ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۷:۰۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > مسکن مهر در شهرستان هرسین،از روئیا تا واقعیت+عکس

مسکن مهر در شهرستان هرسین،از روئیا تا واقعیت+عکس

در شهرستان هرسین انبوهی از واحد های مسکن مهر وجود دارد که هنوز در دولت یازدهم عملیات ساخت آن ها متوقف شده اند.

 به گزارش بیستون،مسکن‏ متناسب‏ با نیاز، حق‏ هر فرد و خانواده‏ ایرانی‏ است‏ اما به نظر می رسد رسیدن به این حق برای مردم هرسین تا حدودی به یک رویا تبدیل شده است.

دولت‌های پس از انقلاب هر یک بر اساس روش‌ها و استراتژی‌های خود سعی بر این داشته اند که شرایط را برای خانه دار شدن مردم فراهم نمایند هر چند که میزان موفقیت هر کدام از این دولت‌ها جای بحث و بررسی دارد.

یکی از برنامه های برای خانه دار کردن مردم پروژه مسکن مهر بود که از سال ۱۳۸۶ در کشور کلید زده شد. این پروژه از زمان روی کار آمدن دولت دهم، با وعده خانه دار کردن اقشار کم درآمد و شکستن قیمتهای کاذب بازار مسکن تعریف و به اجرا درآمد و از متقاضیان زیادی ثبت نام به عمل آمده است.

سابقه تاسیس مسکن مهر در شهرستان هرسین به سال ۸۸ بر می گردد که با حضور وزیر مسکن و شهرسازی دولت قبل پروژه ۵۹واحدی مهر فرهنگیان کلید خورد. البته این پروژه تا پایان سال ۹۲به اتمام رسید و بعد از آن دیگر پروژه ها به ترتیب در هرسین کار خود را آغاز کردند.

این پروژه  در شهرستان هرسین از جمله پروژه های نیمه تمامی است که امروزه در اما و اگر های بودجه ای دولت گیر کرده است.  بی مهری دولت یازدهم نسبت به این پروژه ها در سال های اخیر جوی از ناامیدی را در بین متقاضیان به وجود آورده که حتی برخی از آنها دیگر قید خانه دار شدن را از این طریق زده اند.

تعداد سازه های مسکن مهر در شهرستان هرسین ۱۱۵۴ واحد است که از این تعداد ۳۲۸ واحد مسکن مهر (مهر شهر و مشاغل آزاد) و  ۲۰۳واحدی دادگستری، ۵۹واحدی مهر فرهنگیان، ۲۵۶واحدی بیستون، ۲۸واحدی مهر گلستان، ۱۶۰واحدی گل دشت بهزیستی(۱)، ۱۲۰واحدی گل دشت بهزیستی(۲) است.

البته از این تعداد تا کنون دو پروژه ۵۹واحدی مهر فرهنگیان و ۲۸واحدی مهر گلستان تحویل متقاضیان و همچنین پروژه مسکن مهر دادگستری تکمیل و آماده بهره برداری است ولی سرنوشت مابقی با پیشرفتی فیزیکی بین ۲۵تا ۷۰درصد در اما و اگر های بین تعاونی ها و پیمانکاران باقی مانده است.  در این بین هم به نظر می رسد دولت اصرار چندانی بر تکمیل هر چه سریعتر این پروژه ها ندارد.

میرزا حسینی معاون فرماندار هرسین با بیان این مطلب که پیگیر موضوع پروژه مسکن مهر در شهرستان و بخش بیستون هستیم اظهار داشت: پروژه مسکن مهر دادگستری که قبلأ تقریبأ نصف آن به بهره برداری رسیده بود در حال حاضر در حال تکمیل است و تنها مشکل آن بحث گاز رسانی و اخذ امتیاز گاز است.

وی افزود: در جلساتی که قرار است در آینده برگزار شود در نظر داریم که تمام مشکلات پروژه های مسکن مهر شهرستان را احصاء کرده تا در نهایت راه حلی برای رفع آنها پیدا کنیم.

معاون فرماندار هرسین خاطرنشان کردک دولت در حال حاضر یک راهکار برای تکمیل پروژه های موجود ارائه کرده و آن واریز ۵میلیون تومان به حساب متقاضیان به صورت وام است که البته این موضوع هم با توجه به ابلاغیه شامل پروژه های بالای ۶۰درصد ساخت می شود.

میرزا حسینی با بیان اینکه برخی از مشکلات هم به خود مردم بر می گردد، اظهار داشت: در برخی از پروژه ها مردم آورده لازم را پرداخت نکرده و این امر موجب توقف پروژه شده است و در هر حال دولت در نظر دارد سال ۹۵پایان کار پروژه های مسکن مهر در کشور باشد.

وی در خصوص مشکلات مسکن مهر در بخش بیستون افزود: این پروژه که ۲۵۶واحد می باشد به دلیل حواشی که در مرحله ساخت با آن مواجه بود با عدم استقبال مردم مواجه شد و در این پروژه هم همانند سایر پروژه های شهرستان اولویت با اقشار کم درآمد بود والا در بحث واگذاری متقاضی وجود دارد و با برداشتن این مانع سایر اقشار جامعه هم می توانند به راحتی خرید کنند.

از آنجا که این پروژه ها برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه پیش بینی شده عده زیادی چشم امید به خانه دار شدن دوخته اند اما این انتظار بیش از مدت پیش بینی شده به طول انجامیده و مردم هنوز به وعده های امروز و فردای دولت دل خوش کرده اند.

حال ما باید در انتظار این وعده مسئولین باشیم که این مسکن مهر بالاخره کی به سرانجام می رسد. امیدواریم که این پروژه پر کش و قوس سرانجام به سر منزل مقصود خود برسد و رویای شیرین خانه دار شدن مردم عزیزمان به واقعیت بپیوندد.

منبع:دیوانگاه

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید