیان شده است و صدق گفتار شما کاملا بارز است و برکسی پوشیده نیست. از درگاه خداوند سلامتی تمام کارگزاران صدیق این آب و خاک را آزومندم. در پایگاه خبری دیوانگاه مطلبی با نام «پیام تبریک به خود با صدای بلند بلند» آمده که ناشی از ریزبینی تحریریه این پایگاه خبری است. مطالعه بفرمایید پاراگراف اولش را اینجا میارم بقیه اونو در پایگاه دیوانگاه می تونید مطالعه کنید.
  به گزارش دیوانگاه// یادداشت//
  جدای از باندبازیهای حزبی و جناحی و سیاست زدگی هایی که در انتصاب برخی مسئولین درشهرستان هرسین این روز ها دیده می شود مسئله مهم تغییر در کابینه است که انگار طرف آمده که ده سال ریاست کند و برای ریاست خود نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد فارغ از این موضوع که اینکار تا چه میزان لازم است و چقدر به سیستم مدیریتی آن اداره ضربه می زند…

 15. دوست گفت:

  و در ادامه
  به گزارش دیوانگاه//
  امروز این ضعف فرهنگی و اجتماعی به حدی در شهرستان عادی شده است که حتی یک معاونت برای تبریک از خود از مسئول حراست فلان شهرستان بنر تبریک می زند ، حال فارق از خلاف بودن یا نبودن این مسئله به نظر می رسد بیشتر از همه شأنیت ارگان های نظارتی در ادارات پایین می آید هر چند که اگر نظارتی بود این مشکلات را نداشتیم…

 16. hoseini گفت:

  سلام علیکم
  همکاران محترم لطفاً شأن و منزلت خودتان و همکاران را حفظ کنید ،اعتماد به نفس داشته باشید و با نام خودتان (فردی) نظر بدهید نه جمعی از همکاران ، بعدش هم مطالب قبلی را مطالعه کنید بعد نظر بدهید . آقای حیدری در مطالبی که ذکر کرده اند به وجود مشکلات اداری انتقاد کرده اند و هدفشان دفاع از شخص نبوده شما هم لطف کنید موضوع را نپیچانید .

 17. فرزانه گفت:

  آموزش وپرورش هرسین چرا این کارها را میکنه
  فقط سبزی جهت خالی نبودن عریضه مونده که اونم با این بوق و کرنا ، تا بگن عشایرم کسی هست در حالی که خود سبزی تئوریسین اخراج برخی از همکاران در اداره شده این درحالیه که همه میدانند دوباره آزموده را خطاست

 18. علی گفت:

  برگ زرین دیگری از افتخارات مسولین آموزش و پرورش هرسین ورق خورد .
  خانم قبادی که فردی شناخته شده و پرتلاش است از اداره اخراج شد .

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار