ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۵۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > فاطمه جان ، ماجرای تو و فرزندانت مانند خدایتان یکتا بود یکتا هست و خواهد ماند

فاطمه جان ، ماجرای تو و فرزندانت مانند خدایتان یکتا بود یکتا هست و خواهد ماند

فاطمه جان ، آتش شرمنده و خجالت زده از سوزاندان درب کعبه تو شد. میدانی تو خود کربلای زمان خود بودی. همان کربلایی که قبل از آنکه دامن سه ساله و خیمه های حسین را به آتش بکشد از سوختن درب خانه تو آغاز شد و پیش از آنکه شش ماهه جوانمردی کند محسنت مرد کربلایت شد.

 

سرويس فرهنگي بيستون ، اگرتمام عمرقلم شوم و بنویسم حتی به اندازه یک نقطه لایق نوشتن در وصف شما نیستم .
بانو ، دردانه ی عالم هستی تنها مادری که زاده  بانی کربلا است. زهرای علی;ازکجا بگویم ؟ ازچه بگویم?ازکدام ناله بگویم?همان ناله ای که نگفته، آتش زبانه کشیده را نصیب قلبها می کند یا از ناله شما بین در و دیوار.
اما انگار وفای دیوار بیشتر از مردم آن زمان بود که تو را درخود پناه داد. دیوار پناهت داد از دست نامردی زمانه. حیف که زبان نداشت افتخار در برگرفتن شما را فریاد بزند.
میدانی که آتش شرمنده و خجالت زده از سوزاندان درب کعبه تو شد. میدانی تو خود کربلای زمان خود بوده ای همان کربلایی که قبل از آنکه دامن سه ساله و خیمه های حسین را به آتش بکشد از سوختن درب خانه تو آغاز شد و پیش از آنکه شش ماهه جوانمردی کند محسنت مرد کربلایت شد. همان کربلایی که میخ برسینه دیوار قطره قطره خون گریست.
شافی دوعالم تمام یاس ها برای تو که پهلویت به کبودی رخسار آنها رقم خورده بود برگ برگ وجودشان را نثار درد پهلویت می کنند و خدا هر زبانی که قسم دهد او را به پهلوی کبود یاس شکسته بی جواب نمی گذارد . تاریخ دیگر در خود نمی گنجاند، و نخواهد گنجاند با طناب ظلم دستهای بسته شده  ساقی را .
ماجرای در و دیوار و میخ و محسن و ضربه و ظلم را، و شافی شدن فاطمه زهرا برای اهل زمین. فاطمه جان ماجرای تو و فرزندانت مانند خدایتان یکتا بود یکتا هست و خواهد ماند.
به قلم شیوا سلطان آبادی
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید