کلنگ عملیات احداث مجتمع فرهنگی هنری شهر هرسین صبح امروز به زمین زده شد

بیستون نیوز :

فرماندار هرسین : این مجتمع در زمینی به مساحت ۲۵۰۰متر مربع ( زیربنای ۱۵۰۰ متر مربع ) و با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال احداث خواهد شد .

به گزارش خبرنگار بیستون ، این مراسم با حضور یوسف شاه حسینی معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، امیرشاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین ، مسئولین ادارات و تعدادی از شهروندان هرسینی برگزار شد .
درآغاز این مراسم امیرشاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین طی سخنانی اظهار داشت : مجتمع فرهنگی هنری شهر هرسین ( تالارملل ) از مهمترین پروژه هایی است که در هفته های اخیر در این شهر کلنگ زنی میشود .
وی افزود : این پروژه در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع ( زیر بنای ۱۵۰۰ متر مربع ) و با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال احداث خواهد شد.
شاه آبادی کار و تلاش و همدلی را بالاترین دلیل موفقیت برای رسیدن به روزهای بهتر دانست
در ادامه این مراسم حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد : توسعه زیرساخت های فرهنگی از مهمترین اولویت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه می باشد .
ایشان ادامه دادند : شهرستان هرسین دارای ظرفیت های مناسبی در زمینه های فرهنگی ، هنری و ادبی است و کار بیشتر در این عرصه را موجب ارتقاء فرهنگ در این شهرستان و استان دانست.
در بخش دیگری از این مراسم یوسف شاه حسینی معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه طی سخنانی اظهار داشت : شهرستان هرسین بر اساس شواهد و مستندات موجود دارای پیشنه و قدمت هشت هزارساله است و خدمات و ایثارگری هایی که مردم این شهرستان در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس داشته اند بر کسی پوشیده نیست و در این راستا کارنامه ای روشن و درخشان دارد و از لحاظ ظرفیت های اقتصادی و گردشگری هم دارای مزیت های نسبی است و ما را متقاعد میکند که این شهرستان در جایگاه شایسته و بایسته خود قرار نگرفته و به آنچه که استحقاق این مردمان است دست نیافته است.
شاه حسینی افزود :کرمانشاه و هرسین باید در مرحله و مرتبه ای قرار بگیرند که انشاالله نقش سازندگی و توسعه را در آن پر رنگ ببینیم.
یوسف شاه حسینی بیان داشت :پروژه های بزرگی که منشأ تحول و توسعه هستند برای شهرستان هرسین در نظر گرفته شده است که هرکدام میتوانند ضمن تحول آفرینی اثرات مهمی برای اشتغالزایی و کاهش آسیب های اجتماعی و رفاه مردم در بر داشته باشند که در این راستا می توان به طرح کریدور شمال غرب به جنوب غرب ، راه آهن ، ساماندهی پارک شهر ، تصفیه خانه آب شرب و تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین اشاره کرد و دولت دوازدهم با نگاهی نو و با همتی مضاعف به این پروژه ها خواهد پرداخت .
معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه تصریح کرد : توسعه فرهنگی در همین غالب های احداث مجتمع های فرهنگی و هنری ، کتابخانه و… شکل میگیرد و بطور کلی فضاهایی که خدمات فرهنگی ارائه می دهند هر اندازه این فضا ها بیشتر باشند در پیشبرد و ارتقاء فرهنگی مؤثر هستند و به نسبت شاخص هایی که داریم وضعیت قابل قبول نیست و حتما باید در توسعه فضاهای فرهنگی بیشتر تلاش کنیم و از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده کنیم .
شاه حسینی در پایان بیان داشت : برای پیشرفت باید توانایی و استعدادهای فرهنگی داشته باشیم و اگر این نوع نگرش شکل نگیرد توسعه های بعدی هم محقق نخواهد شد و اگر هم محقق شود اثر سازنده ای نخواهد داشت .
1 کلنگ عملیات احداث مجتمع فرهنگی هنری شهر هرسین صبح امروز به زمین زده شد 2 کلنگ عملیات احداث مجتمع فرهنگی هنری شهر هرسین صبح امروز به زمین زده شد index کلنگ عملیات احداث مجتمع فرهنگی هنری شهر هرسین صبح امروز به زمین زده شد

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار