ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۶:۰۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > فرماندار هرسین: فراهم کردن بستر مناسب سرمایه گذاری زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است

فرماندار هرسین: فراهم کردن بستر مناسب سرمایه گذاری زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است

فرماندار شهرستان هرسین گفت: سرمایه گذاری و فراهم کردن شرایط مناسب در جهت بهبود وضعیت اشتغال، زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار بیستون، یاور محمدی روز چهارشنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان هرسین در سال جدید، اظهار داشت: مسئولان بایستی فضای آرام و بوروکراسی آسانی را برای جذب سرمایه گذاران و تولید کنندگان در شهرستان فراهم کنند.
وی اضافه کرد: با فرهنگ سازی و تبلیغات کاربردی و اثربخش علاوه بر زمینه سازی حضور سرمایه گذاران به منظور حضور مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان آنان را در جهت مصرف کالاهای بومی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی سوق داد.
فرماندار هرسین در بخش دیگری از سخنانش گفت: نامگذاری سال ۱۳۹۵ تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبری یک نقطه کلیدی و نقشه راه مناسبی است که می تواند برای برون رفت و کارگشایی مشکلات کشور مفید واقع شود.
محمدی ادامه داد: شعار امسال یک جمله پرمفهوم و راهبردی است که نباید فقط در شرایط ضروری به آن عمل کرد و با توجه به ظرفیت ها، توانمندیها، منابع طبیعی و نیروی انسانی فعال کشور، توسط دولت برنامه ریزی منسجمی طراحی شده که براساس آن عملیات اجرایی این شعار در سطح کشور اجراء خواهد شد.
وی اضافه کرد: با توجه به بیانات رهبر انقلاب عمل کردن به شعار مذکور فضای اجتماعی وعمومی کشور را با پیشرفت همراه خواهد کرد.
محمدی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت کشیدن و قطع ارتباط و محصور شدن کشور با سایر کشورها نیست، بلکه به معنای اتکا به مردم و استفاده از ظرفیت ها و توانمندیهای موجود و داخلی کشور است که در راستای تعامل سازنده و اثربخش با سایر کشورها انجام می شود.
فرماندار هرسین اظهار داشت: شعار سال جاری می بایست مبنای اقدامات و سرلوحه فعالیت های مسئولان قرار گیرد و به تناسب توان و ظرفیت شهرستان به اجرا گذشته شود.
محمدی افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی می بایست بر مبنای علم و فن آوری باشد که با حضور و هدایت مردم و برنامه ریزی و ظرفیت سازی توسط دولت در جهت حمایت از صنعت گران و فن آوران خبره و کارآمد به کار گرفته شود.
وی ادامه داد: بطور کلی اقتصاد مقاومتی به معنای تولید ثروت بصورت همه جانبه و مدیریت منابع ارزی و استفاده بهینه از انرژی و جلوگیری از هدررفت و اسراف آن است.
فرماندار هرسین تصریح کرد: توسعه و گسترش صنایع دستی، گردشگری و صنعت توریسم، حمایت از صنعت با توجه به توانمندیها و ظرفیت های موجود در شهرستان، فرهنگ سازی و تبلیغات و ایجاد فضای امیدواری برای مردم از مهمترین برنامه ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه هرسین نیز گفت: در مقوله اقتصاد مقاومتی می بایست بطورکلی کاربردی عمل شود و بصورت جدی در سطح شهرستان به آن پرداخت.
وی تصریح کرد: مسئولان خدمت کردن به مردم را با شتاب بیشتری دنبال کنند زیرا در پیشگاه خداوند متعال باید پاسخگو باشند و به فرصت ها واقع بینانه بنگرند و در راه پیشرفت شهرستان همه تلاش خود را انجام دهند و همواره به یاد قیامت که باعث تقویت معنویات می شود باشند.
دیدار و دلجویی از خانواده های معظم ایثارگران، تکریم ارباب رجوع، پیگیری امور مربوط به پروژه های عمرانی، تعیین تکلیف و پایان کار اجرایی پروژه سراب تاریخی هرسین؛ ساماندهی سد معبرکنندگان، برقراری کشیک و آماده باش اعضای ستاد مدیریت بحران و حضور جدی اعضای آن در شهرستان از دیگر محورهای مورد تاکید فرماندار در این جلسه بود.
شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.

11 22

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید