ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۴۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه استان > ضبط و امحاء ۸۵۰ کیلوگرم خوراک دام آلوده به قارچ در هرسین

ضبط و امحاء ۸۵۰ کیلوگرم خوراک دام آلوده به قارچ در هرسین

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین از ضبط و معدوم سازی ۸۵۰ کیلوگرم خوراک دام آلوده به قارچ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، دکتر صیاد غلامی از ضبط و معدوم سازی ۸۵۰ کیلوگرم خوراک دام آلوده به قارچ در این شهرستان خبر داد و گفت:۸۵۰ کیلوگرم خوراک دام آلوده به قارچ از یکی از کارخانه های تولید خوراک دام در این شهرستان ضبط شده که طی دو مرحله مورد آزمایش قرار گرفته و سپس آلودگی قارچی آن محرز شد.

وی با اشاره به نظارت ها ی مستمر دامپزشکی بر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور در این شهرستان، افزود: محصول تولیدی کارخانه مذکور در مرحله اول آزمایشات دارای آلودگی به قارچ بود که سپس مجددا اقدام به اخذ نمونه کردیم که متاسفانه مجددا آلودگی نمونه ها مثبت اعلام شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین خاطرنشان کرد: پس از احراز آلودگی خوراک دام و ضبط آن و با اخذ دستور قضایی از دادستانی، خوراک دام آلوده با دفن بهداشتی معدوم شد.

این مقام مسئول همچنین از دامداران خواست که خوراک دام، طیور و آبزیان مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراحل تولید، توزیع و عرضه نهاده‌های دامی مراتب را به دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت کارشناسان این اداره اقدامات لازم را انجام دهند.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید