مجالس ترحیم در کرمانشاه به مجلس تقدیر و تشکر تبدیل شده است

بیستون نیوز :

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با انتقاد از اینکه مجالس ترحیم در کرمانشاه از فلسفه واقعی خود فاصله گرفته گفت: متاسفانه این مجالس هم اکنون به مجلس تقدیر و تشکر تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار بیستون  ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با انتقاد از اینکه مجالس ترحیم در کرمانشاه از فلسفه واقعی خود فاصله گرفته گفت: متاسفانه این مجالس هم اکنون به مجلس تقدیر و تشکر تبدیل شده است.

آیت الله مصطفی علما اظهار کرد: مجلس ختم و ترحیم، تذکر و بیدارباشی برای بازماندگان است که به فکر آخرت خود باشند که متاسفانه چنین چیزی در این مجالس کمتر به چشم می خورد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: در گذشته ها حتی اسم اشخاص بسیار معروف و شناخته شده هم در مجالس ترحیم برده نمی شد و تنها قرآن در این گونه آیین ها تلاوت می شد و یک روحانی نیز با تذکری در مورد آخرت مجلس را ختم می کرد.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل شدن مجلس ترحیم به مجلس تقدیر و تشکر زندگان باعث زشت نشان داده شدن فرهنگ مردم استان در بین دیگران می شود و خواستار اصلاح فرهنگ حاکم در این مجالس شد.

آیت الله علما در پایان خواستار استفاده از ظرفیت رسانه ها برای اصلاح فرهنگ مجالس عزاداری و ترحیم شد و گفت: باید کاری کنیم تا همان فرهنگ قدیمی که بر این مراسم حاکم بود دوباره رونق بگیرد.

منبع افتاب کرمانشاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار