مشکلی برای تامین “نفت سفید” استان در زمستان نداریم

بیستون نیوز :

مدیرعامل شرکت پخش فرآوده های نفتی منطقه کرمانشاه اظهار کرد: مشکلی برای تامین نفت سفید استان در فصل سرما وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار بیستون، سید رمضان هاشمی در نشست خبری امروز (۱۸ دی) با اشاره به وجود شش ناحیه در حوزه عملیاتی استان کرمانشاه، گفت: بزرگترین ناحیه، ناحیه مرکزی شامل شهرستان‌های کرمانشاه، ثلاث باباجانی، روانسر، جوانرود، هرسین و صحنه است.

وی از وجود ۱۰۹ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در استان خبر داد و اظهار کرد: همچنین ۷۳ جایگاه عرضه گاز CNG در استان فعال است که از این تعداد ۳۶ جایگاه تک منظوره و ۳۷ جایگاه دو منظوره هستند.

۱۰۷ هزار خانوار استان “نفت سفید” مصرف می‌کنند

وی با اشاره به وجود ۵۴۰ فروشندگی نفت سفید در استان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۷ هزار خانوار در استان نفت سفید مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه نفت سفید مصرف کننده عمده نیز در استان دارد، گفت: هر مصرف کننده که بیش از شش هزار لیتر در ماه نفت سفید مصرف کند جزء مصرف کننده عمده محسوب می‌شود که با این احتساب ۷۰۰ تا ۸۰۰ مصرف کننده عمده در سطح استان داریم.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده ‌ای نفتی منطقه کرمانشاه، افزود: همچنین ۳۲ هزار مصرف کننده خرد نفت سفید مانند ادوات کشاورزی نیز در استان فعال هستند.

مشکلی برای تامین نفت سفید در زمستان نداریم/سرانه هر خانوار ۲۰۰۰ لیتر

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با بیان اینکه مشکلی به لحاظ تامین نفت سفید در فصل سرما در استان وجود ندارد، گفت: در سال جاری تاکنون چهار کالابرگ نفت سفید در مجموع به میزان ۱۱۰۰ لیتر برای هر خانوار اعلام شده است و دو تا سه کالابرگ دیگر نیز به میزان ۹۰۰ لیتر برای هر خانوار تا پایان سال اعلام خواهد شد.

وی سرانه هر خانوار را در بحث نفت سفید دو هزار لیتر عنوان کرد و افزود: در شرایط سرمای شدید کالابرگ فوق العاده نیز توزیع می‌شود.

کرمانشاهیان امسال ۳۵۰ میلیون لیتر “بنزین” مصرف کردند

هاشمی در ادامه به تشریح آمار ۹ ماهه مصرف فرآورده‌های نفتی استان پرداخت و اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال ۳۵۰ میلیون و ۸۵۱ هزار لیتر بنزین در استان مصرف شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به خاطر ایام اربعین و افزایش تردد در استان دو درصد افزایش یافته است.

وی از مصرف ۹۳ میلیون و ۷۲۲ هزار لیتر نفت سفید در استان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به دلیل انجام طرح پایش نفت سفید و حذف خانوارهایی که گاز را جایگزین مصرف نفت سفید کرده‌اند، حدود ۱۲ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآوده های نفتی منطقه کرمانشاه افزود: در ۹ ماهه سال جاری همچنین مصرف نفت گاز در استان با احتساب مصرف نیروگاه ۵۰۹ هزار و ۷۱۰ هزار لیتر و بدون احتساب مصرف نیروگاه ۴۵۰ میلیون ۴۲۰ هزار لیتر بوده است که این دو به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ و هفت درصد کاهش داشته است.

هاشمی افزود: همچنین در ۹ ماهه سال جاری نفت کوره با احتساب مصرف نیروگاه بیش از ۲۳۴ میلیون و بدون مصرف نیروگاه ۱۹ میلیون و ۱۱۴ هزار لیتر مصرف شده که به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ و ۲۸ درصد کاهش داشته است.

مصرف ۱۲۸ میلیون کیلوگرم گاز CNG در استان

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان کرمانشاه همچنین از مصرف ۱۲۸ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۴۶۳ کیلوگرم گاز CNG در استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این میزان نسبت به ۹ ماهه سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

هاشمی با اشاره به طرح پایش مصرف ادوات کشاورزی، گفت: این طرح از ۱۵ شهریور ماه سال گذشته شروع شده و تا خردادماه امسال ادامه داشت و در مجموع ادوات کشاورزی که از سوخت استفاده می‌کنند با حذف ادوات غیرفعال از ۲۴ هزار و ۹۲۷ دستگاه به ۲۱ هزار و ۷۳۸ دستگاه رسید.

وی با اشاره به راه‌اندازی جایگاه نفت گاز پرویزخان گفت: در این جایگاه در ۹ ماهه امسال ۹ میلیون و ۳۵۱ هزار لیتر نفت گاز به قیمت ۱۰۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال به فروش رسیده است.

هاشمی با بیان اینکه همواره کنترل کیفی و کمی از جایگاه‌های عرضه سوخت انجام می‌‎شود، گفت: در ۹ ماهه امسال ۸۱۲۰ مورد آزمایش کنترل کمیتی و ۳۸۴۴ آزمایش کنترل کیفی در جایگاه‌های سوخت استان انجام شده است.

این مقام مسئول در پایان از فروش نرخ تعادلی نفت و گاز به مرزنشینان استان خبر داد و اظهار کرد: مصوب شده است که نفت و گاز به نرخ تعادلی به مرزنشینان تا شعاع ۲۰ کیلومتری مرز فروخته شود تا مرزنشینان بتوانند از این طریق کسب درآمد داشته باشند.

 

 

منبع:ایسنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار