مراسم معارفه «محمدكرم شيخي» به عنوان شهردار هرسين

بیستون نیوز :

فرماندار هرسین: انتخاب شهردار حاصل اعتماد شورا است و شهردار براي اداره شهر مي بايست نقشه راه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، در ابتداي اين مراسم ياور محمدي فرماندار شهرستان هرسين طي سخناني اظهار داشت: شهرداري از مهمترين حوزه هاي فعال و ارزشمند در راستاي خدمت گذاري به مردم است كه كليه حوزه هاي شهري را بصورت كلان و در راستاي تكامل ، توسعه و زيبا سازي آن در بر ميگيرد .
محمدي عنوان كرد: توانمند سازي، شناخت چارچوب هاي كلي شهر با اجزاء و عناصر تشكيل دهنده آن از وظائف مهم شهردار در يك فضاي پيچيده كاري و محدوديت منابع مالي مي باشد و همه مي بايست جهت به تعادل رسيدن فضاي شهر به شهرداري كمك كنيم.
محمدي با بر شمردن تعدادي از نيازهاي مهم و اساسي شهرداري گفت: شهرداري جهت ساماندهي و جانمايي گورستان و مكان دفع زباله، نوسازي ماشين آلات با توجه به فرسوده بودن آنها و ساماندهي نيروهاي شاغل در آن نيازمند تسهيلات و ارائه برنامه هاي مدون مي باشد .
فرماندار هرسين در پايان بيان كرد: مردم مهمترين ركن در مديريت فضاي شهري هستند و بايستي با پرداخت به موقع عوارض و مطالبات قانوني در گسترش فعاليت هاي شهرداري و ارائه خدمات بهتر سهيم باشند.
در ادامه لادن هاشمي مديركل دفتر امور شهري و روستايي استانداري كرمانشاه طي سخناني از شهرستان هرسين بعنوان يكي از مهمترين شهرستان هاي استان كرمانشاه با پيشينه تاريخي ارزشمند ياد كرد و گفت: با توجه به بدهي هاي مالي شهرداري در حوزه هاي پرسنلي، عمراني، پيمانكاري و عدم تفريق به موقع بودجه توسط شورا از شهردار و اعضاي شوراي اسلامي اين شهر خواست تعاون و همكاري بيشتري جهت حل مشكلات شهرداري داشته باشند.
وي اظهار داشت: شهرداري هرسين از لحاظ جلوگيري از ساخت و سازي غير مجاز و بدون پروانه كه باعث آشفتگي شهري و كاهش درآمد ها در شهرداري شده است عملكرد خوبي نداشته و ادامه داد: انشاالله با فعال شدن كميسيون ماده ۷۷ شهرداري بتواند درآمدهاي خود را وصول كند.
هاشمي در پايان تصريح كرد: با تدوين برنامه ۵ ساله شهرداري بعنوان سند پيشرفت و توسعه هرسين كه بر اساس دستورالعمل و شيوه نامه هاي اعلام شده از وزارت كشور ابلاغ شده است، مي تواند گام مهمي در جهت حل مشكلات هرسين برداشته شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار