ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : سه شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۳۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, فرهنگی > مقام برتر سوگواره ملی اربعین برای «مرتضی اسدی مرام»

مقام برتر سوگواره ملی اربعین برای «مرتضی اسدی مرام»

«محمدرضا درند» گفت: «در حوزه تئاتر سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان، «مرتضی اسدی‌مرام» در بخش صحنه‌ای مقام اول را به خاطر نمایش «این زمین» و در بخش خیابانی مقام دوم را برای نمایش «آیین زیارت» کسب کرد و در مراسم اختتامیه آن موردتقدیر قرار گرفت».

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار بیستون، از کسب مقام برتر سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان توسط هنرمند کرمانشاهی عرصه تئاتر خبر داد.

«محمدرضا درند» گفت: «در حوزه تئاتر سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان، «مرتضی اسدی‌مرام» در بخش صحنه‌ای مقام اول را به خاطر نمایش «این زمین» و در بخش خیابانی مقام دوم را برای نمایش «آیین زیارت» کسب کرد و در مراسم اختتامیه آن موردتقدیر قرار گرفت».

این سوگواره در بخش‌های هنری، ادبی، فرهنگی و پژوهشی در دانشگاه ایلام برگزار شد و هنرمند کرمانشاهی توانست به موفقیت در دو بخش این جشنواره دست یابد.

«محمد علی‌اکبری» رئیس دانشگاه ایلام، در مراسم اختتامیه نخستین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور گفت:« دین اباعبدالله را دانشگاهیان به شیوه‌ای متفاوت ادا می‌کنند که در این روش آثار متفاوتی نیز عرضه می‌شود.

نخستین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور به همین شکل اجرا شد و دانشگاه ایلام پیش‌قدم این مسیر بود».

وی با اشاره به اینکه دانشگاه ایلام به‌عنوان دبیر این سوگواره از سوی وزارت علوم انتخاب شد، گفت:« جامعه دانشگاهی جامعه‌ای متدین هستند که این تدین را می‌توان در سوگواره امام حسین (ع) مشاهده کرد می‌توان در اعتکاف دانشجویی دید». 

محمد علی‌اکبری بابیان اینکه برنامه‌های فرهنگی ما در دانشگاه ایلام دانشجو محور هستند، اضافه کرد:« در کنار استمرار برنامه‌های فرهنگی و مذهبی دانشگاه در سال گذشته برنامه سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان کشور را نیز آغاز کردیم.

این مهم از ویژگی‌های خاصی برخوردار بود». او اربعین را گرامیداشت شهدای کربلا، داغ و سوگ امام حسین(ع)، درصحنه بودن و هیهات من الذله گفتن دانست. گفت:« سوگواره اربعین دانشگاهیان یک اقدام ستودنی بود و امروز به خاطر این افتخار بزرگ خادمی به زائران اربعین از امام حسین (ع) تشکر می‌کنیم و اعلام می‌داریم که این علم همواره پابرجاست.

بعد از آماده‌سازی پوستر ملی اربعین و ارسال آن به همه دانشگاه‌های کشور و راه‌اندازی سایت و کانال تلگرامی آن آثار این بخش در قالب ١١ برنامه به دبیرخانه سوگواره ارسال شد».

محمدعلی اکبری با بیان اینکه آثار رسیده به دبیرخانه سوگواره از ٣٢ دانشگاه کشور است، گفت:«کتاب، پایان‌نامه، عکس، نقاشی، نماهنگ، داستان، خاطره، شعر، دل نوشته و … تنها بخشی از آثار رسیده به دبیرخانه سوگواره است».

 

منبع/شرق

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید