ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس هرسین

مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس هرسین

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین، از مصالحه ۷۰ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره پلیس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، سرهنگ همتعلی شکری فرمانده انتظامی شهرستان هرسین، با اشاره به نقش مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری‌ها در پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم، اظهار کرد: مراکز مشاوره پلیس، نقش بسزائی در کاهش مراجعات قضائی یه کلانتری ها و دادسراها دارند.

وی با اشاره به اقدامات تخصصی دایره های مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری های شهرستان در حل و فصل مشکلات شهروندان در موضوعات خانوادگی، نزاع و درگیری، تاکید کرد: عملکرد مراکز مشاوره پلیس، نقش موثری در کاهش پرونده های قضائی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

سرهنگ شکری، با اشاره به ارجاع ۴۹۸ پرونده از ابتدای سال جاری به دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری های شهرستان، از مصالحه ۷۰ درصدی پرونده های ارجاعی به این دوایر خبر دادو گفت بیشترین فراوانی منجر به صلح و سازش مربوط به نزاع و درگیری و اختلافات خانوادگی می باشد.

این مقام انتظامی، آماری از اقدامات و عملکرد دوایر مشاوره انتظامی شهرستان ارائه و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۱۵ شهروند برای دریافت خدمات مشاوره ای به این دوایر مراجعه کرده و از ارائه خدمات تخصصی مشاوره ای با موضوعات مشاوره خانوادگی و مشاوره انتظامی به صورت حضوری بهره‌مند شده‌اند.

فرمانده انتظامی هرسین، خاطرنشان کرد: واحدهای مشاوره کلانتری‌ها و روسای کلانتری، پاسگاه‌ها و پلیس‌های تخصصی به طور روزانه پاسخگوی سؤالات و مشکلات شهروندان در حوزه آسیب‌های اجتماعی هستند.

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید