مجتمع فرهنگی بیستون با ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی سرعت مطلوبی دارد

بیستون نیوز :

با توجه به اینکه شهرداری بیستون از درآمد زایی بالايي برخوردار نمی باشد و هیچ منبع درآمد پایداری ندارد، راه حل این مشکل می تواند از راه قانونی دیگری نظیر درخواست اعتبار از محل خاص توسط فرمانداری، و در واقع برای درخواست محل بودجه ای این مشکل قابل حل شدن است.

دکتر رحیمی زنگنه مدیر کل ارشاد اسلامی استان كرمانشاه در پاسخ به سوالات خبرنگار بیستون پیرامون وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه مجتمع فرهنگی بیستون و درباره کم و کیف پروژه و مخصوصاً قسمت های مختلف این پروژه  توضیحات تکمیلی را ارائه دادند.

رحيمي زنگنه در ادامه بيان داشت:این پروژه که در سال ۹۲ و از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان اختصاص یافت، اکنون با ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی سرعت مطلوبی را در راه تکمیل شدن طی می نماید. رحیمی زنگنه اعتبار اولیه را ۲ میلیارد تومان دانسته و اشاره کردند نیاز به ۲ میلیارد اعتبار دیگر دارند. مدیر کل ارشاد اسلامی استان زمان افتتاح این پروژه را تابستان سال آینده پیش بینی نموده و البته آن را منوط به رسیدن اعتبارات مصوب دانستند. در کل دکتر رحیمی سرعت پیشرفت پروژه را خوب ارزیابی نمودند.

.

photo 2016 06 08 07 59 11 مجتمع فرهنگی بیستون با 58 درصد پیشرفت فیزیکی سرعت مطلوبی دارد
مدیر کل ارشاد اسلامی استان كرمانشاه در پاسخ به اختصاص قسمت های مختلف این مجتمع به سالن های تخصصی و چگونگی ظرفیت و گنجایش هر قسمت،  به خبرنگار بیستون گفت:

ظرفیت سالن اصلی این مجتمع ۵۲۳ نفر می باشد که بعد از سالن انتظار با ظرفیت کمی بیشتر از آن دارای بیشترین گنجایش می باشد. سالن نمایش از دیگر امکانات این مجتمع فرهنگی است که با استفاده از به روزترین امکانات سخت افزاری و با گنجایش ۱۸۰ نفر آماده سرویس دهی به هنرمندان و هنر دوستان عرصه تئاتر خواهد شد. از دیگر قسمت های این مجتمع فرهنگی، اطاق های اداری- فرهنگی، گالری آثار فرهنگی و … است.

وي در پاسخ به اين سوال كه یکی از مسایلی که ممکن است این پروزه رو تحت شعاع قرار دهد مساله تامین پارکینگ و تالار رو باز است. با توجه به اینکه تقریباً صدرصد بنا را زیربنا به خود اختصاص داده، این خلاء به چشم می آید. در این راستا پاسخ مدیر کل ارشاد اسلامی به خبرنگار بیستون این بود :

ما از ادارات و ارگان های دیگر می خواهیم در این راستا با ما همکاری و تعامل داشته باشند . خواسته ما این است زمین مقابل را به این پروژه اختصاص دهند که آن فضا را برای پارکینگ اختصاص دهیم. رحیمی یادآور شدند حتی اگر فضايی به آنها اختصاص یابد سن روباز که از جمله نیازهای شهر جهانی بیستون و در اجرای برنامه های گوناگون که بعضاً سایت بیستون و میراث برگزار می کنند را در برنامه خواهند داشت.

اين مقام مسئول دید فرهنگی مسئولین را بسیار مهم دانسته و در این راستا از شهردار بیستون، نماینده مردم در مجلس خواستند که بیشتر به این امر توجه کنند و در واقع همکاری آنها می تواند زمینه ساز کارهای فرهنگی بزرگی در منطقه باشد. در واقع مشکل زیر ساخت ها بزرگترین مانع هستند. به طور کلی و با توجه به حضور نماینده مردم این منطقه در کمیسیون برنامه و بودجه ضمن ابراز خوشحالی از این بابت و به فال نیک گرفتن این مهم، نقش آقای سلیمانی را در افتتاح به موقع این پروزه بزرگ بسیار کارساز دانسته و با توجه به شایستگی های نماینده مردم این نوید را دادند که کارهای بزرگتری در منطقه و در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی با حمایت های ایشان و دولت محترم خواهیم داشت.

آقای رحیمی در پاسخ به این سوال که وضعیت خود شهرداری بیستون چندان از لحاظ بودجه و درآمدزایی مناسب نیست، پاسخ دادند:

البته با توجه به اینکه شهرداری بیستون چندان از درآمد زایی برخوردار نمی باشد و هیچ منبع درآمد پایداری ندارد، راه حل این مشکل می تواند از راه قانونی دیگری نظیر درخواست اعتبار از محل خاص توسط فرمانداری، و در واقع برای درخواست محل بودجه ای این مشکل قابل حل شدن است.

در پایان مدیر کل ارشاد بار دیگر همکاری نماینده مردم در مجلس را که به عنوان اولین ریس مجمع نمایندگان استان نیز انتخاب شده اند، جهت پیشبرد برنامه های کلان فرهنگی منطقه بسیار مهم دانستند و از برنامه های نظیر «بنیاد زاگرس نشینان» و پیگیری آن خبر دادند. هدف از این بنیاد را که می تواند کل استان های زاگرس نشین را پوشش دهد، تقویت زبان کردی، تقویت فرهنگ کردی و لری و … دانست و درباره ساختار آن توضیح دادند که دارای هیئت امناء متشکل از مسئولین ارشد کشوری و استانی خواهد بود. از دیگر برنامه های فرهنگی که بصورت خاص برای شهرستان هرسین بوده است برگزاری جشنواره های نظیر « هوره» و «مور» دانستند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار