مروري بر نطق ميان دستور حجت الاسلام وحيد احمدي

بیستون نیوز :

امروز در برابر چشم خبرنگاران و ديگر نمايندگان مجلس،وحيد احمدي تيغ تند انتقاد خود را به روي وزارت كشور و مجريان انتخابات حوزه انتخابيه خود كشيد.

نماینده حوزه انتخابيه کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور امروز دوشنبه ۱۷/۱۲/۹۴ و در مجلس شورای اسلامی در نطق ميان دستور مواردی را مطرح نمودند که لازم است تحلیلی به بعضی موارد مطرح شده از جانب ایشان داشته باشیم.

امروز در برابر چشم خبرنگاران و ديگر نمايندگان مجلس،وحيد احمدي تيغ تند انتقاد خود را به روي وزارت كشور و مجريان انتخابات حوزه انتخابيه خود كشيد.اين نماينده مجلس علاوه بر ناسالم خواندن انتخابات حوزه خود باعث شكستن دل مردم ديار خود هم شدند.مردمان سختكوشي كه سالهاست از ناملايمات زمانه و تبعيض هاي موجود رنج مي برند ولي هيچگاه پشت انقلاب و نظام خود را خالي نكرده اند و اعتبار خود را با مال دنيا عوض نكرده اند.

روزه دوشنبه هفدهم اسفند براي مردم منطقه شايد به روزي فراموش نشدني تبديل شود.روزي كه مردم هرسين و صحنه و كنگاور در برابر ديدگان هفتاد ميليون ايراني خوار و خفيف شدند و اتهام فروختن راي به آنها زده شد.اين مردم در حالي متهم به اين عمل سخيف شدند كه هنوز هيچ دادگاه صالحي به اين موضوع رسيدگي نكرده است.اين در حالي است كه اختلاف آراء اين نماينده كنوني مجلس با نفر اول از نصف هم كمتر است.به زعم اقاي احمدي بيش از يكصد هزار نفري كه به ايشان راي نداده اند در مضان اتهام فروش راي خود هستند.

یکی از بحث های وحيد احمدي در نطق امروز مربوط به بحث خرید و فروش آراء می شد که ضمن احترام باید گفت: آیا صحیح است که بدون هیچ سند و مدرک محکمه پسندی ایشان مردم مظلوم منطقه خود را محکوم به عملی مضموم همچون فروش آراء کند؟ یعنی خدایی نکرده حوزه ی انتخابیه ایشان  بالاترین حق خود را که حق تعیین سرنوشت شان است را مورد معامله قرار داده و فروخته اند؟ اگر چنین باشد که تاسف باید خورد …… همچنین  آیا این نوعی تحقیر مردم منطقه نیست؟ یا بهتر نبود اگر هم مورد خلاف قانونی در این راستا به نظر ایشان وجود داشت به شکل بهتری عنوان می کردند؟

اما مطلب دیگری که این نماینده مجلس در راستای توجیه عمل و رفتار انتخاباتی مردم به آن اشاره داشت، وضعیت معیشت این حوزه ی انتخابیه بود. چرا ایشان براي اولین بار است كه بیان می­ کنند که بسیاری از مردمان این حوزه فقط با یارانه امرار معاش می­کنند؟ چرا فقط باید در اين مقطع  موضوع به اين مهمي را مطرح كنيد؟

و اما این نماینده مجلس که به نوعی خود را حامی دولت در بحث برجام می دانست و یا لااقل طرفدارنش اینگونه وانمود و تبلیغ می کردند چرا در این مقطع در مورد بحث سیاست خارجی دست به انتقاد زده .اين در حالي است كه در زمان تبليغات برگ برنده و شاخص ترين كار اين نماينده دفاع بي قيد و شرط از برجام عنوان مي شد.

از تمامی مباحث که بگذریم آیا خوار و زبون کردن مردمان حوزه ی انتخابیه کار درستی است؟

آیا بهتر نبود بصورت قانونی این موارد پیگیری می شد و در مقابل تمامی رسانه ها و نمایندگان و مردم برچسب رای فروشی که نماد تاسف باری برای ما مردم دیار حوزه ی انتخابیه خواهد بود، مطرح نمی شد؟

جناب آقاي احمدي همه مردم منطقه شما را به عنوان يك روحاني با اخلاق و خدا ترس مي شناسند.بيان اين سخنان تند و بي پروا و اتهامات پي در پي كه به نماينده منتخب و مردم حوزه خود مي زنيد باعث رنجش مردم از شما مي شود. سخناني كه مشابه آن را در گذشته از شما نديده ايم.كمي هم در احوالات حلقه مشاوران نزديك به خود ريز تر شويد تا مبادا خدايي ناكرده تحت تاثير و القائات عده قليلي كه مي خواهند به هر نحوي در صدر باشند قرار نگيريد.اين دنيايي كه شما مي بينيد گذرا تر از اين جار و جنجالهاست.همه مردم حوزه انتخابيه قدر دان زحمات شما در اين چند سال هستند و عدم انتخاب شما در اين دوره دال بر كم كاري شما نيست.به فرموده امام امت كه خطاب به مسئولين بيان داشتند:اگر روزي مردم به هر دليلي شما را نخواستند مبادا از انها بازخواست كنيد و يا كدورتي به دل يگيريد ميزان راي مردم است.

مطالب پیشنهادی

 1. شهروند بیستون گفت:

  عجبا. آقای احمدی عدم اقبال مردم به خودش رو که اونهم دلیلش کم کاری برای مردم بوده رو اومدن ربط دادن به مردم و فروختن آراء از طرف مردم.
  این بدترین توجیه ممکنه بود.

 2. خدارحیم مقصودی گفت:

  حرفهای وحید احمدی چیزی جز واقعیت نیست اقای خبرنگاری که داری حق را زیر پا میذاری تو خودت را به چند مغ و کیسه برنج فروختی

 3. علی گفت:

  همه میدانیم آقای احمدی واقعیت را گفته هرچند خودش هم زیاد مقبول مردم نیست

 4. شهروند بیستون گفت:

  آقای مقصودی که داری اتهام میزنی به خبرنگار، خدای بالای سری هم وجود داره، آقای سلیمانی ریالی به همین کسی که در ذهنته کمک نکرده.
  و آقای احمدی که اومدن و منتظر حمایت حزب … بودن حاضر نشدن هزینه چاپ پوسترهای خودش را با آرم حزب بدهند و یا هزینه چاپ تبلیغات در روزنامه. مگه ایشان که نماینده بودن بودجه ای رو برای همون حزب مصوب کردن.

 5. شهروند بیستون گفت:

  در ضمن آقای احمدی کاملا نظرسنجی علمی انجام شده را که نتایجش صددرصد درست از آب درآمد زیر سوال بردن و رفتن ویژه نامه ای در راستای نظرسنجی گالوپ و … منتشر کردن و خیرش رو رسوندن نشریه دیگه . چطور باید حمایت میکردیم؟ کسی که حاضر نبود به ریس دانشگاه ازاد هرسین روند استخدام کسی که براش زحمت کشیده بود گوشزد کنه؟

 6. محمد گفت:

  آقای احمدی دور قبل که رای آوذدی جنابعالی هیچ تخلفی انجام ندادید و انتخابات سالمی بود؟؟؟؟
  خجالت و شرم و حیا هم چیز خوبیه.

 7. محمد گفت:

  آقای احمدی دور قبل که رای آوذدی جنابعالی هیچ تخلفی انجام ندادید و انتخابات سالمی بود؟؟؟؟
  خجالت و شرم و حیا هم چیز خوبیه به خدا.

 8. بیستون گفت:

  در اینکه در کل حوزههای استان کرمانشاه رای خرید وفروش میشه که نباید شک کرد، تورو خدا سر زیر برف نکنیدو الکی پاک بودن انتخابات روجار نزنید که مردم بهترین قاضی اند وخودشان می بینند که چه اتفاقی در انتخابات می افته،پس مردم رو خر فرض نکنید. در کرمانشاه هرکس بیشتر خرج کنه احتمال رای آوردنش بیشتره والسلام

 9. شش گفت:

  آقای احمدی اینقدر که بعد از انتخابات از خود فعالیت نشون دادن در دوره قبل فعالیت میکردن بهتر نبود
  خدا قوت شیخ …
  کاری بود که انجام بدین برای رای آوردن و انجام ندادین

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار