فاز اول پروژه ذوب آهن بیستون سال آینده راه اندازی می‌شود

بیستون نیوز :

مدیرعامل مجتمع جهان فولاد کرمانشاه، با اشاره به اینکه فاز اول واحد صنعتی ذوب آهن بیستون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: فاز اول این پروژه سال آینده راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار بیستون ، جهانبخش شکری مدیرعامل مجتمع جهان فولاد کرمانشاه، در خصوص وضعیت پروژه ذوب آهن بیستون، گفت: مجوز این پروژه عظیم سال ۸۸ صادر شد که به دلیل تحریم‌ها و مشکلات اعتباری روند پیشرفت آن برای مدتی متوقف شد.

وی با اشاره به برداشته شدن برخی تحریم‌ها در سال جاری، افزود: با اعتباری که از سوی بخش خصوصی اخیراً پرداخت شده است این واحد صنعتی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شکری، اظهار کرد: کار ساخت و ساز و ورود ماشین‌آلات فاز اول این پروژه به صورت همزمان در حال انجام است و فاز اول این واحد صنعتی سال آینده راه اندازی می شود.

مدیرعامل مجتمع جهان فولاد کرمانشاه، در خصوص ظرفیت تولیدی پروژه ذوب آهن بیستون، خاطرنشان کرد: این واحد صنعتی قادر است ۴۰۰ هزار تن آهن اسفنجی و شمش را تولید کند.

وی، عنوان کرد: واحد صنعتی ذوب آهن بیستون علاوه بر تامین نیاز داخلی می تواند بعد صادراتی نیز داشته باشد.

به گفته رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه زمان مورد نیاز برای راه اندازی فاز دوم این پروژه دو سال می باشد.

شکری، بابیان اینکه تمام سرمایه احداث این واحد صنعتی مربوط به بخش خصوصی است، اضافه کرد: هنوز میزان دقیق اعتبار این پروژه مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه این واحد صنعتی بخشی از مشکل بیکاری را در استان رفع می کند، یادآور شد: واحد صنعتی ذوب آهن بیستون ۷۰۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم ایجاد می کند.

مدیرعامل مجتمع جهان فولاد کرمانشاه، با بیان اینکه استان کرمانشاه رتبه نخست بیکاری را دارد، تصریح کرد: دولت باید برای رفع فاجعه بیکاری در استان کرمانشاه هرچه سریع تر چاره ایی بیندیشد.

گفتنی است، واحد صنعتی ذوب آهن بیستون واقع در مجموعه های صنعتی شکری در جاده هرسین در حال احداث است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار