لطیف مرادی: متولیان امور آب هیچ نمونه گیری بهداشتی از آب چشمه های اطراف نکرده اند

بیستون نیوز :

این روزها مردم را در حال عزیمت به چشمه های اطراف شهر می بینیم که هیچ تضمینی در بهداشتی بودن آب این چشمه ها نیست و متولیان امور آب هم هیچ نمونه گیری در این مورد انجام نداده اند.

به گزارش خبرنگار بیستون، در چند روز اخیر بازدید استاندار کرمانشاه از شهرستان هرسین را داشتیم.بازدیدی که شاید بیشترین عاملش ،آلودگی آب شرب شهر هرسین باعث  آن بود.شهری با جمعیت شهری حدود ۵۰ هزار که سالهاست از سراب این شهر و بدون داشتن یک تصفیه خانه استاندارد خدمات رسانی می کرد.امسال اما قضیه به شکل دیگری پیش رفت و بارندگی های بهاری باعث زیاد شدن آب سراب و گل آلود شدن آن شد.

در این بازدید تعدادی از افراد  و مسئولین، مشکلات و مسائل این شهر را در حضور استاندار مطرح کردند.لطیف مرادی عضو شورای اسلامی شهر هرسین در این خصوص به ذکر چند مورد از اهم مشکلات شهر بسنده کردند.

مرادی در این زمینه اظهار داشت:مشکل اصلی و دراز مدت این شهر بیکاری جوانان است که با وجود چند کارخانه بزرگ و مناسب که در این حوزه وجود دارد، اما می بینیم که از کمترین پتانسیل و نیروی بومی شهر هرسین استفاده می شود و عملا آلودگی های زیست محیطی سهم مردم این شهر شده است.

این عضو شورای شهر در ادامه افزود:مشکل دیگری که در این روزها شاهد آن هستیم ،آب شرب این شهر است که عدم توجه کافی در سالیان اخیر باعث پیش آمدن این معضل برای شهروندان هرسین شده است.و متاسفانه این روزها مردم را در حال عزیمت به چشمه های اطراف شهر می بینیم که هیچ تضمینی در بهداشتی بودن آب این چشمه ها هم نیست و متولیان امور آب هم هیچ نمونه گیری در این مورد انجام نداده اند.

لطیف مرادی در رابطه با حل معضل آب پیشنهاداتی را به همراه سایر اعضا به استاندار کرمانشاه ارائه دادند که در این رابطه استاندار قول مساعد دادند که قبل از شروع بارندگی فصل پاییز کار تصفیه خانه به اتمام برسد و شهروندان هرسینی از آب کاملا بهداشتی استفاده کنند.همچنین پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهری که مدتهاست در حوالی روستای بابازید متوقف شده ،دستور تامین اعتبار در اسرع وقت داده شده است و یکی از مزایای این پروژه تامین آب ۵۰۰ تا ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه در در بر می گیرد.

لطیف مرادی لطیف مرادی: متولیان امور آب هیچ نمونه گیری بهداشتی از آب چشمه های اطراف نکرده اند

مطالب پیشنهادی

 1. رشیدپور گفت:

  درود بر جناب مرادی

 2. هرسینی گفت:

  بازار عکس گرفتن آقایان دوربینی گرم بوده حسابی.
  بیچاره مردم هرسین

 3. a گفت:

  بزک نمیر بهار میاد…..
  هه یه سری آدم بی کفایت شدن همه کاره این شهر عاقبتش بهتر از این که نمیشه.
  همه به فکر عکس گرفتن هستن ببین خاک تو سرتون.

 4. خدارحیم مقصودی گفت:

  درود خدا بر آقای مرادی و محمد کرم شیخی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار