ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۵:۳۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > فرماندار هرسین خبر داد: نابودی باغ‌های هرسین به‌دلیل آلودگی آب

فرماندار هرسین خبر داد: نابودی باغ‌های هرسین به‌دلیل آلودگی آب

فرماندار هرسین با اشاره به اینکه آب کشاورزی شهر هرسین با فاضلاب مخلوط و برای باغ‌داران مشکل‌ساز شده است، گفت: این موضوع موجب نابودی بعضی از باغ‌ها شده است.

به گزارش بیستون یاور محمدی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین با اشاره به اینکه شهرستان هرسین یکی از قدیمی‌ترین شهرستان‌های استان کرمانشاه است، گفت: هرسین در حوزه فرهنگی، علمای بزرگ و نام‌آورانی در فقه داشته و با تقدیم شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران دفاع مقدس در صحنه حضور داشته است.

فرماندار هرسین جمعیت این شهرستان را ۸۶ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: ۳۶ هزار نفر از این تعداد شامل روستاییان شهرستان است که طبق آمار ۱۹ هزار شاغل و ۶ هزار فرد بیکار هستند.

وی افزود: شهرستان هرسین از قطب‌های صنعتی استان کرمانشاه است و دومین شهرستان صنعتی استان است که با وجود کارخانه‌های جهان فولاد غرب، قند بیستون، کرپ‌ناز و شیر بیستون نقش مهمی را در چرخه اقتصادی و صنعتی ایفا می‌کند.

محمدی با اشاره به وجود ظرفیت‌های کشاورزی این شهرستان، خاطرنشان کرد: مساحت اراضی زراعی شهرستان ۳۵ هزار هکتار است که ۱۵ هزار هکتار آن اراضی آبی و ۲۰ هزار هکتار آن اراضی دیم است.

این مسؤول با اشاره به یک‌هزار و ۴۰۰ هکتار زمین زارعی باغی در این منطقه، متذکر شد: آب کشاورزی شهر هرسین با فاضلاب قاطی شده و برای باغ‌داران مشکل‌ساز و باعث نابودی بعضی از باغ‌ها شده است.

فرماندار هرسین گفت: بیمارستان این شهرستان که دارای ۴۲ تخت بوده، اما ۳۶ تخت دیگر به این بیمارستان اضافه شده است و جامعه درمانی شهرستان با ۱۱ پزشک متخصص و ۱۵ پزشک عمومی، دندان‌پزشک، داروخانه، آزمایشگاه و مرکز اورژانس شهری به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

یکی دیگر از مشکلات این شهرستان مشکل بافت فرسوده است که در مرکز شهر قرار دارد و مشکل آب آشامیدنی و لوله‌های فرسوده دیگر موضوعی است که باعث شکستی آن می‌شود و مشکلاتی را پدید می‌آورد که مورد تاکید و تذکر محمدی در این جلسه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: باید در زمینه صنایع دستی و صنعت گلیم که در سطح استان، کشور و جهان شناخته شده است و معروفیت خود را دارد، توسعه‌ای صورت بگیرد چون در شان صنعت گلیم اقداماتی صورت نگرفته است.

این مسؤول با بیان اینکه در حوزه شبکه گازرسانی ۶ روستا به این شبکه متصل شده‌اند و امسال نیز ۵۴ روستا به شبکه گازرسانی متصل می‌شوند، عنوان کرد: پارک جنگلی بیستون به‌دلیل عدم خدمات مناسب بلااستفاده مانده است و با توجه به موقعیت این پارک باید خدمات بیشتری لحاظ شود که از این حالت بلااستفاده خارج شود.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید