مجوز میراث فرهنگی برای ساماندهی پارک شهر هرسین صادر شد

بیستون نیوز :

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: میراث فرهنگی استان کرمانشاه مجوز ساماندهی پارک شهر هرسین در چهارچوب مشخص شده را به شهرداری هرسین اعلام داشته است.

به گزارش خبرنگار بیستون ، جلیل بالایی با بیان اینکه در سالهای ۹۴ و ۹۵ بحث مطالعه و کاوش درخصوص پارک هرسین توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی صورت گرفت، اظهارداشت: این کاوش و مطالعه باتوجه به انجام گودبرداری در قسمتی از پارک و با توجه به ساخت وسازهایی که در فضای آن شکل گرفته بود و باعث برهم خوردن محیط طبیعی گردیده بود، انجام شد.

وی ادامه داد: متناسب با خروجی ای که از مطالعات علمی و کاوش ها بدست آمد، طرح اجرایی توسط پژوهشگاه و مشاوران ذیربط تهیه شد و به شهردای هرسین ارائه گردید.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح داشت: این طرح یک پیوست جزئی دارد که هنوز به دست ما نرسیده است اما مشخصات طرح، حدود و کروکی ها ارسال شده که آن را در اختیار شهرداری هرسین قرار دادیم و یک ناظر مقیم هم برای طرح تعریف کرده ایم.

وی تاکید کرد: شهرداری هرسین آمادگی دارد که بر اساس نقشه مصوب و چهارچوبی که برای آن تنظیم کرده ایم عملیات ساماندهی پارک شهر هرسین را آغاز کند.

بالایی افزود: ساماندهی پارک شامل ایجاد محیطی صرفا فرهنگی و علمی در محوطه پارک، رفع موانع خطر آثار ساسانی، اجرای طرح حفاظت اضطراری، بازگرداندن وضعیت اولیه قابل شناسایی، به حداقل رساندن دخل و تصرفات و…. می باشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد طرح ساماندهی پارک شهر هرسین که ۳ میلیارد تومان اعتبار برای آن مقرر شده است، تا نوروز ۹۶ به اتمام برسد.

 

منبع:کرد پرس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار