معرفی مشاهیر و نخبگان هرسین : پروفسور محمد رضا(فریبرز)همزه ای

بیستون نیوز :

محمدرضا (فریبرز) همزه ای در هرسین (استان کرمانشاه) چشم به جهان گشوده و دوران دبستان و نیمه اول دوره دبیرستان را در شهر کرمانشاه و دوره ی دوم را، هنگام کار روزانه به عنوان حسابدار، در تهران به پایان رسانده است.

محمدرضا (فریبرز) همزه ای در هرسین (استان کرمانشاه) چشم به جهان گشوده و دوران دبستان و نیمه  اول دوره  دبیرستان را در شهر کرمانشاه و دوره ی دوم را، هنگام کار روزانه به عنوان حسابدار، در تهران به پایان رسانده است. 3399t 133x150 معرفی مشاهیر و نخبگان هرسین : پروفسور محمد رضا(فریبرز)همزه ای

پس از انجام خدمت سربازی مدتی را در همان شهر همچنان به کار حسابداری پرداخت. در سال ۱۳۵۳ خورشیدی برای تحصیل به هند رفت و در سال ۱۹۷۸ میلادی لیسانس اقتصاد را از داشنگاه پونا دریافت نمود.

او پس از مدتی اقامت در کشور فرانسه دوباره به هند بازگشت و در سال ۱۹۸۱ فوق لیسانس خود را در جامعه شناسی گرفت و از آنجا رهسپار کشور آلمان گردید.

از آن زمان تا سال ۱۹۸۶ در آلمان و هند، به پیگیری پژوهش هایش درباره ی جنبش های هزاره گرا پرداخته و در پایان درجه ی Ph.D. را از دانشگاه مشهور پونا دریافت نمود.

از سال ۱۹۸۶ تا سال ۱۹۸۹ به پژوهش درباره ی جامعه شناسی ادیان پرداخت که به رساله اش از دانشگاه آوکسبورگ آلمان، درجه ی Dr.phil. اهدا شد.

در سال ۱۹۹۰ یک دوره ی فشرده در مرحله ی فوق دکترا در «توسعه ی بین الملل» را در دانشگاه کاسل آلمان انجام داده و رساله اش را درباره ی کشورهای در حال رشد وتوسعه (کره ی جنوبی، ایران و آرژانتین) نوشت.

از این زمان تا سال ۱۹۹۸ به مدت هشت سال، به پژوهش درباره ی «پیوندهای موجود میان اقتصاد و هویت گروهی پرداخت که رساله اش، موفق به دریافت درجه ی پروفسوری یا Habiliation  از دانشگاه اوزنابروک در آلمان گردید.

وی تا کنون پژوهش های خود را به زبان های گوناگون انتشار داده که برخی، از سال ۱۹۹۰ میلادی تاکنون، از جمله در داشنگاه اوپسالا در کشور سوئد در چند کورس گوناگون تدریس می گردند.نامبرده همچنین رئیس سازمان ایران باختری-عضو کانون ایرانشناسان اروپا و عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه است.

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

بیشتر

گزیده اخبار