فرماندار هرسین: ۳۰ نوع محصول کشاورزی در هرسین تولید می‌شود

بیستون نیوز :

فرماندار هرسین گفت: بیش از ۳۰ نوع محصولات کشاورزی در شهرستان هرسین تولید می‌شود که از نظر کیفی و تولید در واحد سطح شاخص هستند.

امیر شاه‌آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بیستون با اشاره به سیاست‌های توسعه محور در بخش کشاورزی  اظهار داشت: در حوزه کشاورزی شهرستان هرسین اقدامات خوبی در جهت تنوع، تعیین الگوی کشت و توسعه سیستم های آبیاری نوین انجام شده است.

وی با تأکید بر توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به منظور همسویی با مدیریت منابع آب و افزایش بهره‌وری عنوان کرد: دو واحد گلخانه‌ای تولید محصولات خارج از فصل و تولید نشا سبزی و سیفی‌جات در شهرستان هرسین در حال ساخت است که در صورت اتمام طرح علاوه بر اشتغالزایی در منطقه و تولید محصولات باکیفیت در سودآوری اقتصادی بسیار مؤثر خواهد بود.

شاه‌آبادی با بیان اینکه رونق بخش کشاورزی از مصادیق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی است گفت: به منظور ساخت گلخانه تولید نشا، سبزی و سیفی‌جات واقع در روستای برناج یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود چهار درصد به این واحد پرداخت شده است.

وی افزود: در راستای ساخت باغ انجیر و گل محمدی واقع در مزرعه قریل شهر هرسین نیز به ازای هر هکتار ۷۵ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۷۵ میلیارد ریال دیگر به عنوان تسهیلات به آنان پرداخت شده است.

شاه‌آبادی با اشاره به برگزاری کلاسهای مختلف آموزشی به منظور توسعه کشاورزی شهرستان و افزایش سطح مهارت کشاورزان، باغداران، دامداران و زنبورداران اظهار کرد: به همین منظور در سال گذشته و در نیمه نخست امسال بیش از ۲۰۰۰ نفر روز در کلاسهای آموزشی مراکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی شرکت کرده‌اند.

وی درباره ترویج مزایای کاشت انگور به صورت داربستی گفت: به منظور ترویج کاشت انگور به روش داربستی در شهرستان هرسین برای باغداران کلاسهای آموزشی برگزار شده است و برای کاشت هر هکتار انگور به روش داربستی ۶۰ میلیون ریال به صورت بلا عوض پرداخت می‌شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار