ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۴۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ارشاد اسلامی هرسین+عكس

مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ارشاد اسلامی هرسین+عكس

با حضور معاون امور مالی و اداری اداره کل ارشاد و اسلامی استان کرمانشاه و هیئت همراه و مسئولین شهرستان مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ارشاد اسلامی هرسین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بيستون، در ابتدای این جلسه میرزاحسینی معاون فرماندار شهرستان ضمن تشکر از حضور مسئولین اداره ارشاد اسلامی استان و هیئت همراه اظهار داشت: امروز ما شاهد تودیع سلطانمراد میری به عنوان ریس اسبق اداره ارشاد اسلامی و معارفه  ملکیان مدیریت جدید این اداره هستیم.

وی افزود: آقای میری در بحث برنامه های  ارشاد یک حرکت خوب فرهنگی در شهرستان و به خصوص در مباحث فرهنگی دینی ایجاد کردند.

معاون فرماندار خاطرنشان کرد: آقای میری از نظر عمرانی  پیگیر بودند و امروز شاهد رونمایی از سالن جدید این اداره هستیم که این موضوع با پیگیری های مستمر ایشان انجام شده است و خدماتشان به خصوص در زمینه بازسازی سینما و نوسازی اداره  قابل تقدیر است.

میرزا حسینی در ادامه اظهار داشت: روی گشاده و خوش اخلاقی از شاخصه های بارز ایشان بود و با وجود دغدغه های مالی در اجرای برنامه ها روی خوش ایشان همیشه آرام بخش مراجعه کنندگان بود.

در ادامه سلطانمراد میری رئیس اسبق اداره ارشاد اسلامی شهرستان در خصوص مراسم تودیع و معارفه خود اظهار داشت: اگر این تغییرات نمی بود جهانی ایستا وبی نشاط بیش رو داشتیم.حال که سرشت هستی بر تحول دایمی است و نوشدن حال ها ورفتن کهنه ها اجتناب ناپذیراست.

 

وی افزود: دانستن این نگاه معرفت اندیشانه منشأ راحتی بخشی وآرامش خاطر انسان می شود و وجود تغییر واختلافات فکری وتنوع اذواق وآمدن ورفتن ها را به رسمیت میشناسد وبا مثبت اندیشی کامل هرنوع تعصب ناروا را از وجود خود دور می کند وتن به واقعیات زندگی می دهد.

رئیس اسبق اداره ارشاد اسلامی شهرستان خاطرنشان کرد هرسین  با وجود ظرافت های خاص فرهنگی وهنری که دارد این نگاه را می طلبد با تاکید بر پناسیل هایی جون لهجه و مذهب یکسان و مشترک که هویت فرهنگی آن است ظرفیت های موجود را به استخدام گرفت .

میری در ادامه اظهار داشت: دراین مدت برغم فقدان فاحش نیروی انسانی و بودجه ای  با توکل بر خدا و مشارکت نهادهای دیگر و مساعدت فکری فرماندار محترم که خود دغدغه مند فرهنگ می باشد و نیز سعه صدر و نگاه پر محبت امام جمعه محبوب  کارها و فعالیت هایی انجام بذیرفت که ذیلا رئوس انها بیان می گردد هرجند بنجره نقد وانتقاد را بیوسته بر عملکرد خود مفتوح میدانم.

وی با اشاره به برنامه های صورت گرفته در دوره مدیریت خود افزود در برنامه ریزی های سالانه طی مکاتبات ومذاکرات متعدد با فرماندار محترم یک میلیارد ریال بودجه برای تعمیر وتجهیز سالن امفی تتاتر تعین وتخصیص یافت  واینک اماده بهر برداری است. وظرفیت بزرگی برای انجام فعالیت واجرای همایشه ها ست.

میری در پایان تعمیرات مجتمع وزیباسازی ورنگ امیزی ان با بودجه سیصد میلیون ریال  از سوی اداره کل متبوع طی مذاکرات ، برگزاری جندین مراسم شعرخوانی در مناسبتهای متعدد بویژه عصر شعر لکی گلا ریژان باحضور شاعران غرب کشور، اولین همایش مولوی شناسی باحضور اساتید استانی، برگزاری جند رونمایی کتاب برای اولین بار در هرسین  جهت تشویق فرهنک کتاب وکتاب خوانی، تجلیل از هنرمندان پیشکسوت شهرستان، تشکیل شورای فرهنگ قرانی با هدف متمرکز شدن فعالیت های قرانی، همکاری وارائه ایده با دانشکاه آزاد اسلامی در انجام دو بر نامه فخیم هرسین شناسی و تجلیل از دکتر مخمدی جغرافی دان هرسینی را از جمله اهم برنامه های اجرا شده در طول این مدت عنوان کرد.

نظرات شما

  با تشکر از زحمات و خدمات جناب اقای میری در اداره ارشاد اسلامی هرسین.البته از ایشان بعنوان یک دانش اموخته ادبیات بکارگیری کلماتی مانند اذواق,دغدغه مند,ذیلاو…دور از ذهن بود.

  پیمان می گوید :

  زحمات آقای میری قابل تقدیره
  البته وجود هنر مندان بزرگی درعرصه های مختلف درهرسین میتواند به انتشار فرهنگ غنی این دیار باستانی کمک کند که متاسفانه تابحال بدان توجه نشده .
  وجود خوشنویسان و فرهیختگان ادبی که فقط با دعوت از آنها و گردهم آوردن آنها میتوان یک انقلاب فرهنگی هنری ایجاد کرد .
  ولی افسوس از سلایق متفاوت و حب و بغض هایی که مانع این کار میشود …

  عرفان می گوید :

  فرهنگ هرسین بی سلطان شد
  هرکسی اورا از نزدیک دیده باشد بی شک از صلح درون ، آرامش ذاتی و شوخ طبعی مخصوص خودش بهره برده است . سلطان مراد میری ادیبی که کلاسهایش نه دانش آموزان و نه دانشجویان را خسته نمی کند شاید سبکش این است که با هنرمندی تمام مفاهیمی را منتقل کند ، هیچ گاه فراموش نمیکنم درکلاس ادبیاتش ۴ ساعت مدوام همچون چشمه ی خروشان تفسیر نی نامه حضرت مولانا را گفت بی آنکه دانشجوی حتی برای استراحتی کوتاه از کلاسش خارج شود .
  از این مسائل می خواهم بگذرم و به تودیعش برسم ، من از دیدگاه یک شهروند عملکرد این سلطان ِ فرهنگ را مطلوب می دانم چراکه در دورانی که برنامه های هنری در گوشه کنار با محدودیت های همراه هست شاهد چند کنسرت خوب بودیم کنسرت های که با حداقل امکانات برگزار شد، جریان های هنری که جان گرفتند و این آخرین خدمت ماندگارش یعنی تجهیز و بازسای سالن آمفی تئاتر ارشاد ، بی شک هرکسی بر کرسی انصاف بنشیند عملکرد سلطان مراد میری را در فضای که فضا نیست ، پول نیست ، امکانات نیست و از همه مهمتر توجهی کارساز نیست این خدمات را تحسین می کند . ما مردمان هرسین باید برحسب رسم قدرشناسی قدردان خدماتش باشیم و امیدوار باشیم ازتوان علمی ، اجرایی اش استفاده شود .
  و اما برای فرهنگ این شهر آرزوی حضور سلاطینی دیگر که همچون میری بدانند فرهنگ این شهر از کجای تاریخ ریشه می گیرد را داریم.

  هرسینی می گوید :

  جناب میری استاد من بودن واقعا بی نظیرهستن

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید