طرح شهرياران جوان راهگشاي مشكلات شهر جهاني بيستون خواهد بود

بیستون نیوز :

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر بيستون: مشاركت جوانان و فرهيختگان شهر در قالب طرح شهرياران جوان راهگشاي مشكلات شهر خواهد بود.

 

مهندس كوهيار معينيان كرمانشاهي نايب رئيس شوراي اسلامي شهر بيستون در گفتگو با خبرنگار بيستون اظهار داشت: تجربیات شهرها در مسیر توسعه و پیشرفت نشان داده است که عدم وجود یک جریان مستمر به نام مشارکت و فعالیت داوطلبانه شهروندان در اداره امور شهر و جامعه، بسیاری از اقدامات دولت و نهادهای دولتی را ناکارآمد می‌سازد و نتایج منفی به بار می‌آورد. لذا اغلب جوامع امروزه دریافته‌اند که برای رسیدن به رشد و توسعه کامل و همه ‌جانبه، نیاز به دخالت دادن و مشارکت شهروندان در انجام امور جامعه را دارند.
معينيان کرمانشاهی در ادامه تصريح كرد:مجموعه مديريت شهري اعم از شورای اسلامی و شهرداري بيستون نيز اين موضوع را به خوبي درك كرده است،چرا که بيستون شهری با قدمت چندهزار ساله و جهاني است ودارای مشکلات، چالش‌ها و مسائل پیچیده‌ای است که مدیریت آن بدون مشارکت فعال و همه جانبه مردمی، امری نه تنها دشوار بلکه غیر ممکن خواهد بود. لذا پيشنهاد بنده در جهت استفاده از جوانان مستعد و باسواد شهر بيستون در امور مديريت شهري اين است كه همانند شهرهاي بزرگ ساختار مردمي شهر ياران جوان براي مشاركت قشر جوان شهر بيستون تشكيل شود ،كه امري بس ضروري است.
نايب رئيس شوراي اسلامي شهر بيستون در ادامه افزود: مشاركت جوانان و فرهيختگان شهر در قالب طرح شهرياران جوان راهگشاي مشكلات شهر خواهد بود.

وي در ادامه گفت:خوشبختانه شهر بيستون داراي جمعيت كثيري از جوانان متخصص، متعصب ودلسوز است كه بي شك مشاركت اين عزيزان در امور شهري نتايج بسيار مثبتي در خصوص پيشرفت اين شهر خواهد داشت كه در اين راستا تحركات مثبتي در شهر بيستون انجام گرفته است و شوراي اسلامی شهر مشتاقانه آماده دريافت نظرات و پيشنهادات فرهيختگان و جوانان بومي هستند و قطعا اين پيشنهادات را در جلسات شورای اسلامی مطرح و از آنها در جهت بهبود وضعیت موجود استفاده خواهيم نمود .

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار