عبدالحسين شورچه : هفته وحدت و فتواي الازهر مصر

بیستون نیوز :

يادداشت/ عبدالحسين شورچه :الازهر مصر در فتوایی رسمی مشروعیت و فضیلت زیارت بارگاههای اهل بیت (ع) را اعلام کرده است و گامی بلند در جهت استحکام وحدت مسلمین به شمار می آید و ریشه و بنیان شکل گیری فرقه های انحرافی چون وهابیت و داعش را هدف قرار داده است.

 
هفته وحدت و فتواي الازهر مصر
پیامبر اکرم (ص) نماد رأفت و رحمت الهی در دوران گسست ارتباط زمین و آسمان و در زمان فقر معنویت جهانی و در جزیره العرب که نبود معنویت و رأفت بیداد میکرد، زمین را منور به قدوم مبارکش کرد و امروز زادروز میلادش موجب الفت و اتحاد در میان مسلمانان شده است.
آنانکه از این اتحاد و همبستگی مسلمانان بیم دارند تفکرات و فرقه های انحرافی وهابی و داعش را به وجود آوردند تا خود از این آشفتگی که در سرزمینهای اسلامی ایجاد کرده اند نهایت استفاده را هم به جهت مخدوش کردن چهره اسلام با تبلیغات گسترده اعمال داعش و وهابیون و سایر فرقه های تروریستی به نام اسلام ببرند و هم منابع این سرزمین ها را به یغما می برند و از سوی دیگر به نام مبارزه با تروریسم حضور خود را در منطقه گسترش داده اند.
حال امروز به حول قوه الهی نام گذاری هفته وحدت دست مایه تفکر در اصل هم بستگی مسلمانان شده است و الازهر مصر در فتوایی رسمی مشروعیت و فضیلت زیارت بارگاههای اهل بیت (ع) را اعلام کرده است و گامی بلند در جهت استحکام وحدت مسلمین به شمار می آید و ریشه و بنیان شکل گیری فرقه های انحرافی چون وهابیت و داعش را هدف قرار داده است. و مسئوليت اعمال ددمنشانه آنها را متوجه خودشان ساخته است.
هفته وحدت امسال زمینه ساز اتحاد جهانی و پایدار مسلمانان و برچیده شدن ریشه های نفاق در میان مسلمانان خواهد بود ان شاا…
عبدالحسین شورچه

مطالب پیشنهادی

 1. محمد گفت:

  ضمن سلام/ از دکتر جوان بابت مطالب ارزنده تشکر میکنم/ به امید موفقیت و بهروزی

 2. مهدی تمری نصر گفت:

  سلام آقای دکتر شورچه این پیام خیلی مسرت بخش بود و موجب وحدت جامعه اسلامی خواهد شد

 3. مجید قربانزاده گفت:

  جناب دکتر شورچه مطالبتون قابل تقدیره.
  آرزوی پیروزی برای شما بزرگوار

 4. Rezaei .jabbar گفت:

  سلام دکتر شورچه مطالب بسیار زیبا و ارزنده هستند .ان شاء الله حامعه مسلمین با روشنفکری و تعمق بیشتر به استقرار نظام جامع وحدت اسلامی دست یابند.

 5. سمیرا حیاتی گفت:

  از مطلب علمی شما استفاده کردم.

  پیروز و سربلند باشید

 6. محمد شورچه گفت:

  سلام دکترجان واقعا استفاده کردیم انشالله همیشه پیروز سربلند باشی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار