فرماندار هرسین: رعایت حقوق شهروندی در افراد کتابخوان بیشتر مشاهده می شود

بیستون نیوز :

فرماندار هرسین گفت: رعایت اصول زندگی اجتماعی و شهروندی در افراد کتابخوان و کسانی که سطح مطالعه بالایی دارند بیشتر مشاهده می شود و این افراد در شکل گیری تعاملات سازنده و ایجاد هم نوایی و هم صدایی در فضای جامعه سهم بزرگی دارند.

به گزارش خبرنگار بيستون ، یاور محمدی روز یکشنبه در انجمن کتابخانه های هرسین افزود: مردم باید بپذیرند که جامعه نیازمند تغییر است و مطالعه کتاب های متنوع باعث وقوع تحولات مختلف در جامعه و حرکت به سمت نظم پذیری و رعایت هنجارها خواهد شد.
وی تصریح کرد: دسترسی نداشتن فیزیکی به کتاب شاید مهمترین دغدغه مردم در مطالعه باشد لذا استفاده از ظرفیت فضای مجازی در راستای دسترسی آسان و ارزان به کتاب و حمایت از حقوق نویسندگان و ناشران می تواند مؤثر باشد.
محمدی در پایان عنوان کرد: متأسفانه بیشتر فعالیت ها در حوزه آموزش و پرورش به سمت آموزش محوری معطوف شده و عملاً در بخش فرهنگ فعالیت های چشمگیری انجام نمی شود و این موضوع افراد را در مقوله جامعه پذیری و برقراری ارتباطات سازنده اجتماعی در آینده با مشکل مواجه می سازد.
خرید تجهیزات سرمایشی، گرمایشی برای کتابخانه ملاصدرا بخش بیستون، جداسازی سرسرای مطالعه و بخش امانات کتابخانه نبی اکرم (ص)، رنگ آمیزی محوطه بیرونی کتابخانه شهدای محراب، اختصاص اعتبار در کمیته برنامه ریزی شهرستان به منظور تعمیر و تجهیز کتابخانه های شهرستان، تسریع در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی توسط شهرداریها و خرید تجهیزات کامل بخش کودکان در چهار کتابخانه عمومی شهرستان هرسین از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

photo529905948675913180 فرماندار هرسین: رعایت حقوق شهروندی در افراد کتابخوان بیشتر مشاهده می شود

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار