مخاطرات طرح معدوم ساختن سگهاي ولگرد توسط شهرداري هرسين

بیستون نیوز :

برخی از سگ‎ها با وجود اصابت گلوله در دم نمی‎میرند و فرار می‎‎کنند و در نهایت زیر پل‎ها، گوشه کوچه‎ها و خیابان‎ها جان می‎دهند و شهرداری نیز اجساد آنها را پیدا نمی‎کند که وقوع چنین رخدادهایی نیز برای سلامت و بهداشت عمومی مخاطره ‏آمیز است.


Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 264

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bistoonn/public_html/wp-content/plugins/seo-for-images/seo-for-images.php on line 284

به گزارش خبرنگار بيستون، علي رغم اظهارات محمد كرم شيخي سرپرست شهردار هرسين در نخستين روزهاي تصدي پست شهرداري هرسين، مبني بر نگهداري سگهاي ولگرد در مكانهاي خاصي كه بدين منظور در سطح استان كرمانشاه در نظر گرفته شده است،اما هنوز هم شاهد كشتار سگهاي ولگرد بصورت نامتعارف و غير بهداشتي در سطح شهر هرسين هستيم.

اين در حالی است که بسیاری از حیوانات بدون صاحب را در صورت معاینه و بیمار بودن می‎توان معالجه نمود، و طی آن باید حیوانات ولگرد را معاینه نمود و در صورت بیمار بودن ، آنان را با تزریق دارو از بین برد!

در اين راستا دبیر انجمن حمایت از حیوانات نيز با هشدار نسبت به فراگیری بیماری‎های ناشی از خون سگ‎هایی که از سوی شهرداری ها به ضرب گلوله کشته می‎شوند گفت : شهرداری در معدوم‎سازی سگ‎های ولگرد شهر، خلاف قانون عمل می‎کند و این کار نه تنها قانونی نیست بلکه خلاف تعالیم اخلاقی ما است.

بر اساس مصوبه اي كه به تصويب وزارت كشور هم رسيده است، کشتار با گلوله ممنوع است و شهرداری موظف است با ایجاد مراکز ساماندهی حیوانات ولگرد آنها را از سطح شهر جمع‎آوری کرده و در این مکان با معاینه این حیوانات از آلوده بودن و بیماری مطمئن شود و سپس با تزریق داروی بیهوشی این حیوانات را راحت کند و در صورت سالم بودن به افراد واجد شرایط و متقاضی واگذار کند.

 مخاطرات طرح معدوم ساختن سگهاي ولگرد توسط شهرداري هرسين

کشتن این حیوانات به ضرب گلوله به جرم اینکه فقط سگ هستند و بدون اینکه هیچ معاینه‎ای روی آنها انجام شود قبل از اینکه خلاف قانون باشد برخلاف تعالیم اخلاقی ما است و از سوی دیگر کشتار به این شکل در سطح شهر و جلوی چشم کودکان نوعی ترویج خشونت است و علاوه بر این برخی از سگ‎ها با وجود اصابت گلوله در دم نمی‎میرند و فرار می‎‎کنند و در نهایت زیر پل‎ها، گوشه کوچه‎ها و خیابان‎ها جان می‎دهند و شهرداری نیز اجساد آنها را پیدا نمی‎کند که وقوع چنین رخدادهایی نیز برای سلامت و بهداشت عمومی مخاطره ‏آمیز است.

 

در روش معدوم ساختن سگها با گلوله در شهر هرسين كه هر شب ساعت يازده شروع مي شود ، بیشتر باعث انتشار بیماری می شود.وقتی یک سگ مورداصابت گلوله قرار می گیرد .در صورت زخمي شدن در باغ ، خیابان، کوچه یا هرجای دیگري خواهد افتاد و لاشه آن براي روزهاي متوالي متعفن و ناقل بيماري خواهد شد.در اين روش بجاي حل مسئله مشكل ديگري را بوجود مي آوريم.

تصوير زير مربوط به يكي از همين سگهاي ولگرد است كه با شليك گلوله زخمي شده و امعاء و احشاء اين حيوان بيرون ريخته و ساعتهاي متوالي در كمربندي جنوبي بصورت نيمه جان افتاده بود كه نهايتا بداخل زمينهاي كشاورزي حاشيه كمربندي افتاده است.

index 2 مخاطرات طرح معدوم ساختن سگهاي ولگرد توسط شهرداري هرسين

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار