فرماندار هرسين: فراهم كردن بستر مناسب سرمايه گذاري زمينه ساز تحقق اقتصاد مقاومتي است

بیستون نیوز :

فرماندار شهرستان هرسين گفت: سرمايه گذاري و فراهم كردن شرايط مناسب در جهت بهبود وضعيت اشتغال، زمينه ساز تحقق اقتصاد مقاومتي است.

به گزارش خبرنگار بيستون، ياور محمدي روز چهارشنبه در اولين جلسه شوراي اداري شهرستان هرسين در سال جديد، اظهار داشت: مسئولان بايستي فضاي آرام و بوروكراسي آساني را براي جذب سرمايه گذاران و توليد كنندگان در شهرستان فراهم كنند.
وي اضافه كرد: با فرهنگ سازي و تبليغات كاربردي و اثربخش علاوه بر زمينه سازي حضور سرمايه گذاران به منظور حضور مردم در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي در سطح شهرستان آنان را در جهت مصرف كالاهاي بومي و حمايت از توليدكنندگان داخلي سوق داد.
فرماندار هرسين در بخش ديگري از سخنانش گفت: نامگذاري سال ۱۳۹۵ تحت عنوان اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل از سوي رهبري يك نقطه كليدي و نقشه راه مناسبي است كه مي تواند براي برون رفت و كارگشايي مشكلات كشور مفيد واقع شود.
محمدي ادامه داد: شعار امسال يك جمله پرمفهوم و راهبردي است كه نبايد فقط در شرايط ضروري به آن عمل كرد و با توجه به ظرفيت ها، توانمنديها، منابع طبيعي و نيروي انساني فعال كشور، توسط دولت برنامه ريزي منسجمي طراحي شده كه براساس آن عمليات اجرايي اين شعار در سطح كشور اجراء خواهد شد.
وي اضافه كرد: با توجه به بيانات رهبر انقلاب عمل كردن به شعار مذكور فضاي اجتماعي وعمومي كشور را با پيشرفت همراه خواهد كرد.
محمدي تصريح كرد: اقتصاد مقاومتي به معناي رياضت كشيدن و قطع ارتباط و محصور شدن كشور با ساير كشورها نيست، بلكه به معناي اتكا به مردم و استفاده از ظرفيت ها و توانمنديهاي موجود و داخلي كشور است كه در راستاي تعامل سازنده و اثربخش با ساير كشورها انجام مي شود.
فرماندار هرسين اظهار داشت: شعار سال جاري مي بايست مبناي اقدامات و سرلوحه فعاليت هاي مسئولان قرار گيرد و به تناسب توان و ظرفيت شهرستان به اجرا گذشته شود.
محمدي افزود: بنا به فرمايش مقام معظم رهبري اقتصاد مقاومتي مي بايست بر مبناي علم و فن آوري باشد كه با حضور و هدايت مردم و برنامه ريزي و ظرفيت سازي توسط دولت در جهت حمايت از صنعت گران و فن آوران خبره و كارآمد به كار گرفته شود.
وي ادامه داد: بطور كلي اقتصاد مقاومتي به معناي توليد ثروت بصورت همه جانبه و مديريت منابع ارزي و استفاده بهينه از انرژي و جلوگيري از هدررفت و اسراف آن است.
فرماندار هرسين تصريح كرد: توسعه و گسترش صنايع دستي، گردشگري و صنعت توريسم، حمايت از صنعت با توجه به توانمنديها و ظرفيت هاي موجود در شهرستان، فرهنگ سازي و تبليغات و ايجاد فضاي اميدواري براي مردم از مهمترين برنامه ها در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي است.
حجت الاسلام روح الله باقري امام جمعه هرسين نيز گفت: در مقوله اقتصاد مقاومتي مي بايست بطوركلي كاربردي عمل شود و بصورت جدي در سطح شهرستان به آن پرداخت.
وي تصريح كرد: مسئولان خدمت كردن به مردم را با شتاب بيشتري دنبال كنند زيرا در پيشگاه خداوند متعال بايد پاسخگو باشند و به فرصت ها واقع بينانه بنگرند و در راه پيشرفت شهرستان همه تلاش خود را انجام دهند و همواره به ياد قيامت كه باعث تقويت معنويات مي شود باشند.
ديدار و دلجويي از خانواده هاي معظم ايثارگران، تكريم ارباب رجوع، پيگيري امور مربوط به پروژه هاي عمراني، تعيين تكليف و پايان كار اجرايي پروژه سراب تاريخي هرسين؛ ساماندهي سد معبركنندگان، برقراري كشيك و آماده باش اعضاي ستاد مديريت بحران و حضور جدي اعضاي آن در شهرستان از ديگر محورهاي مورد تاكيد فرماندار در اين جلسه بود.
شهرستان هرسين با ۸۵ هزار نفر جمعيت در ۴۴ كيلومتري شرق كرمانشاه قرار دارد.

11 فرماندار هرسين: فراهم كردن بستر مناسب سرمايه گذاري زمينه ساز تحقق اقتصاد مقاومتي است 22 فرماندار هرسين: فراهم كردن بستر مناسب سرمايه گذاري زمينه ساز تحقق اقتصاد مقاومتي است

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار