فردا جلسه بررسي مشكلات شوراي شهر هرسين برگزار مي شود // ماجراي تبادل سفته ها به كجا انجاميد

بیستون نیوز :

نكته مهمي كه در اين اختلافات به چشم مي خورد تبادل مبلغ ششصد ميليون ريال سفته از سوي چهار تن از اعضاي شورا به يك عضو ديگر مي باشد كه باعث شروع تنش در بين اين اعضا شد.

يگ منبع آگاه به خبرنگار بيستون گفت:امروز يكشنبه هفتم شهريور قرار بر اين بود كه اعضاي شوراي شهر به دعوت فرمانداري هرسين راس ساعت ۱۹ گرد هم آيند تا در مورد نكات مورد اختلاف و استعفاي چهار نفر از اين اعضا بحث و تبادل نظر كنند.

اين جلسه به دليل ماموريت اداري خانم الهه رستمي، يكي از چهار نفر اعضاي استعفا دهنده در روزهاي گذشته به تعويق افتاد و جلسه به درخواست اعضاي مستعفي به ساعت ۱۳ وقت اداري روز دوشنبه موكول شد.با اين اوصاف شايعاتي كه پيرامون پس گرفته شدن استعفاي يكي از اعضا در روزهاي گذشته كاملا منتفي مي شود و اختلافات همچنان ادانه دارد.

بر اساس شنيده ها در صورتي كه شوراي شهر هرسين تا يازدهم شهريور جهت انتخاب هييت رييسه به توافق نرسند و استعفا مورد قبول واقع شود،احتمال زياد شوراي شهر هرسين در سال آخر منحل خواهد شد.

با توجه به اختلافات عميقي كه بين دو گروه از اعضاي شوراي اسلامي شهر هرسين وجود دارد و پذيرش موارد اختلافي عنوان شده از سوي اين چهار نفر باعث يك توازن عادلانه در شوراي شهر مي شود ،مي تواند نويد اجراي پروژه ها و طرحهاي عقب مانده در شهر شود و شهرداري را از ركودي كه در اين چند ماهه دامنگير آن شده است خارج كند.

لازم به ذكر است كه پس از انتخاب  شهردار جديد وجود معضلي به نام تماميت خواهي نزد برخي از اين اعضا ، كار را به استعفاي دسته جمعي اين افراد كشاند كه در اين بين ميتوان به آسيب شناسي نوع انتخاب مردم هرسين در نحوه راي دادن به سبك منسوخ عشيره اي اشاره و در قالب مطلب ديگري به اين مسئله پرداخت.

اعضاي شوراي شهر كه استعفاي خود را به فرمانداري هرسين تقديم كردند عبارت است از:

۱- لطيف مرادي(رييس دوره اي سال اول شورا)

۲- الهه رستمي عضو  و رييس شوراي اسلامي شهرستان هرسين

۳- هدايت خاني زاده(رييش دوره اي شورا در سال دوم)

۴- شكوفه دوستي

 

نكته مهمي كه در اين اختلافات به چشم مي خورد تبادل مبلغ ششصد ميليون ريال سفته از سوي چهار تن از اعضاي شورا به يك عضو ديگر مي باشد كه باعث شروع تنش در بين اين اعضا شد.

در اين بين امام جمعه محترم هرسين نيز با تقبيح اين اختلافات دامنه دار كه زيان اصلي آن به مردم مي رسد، دو طرف را به خدمت به مردم در زمان كوتاه باقيمانده از دوران خدمتگذاريشان دعوت كرد و بيان داشتند: دعواي شوراي شهر هرسين بر سر ریاست است نه خدمت به مردم.

مطالب پیشنهادی

 1. اولا شورا با پذیرش استعفاء ۴ نفر منحل نمی شود
  دوما اینها به دنبال قهرمان سازی از خود هستند
  سوما دعوا بر سر ریاست شورا و کمیسیون هاست که اعضای مستعفی نمی توانند حاکمیت مخالف را ببینند و دست به عوام فریبی زدن
  چهارم استعفاء دسته جمعی بر خلاف قانون می باشد
  این استعفاء نوعی فرار به جلو برای انتخابات آینده شورا می باشد

 2. .... گفت:

  خدا کنه منحل بشه

 3. هرسینی گفت:

  شورای شرررررررررررررررر

 4. شهروند گفت:

  چنین عکس العمل‌های احساسی از سوی این چهار تن معطوف به دغدغه های آنی شان است و الا اگر به فکر دوره بعد بودند این چنین عمل نمی کردند زیرا مجاری تأیید صلاحیت های آینده، بنا را بر رد صلاحیت چنین مواردی را دارد.
  به فرض تأیید صلاحیت، اینهایی که (۴ نفر و دارای ۴ رأی هستند) نمی توانند حرف خود را در عمل و در صحنه مشارکت سیاسی بزنند، به نظر شما عقلا صلاحیت انتخاب مجدد را دارند؟ پس اینها دنبال مطامع زدوگذر خود بوده و نگاهی به آینده ندارند. یعنی اساسا دغدغه آینده ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار