ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۲۰:۲۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > مدیرعامل آبفای کرمانشاه: مشکل آب شرب “هرسین” ظرف ۳ تا ۴ روز آینده مرتفع می‌شود

مدیرعامل آبفای کرمانشاه: مشکل آب شرب “هرسین” ظرف ۳ تا ۴ روز آینده مرتفع می‌شود

مشکل آب شرب هرسین فقط کدر بودن است و هیچ آلودگی میکروبی ندارد.

به گزارش بیستون مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: در صورتی که بارندگی جدیدی رخ ندهد، مشکل کدورت آب شرب “هرسین” طی سه تا چهار روز آینده حل خواهد شد.
منصور کیاور با اشاره به آخرین وضعیت آب شرب شهرستان “هرسین”، اظهار کرد: مشکل آب شرب هرسین فقط کدر بودن است و هیچ آلودگی میکروبی ندارد.
وی با بیان اینکه وضعیت آب شرب این شهرستان نسبت به چند روز قبل بسیار بهتر شده، خاطرنشان کرد: اگر بارندگی جدیدی رخ ندهد، مشکل کدر بودن آب هرسین طی سه تا چهار روز آینده حل خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه دلیل کدر شدن آب هرسین را بارندگی و طغیان چشمه و همچنین رانش زمین اعلام کرد و افزود: چون آب شرب هرسین از چشمه تامین می‌شود، بارندگی اخیر باعث طغیان چشمه و کدر شدن آب شد.
به گفته این مسئول، این مسئله در سال‌های گذشته هم گاهی در هرسین رخ داده‌ است.
کیاور معتقد است، چون این آب از نظر میکروبی آلودگی ندارد مردم می‌توانند، برای استحمام و شست و شو از آن استفاده کنند.
وی بیان کرد: برای تامین آب شرب مردم هم هر روز ۱۴ تانکر ۱۵ تا ۲۰ هزار لیتری در هرسین مستقر می‌شود و برای مردم آبرسانی انجام می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه همچنین از استقرار یک دستگاه بسته‌بندی آب در هرسین هم خبر داد و یادآور شد: این دستگاه آب را در دبه‌های چهار یا پنج لیتری بسته‌بندی می‌کند تا مردم نیاز به حمل ظرف نداشته باشند.
کیاور در خصوص سلامت و بهداشت آب شربی که توسط تانکر بین مردم توزیع می‌شود اطمینان دارد که همه چیز تحت کنترل است.
وی در خصوص آب شرب اسلام آباد غرب نیز گفت: هنوز معتقدیم آب این شهرستان هیچ آلودگی و کدورتی ندارد و برای شرب و سایر موارد قابل مصرف است و از همین رو نیازی به آبرسانی سیار برای مردم وجود ندارد.
منبع: ایسنا
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید