ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۲۰:۳۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاسی, عناوین برگزیده > فرماندار هرسین:کاندیداها بعد از انتخاب شدن اهتمامی به تسلط بر قوانین ندارند

فرماندار هرسین:کاندیداها بعد از انتخاب شدن اهتمامی به تسلط بر قوانین ندارند

چهار دوره از فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را تجربه کردیم ولی مردم هنوز نسبت به این پارلمان های محلی ابراز رضایت نکرده اند و عدم اشرافیت اعضای شورا نسبت به شناخت قانون شهرداریهای و شوراها مهمترین دلیل این ابراز نارضایتی است یعنی کاندیداها بعد از انتخاب شدن اهتمامی را برای تسلط نسبت به این قوانین ندارند .

 

به گزارش خبرنگار بیستون ،  جلسه توجیهی قوانین تبلیغاتی به منظور آگاهی سازی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در شهرستان هرسین برگزار شد.
این جلسه با حضور فرماندار ، دادستان و نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر هرسین و بیستون در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در این جلسه امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین طی سخنانی اظهار داشت : انتخابات مظهر تبلور اراده مردم در تعیین سرنوشت خود است و در اصول ششم ، هفتم ، دوازدهم و یکصدم قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی اشاره مستقیمی به بحث شوراها شده است که می بایست مردم در اداره امور کشور سهیم باشند.
شاه آبادی ادامه داد: اصل یکصدم قانون اساسی اشاره به این موضوع دارد که برای سرعت بخشیدن به امور اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، بهداشتی و عمرانی شهر و روستاها باید شوراها تشکیل شوند یعنی هدف از تشکل شوراها در درجه اول سرعت بخشیدن به این امور است .
فرماندار هرسین افزود : چهار دوره از فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا را تجربه کردیم ولی مردم هنوز نسبت به این پارلمان های محلی ابراز رضایت نکرده اند و عدم اشرافیت اعضای شورا نسبت به شناخت قانون شهرداریهای و شوراها مهمترین دلیل این ابراز نارضایتی است یعنی کاندیداها بعد از انتخاب شدن اهتمامی را برای تسلط نسبت به این قوانین ندارند .
امیر شاه آبادی خطاب به این کاندیداها گفت : الان که از مراحل بررسی صلاحیت ها گذشته اید و وارد فاز تبلیغات و رقابت های انتخاباتی شده اید می بایست در این راستا ملاحظاتی داشته باشید و در زمان تبلیغات انتخاباتی قانون و اخلاق را مد نظر داشته و بر احساسات خود غلبه کنید.
فرماندار هرسین ادامه داد : برپایی ستادهای انتخاباتی از مسیر میدان استقلال به طرف میدان جمهوری اسلامی شهر هرسین بعلت بوجود آمدن مشکلات ترافیکی ممنوع می باشد و در صورت برگزاری هرگونه همایش و گرد همایی توسط نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر هرسین مکان های مسجد آیت الله حجتی (ره) ، خانه معلم ( سالن امام (ره) ) ، سالن الزهرا ، سالن شهید صیاد شیرازی و مسجد امام رضا (ع) تعیین شده اند و در شهر بیستون نیز به همین منظور مسجد موسی بن جعفر (ع) ، سالن کارخانه قند ، مسجد شهرک الزهرا ، مسجد شهرک بلوردی و مسجد شهرک بیستون انتخاب شده اند و قبل از برگزاری هرگونه مراسمی در اماکن یاد شده می بایست مجوز لازم از فرمانداری أخذ شود و مکان هایی هم توسط شهرداری برای درج تبلیغات انتخاب خواهد شد.
شاه آبادی با بیان اینکه کلیه فعالیت های انتخاباتی کاندیداها در فضای حقیقی و مجازی رصد میشود از آنان خواست از توهین ، ایجاد فضای تخریب ، ارائه برنامه های غیر ممکن و شکاف بین اقوام اجتناب نمایند .
فرماندار هرسین در پایان سخنانش اظهار داشت : حضور مردم در صحنه های مختلف نتایج درخشانی را در عرصه های داخلی و بین المللی به دنبال خواهد داشت و ترغیب مردم به منظور حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات از مهمترین وظائف کاندیداها می باشد .
در ادامه این جلسه حسن ایمانی مقدم دادستان شهرستان هرسین در خصوص پایبندی به اخلاق انتخاباتی و رعایت حقوق شهروندی توسط کاندیداها و هوادران آنها سخنانی را ایراد نمود.
[metaslider id=17144]
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید