فرشاد ژيان : شواليه سياست در راه است

بیستون نیوز :

اینجا کرمانشاه است، دیار فرهاد بی شیرین، دیار هرکول،دیار مردان و زنانی که لقبشان همیشه شیر بوده است، آری دیار فرهاد هایی که در حسرت شیرینی شیرین، تیشه ها زدند. می خواهم از سرزمین مادریم ، زادگاهم، عشقم و گهواره تمدن بگویم.

سرويس صداي مردم : فرشاد ژيان/شواليه سياست در راه است : اینجا کرمانشاه است، دیار فرهاد بی شیرین، دیار هرکول،دیار مردان و زنانی که لقبشان همیشه شیر بوده است، آری دیار فرهاد هایی که در حسرت شیرینی شیرین، تیشه ها زدند. می خواهم از سرزمین مادریم ، زادگاهم، عشقم و گهواره تمدن بگویم. از سئنه (۱) ، دیار شاهین با شکوه، از رودخانه های دینور، گاماسیاب و از گاوهایی که دیگر در چمچمال خوش نيستند. از آناهیتا که فقط اسمش برای کنگاور مانده است، از معبدی که در نوروز به تاراج رفت و به عزا نشست و نماینده من در مجلس بعد از کلی تکذیب و اما و اگر، فقط سرش را تکان داد و هرکول هنوز هم چشم به پیگیری های او دارد.آری می خواهم از خستگی هرسین بگویم، از گرهبانش، از بوی عرق نعناع و سادگی مردمانش.
راستی نمی دانم اصلاً کسی صدایم را می شنود، کسی حاضر است به حرفهایم گوش کند. برادرنم همه بیکار هستند و شامگاهان که به خانه باز می گردند شرمنده زن و فرزند خود می شوند،اعتیاد جوانان سرزمینم را زمین گیر کرده است، آمار طلاق و ناسازگاری روز به روز بیشتر می شود، بغض گلویم را قلقلک می دهد و روزی هزار بار خدایم را صدا میکنم که این چه بلایی است که بر دودمانم آمده است. البته این روزها حالمان خوب است، مردمانی خوشبختی هستیم، مردمانی که فراموش نشده ایم، مردمانی که در اذهان زنده ایم و قرار است که در آینده نه چندان دور، شوری به پا کنیم، آری این روزها قرار است ما حماسه سازی کنیم و طرحی نو در اندازیم. مردی که سه سال پیش با سلام و صلوات راهیش کردم اینک باز گشته است.
گفته بود فرصت های شغلی ایجاد می کند، گفته بود زیر ساخت ها زنده می شوند، گفته بود کارخانه ها می سازد، گفته بود با خبرهای خوب می آید، گفته بود با دست پر بر می گردد اما اکنون او آمده است و دست خالی تر از همیشه و من مثل کودکی که چشم به راه پدر مهربانش باشد چقدر چشم به راه آمدنش بودم و اینک او آمده است، نه برای اینکه مرا خوشحال کند، بلکه میخواهد دوباره خوشحال شود و برود تا پیروزیش را جشن بگیرد.
اما غافل از اینکه:صحنه دیگری صحنه نیست، صحنه خسته است!!! گاماسیاب دیگر هیچ چیز برای بخشیدن به چمچمال ندارد، گاماسیاب هم خسته است!
گور دخمه کیکاوس، دیگر مرده‌ای ندارد که بتوانی بر آن گریه کنی، حتی اگر بغض گلویت را بگیرد و اشک چشمانت را خیس کند، سفره آناهیتا هم تحفه ای از تپه گودین به قرض نگرفته است که از کسی مهمان نوازی کند.
من هم خسته ام، از وعده هایی که فقط وعده بودند، از حرفهایی که فقط گفته شدند، از اینکه بعد ۴ سال دوباره قرار است برای خودم دلیر مردی باشم خسته ام، میفهمی؟خسته!!! آنقدر خسته که ” لاوه لاوه گهواره تمدن ” هم نمی تواند آرامم کند…
ولی یک چیز امیدوارم می کند، قرار است شوالیه سیاست اسبش را زین کند، قرار است مردی که سالها دوشا دوش مردمش با فقر جنگید ودر لایه لایه های سیاست مملک نفوذ کرد تا برای مردمش طرحی نو دراندازد بعد از ۸ سال به میدان باز گردد و هر آنچه که ذهن من و مردمم را آزار می دهد نابود کند و من را، خانواده ام را، دهاتم، ایل و تبارم را خوشحال کند و ما را به آنچه که لایق دلیر مردان و شیر زنان منطقه مان است برساند. آری او آمده است این را از ولوله هایی که در شهر پیچیده فهمیدم، این را از شور و شوقی که در مردم دیده می شود فهمیدم، او می‌داند که با آمدنش این هشت سال رکودی را که نبودش در منطقه بوجود آمده است را نیز باید جبران کند. آری او با آمدنش حال همه را خوب میکند چرا که مردم ما خیلی وقت است که حالشان خوش نیست!!!! او پس از ۸ سال آمده است، آری دوستان حسن سلیمانی آمده است …

۱-نام صحنه در زمان ایران باستان بنام شاهین شکاری

مطالب پیشنهادی

 1. **لک** گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان
  متاسفانه نفع شخصی را به حدی رسانده اند طرفداران برخی نامزدها که جو مسمومی را در منطقه ایجاد کرده اند. با وعده های آنچنانی سعی در کسب رأی دارند با تخریب نامزدهای دیگر سعی در بالابردن نامزد خود دارند تهدید میکنند و ادعای ارباب رعیتی دارند غافل از اینکه خدایی هست که از رگ گردن به بندگانش نزدیکتره.
  فرض کنیم نامزد مورد نظر نیز رأی آورد و شما وکیل شدی وزیر شدی رئیس شدی یا زندانیت آزاد شد اعدامیت از چوخه دار پایین آمد و اصلا تو به همه آمال شخصیت رسیدی ولی آیا باز راضی میشوی؟! آیا پیش وجدان خودت راحتی؟! فردا روزی باز نمیای و از هرسین مظلوم بگی؟! نمیگی صحنه اینجوره ما چرا عقب ماندیم؟! نمیگی هرسین وجهه خوبی نداره اینجا جای زندگی کردن نیست؟! وجدانا مشکلات شهرتم لابلای تمایلات نفسانیت به کاندیدت میگی؟! میگی چرا هرسین و کنگاور و صحنه عقب مونده از شهر نشینی؟! میگی چرا این همه آثار تفریحی و تاریخی در هرسین و صحنه و کنگاور چرا به فرصت تبدیل نمیشه؟! نمیگی این همه صنایع اطراف ما چرا افراد بومی توش نیست؟! نمیگی برنامه ات برای پیشرفت حوزه انتخابی چیه؟! نمیگی زمان وکالتت چه برای این منطقه کردی؟!

 2. کاکاوند گفت:

  یعنی زمانی که بعداز۸سال شوالیه بیاد. همه چی آرومه -مردم چه قدر خوشحالند؟
  یاتوچقدرشوحال میشی؟

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار