مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس هرسین

بیستون نیوز :

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین، از مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، سرهنگ همتعلی شکری فرمانده انتظامی شهرستان هرسین، با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری‌ها در پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، اظهار کرد: مراکز مشاوره پلیس، نقش بسزائی در کاهش مراجعات قضائی یه کلانتری ها و دادسراها دارند.

وی با اشاره به اقدامات تخصصی دایره های مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری های شهرستان در حل و فصل مشکلات شهروندان در موضوعات خانوادگی، نزاع و درگیری، تاکید کرد: عملکرد مراکز مشاوره پلیس، نقش موثری در کاهش پرونده های قضائی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

سرهنگ شکری، با اشاره به ارجاع ۴۹۸ پرونده از ابتدای سال جاری به دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری های شهرستان، از مصالحه ۷۰ درصدی پرونده های ارجاعی به این دوایر خبر دادو گفت بیشترین فراوانی منجر به صلح و سازش مربوط به نزاع و درگیری و اختلافات خانوادگی می باشد.

این مقام انتظامی، آماری از اقدامات و عملکرد دوایر مشاوره انتظامی شهرستان ارائه و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۱۵ شهروند برای دریافت خدمات مشاوره ای به این دوایر مراجعه کرده و از ارائه خدمات تخصصی مشاوره ای با موضوعات مشاوره خانوادگی و مشاوره انتظامی به صورت حضوری بهره‌مند شده‌اند.

فرمانده انتظامی هرسین، خاطرنشان کرد: واحدهای مشاوره کلانتری‌ها و روسای کلانتری، پاسگاه‌ها و پلیس‌های تخصصی به طور روزانه پاسخگوی سؤالات و مشکلات شهروندان در حوزه آسیب‌های اجتماعی هستند.

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار