ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۴:۲۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاسی > ملتی که در مکتب حسین(ع) تحصیل کرده زیر بار ستم نمی‌رود

ملتی که در مکتب حسین(ع) تحصیل کرده زیر بار ستم نمی‌رود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اسرائیل، آمریکا و انگلیس باید بدانند ملتی که در مکتب امام حسین(ع) تحصیل کرده زیر بار ستم نمی‌رود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان […]

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اسرائیل، آمریکا و انگلیس باید بدانند ملتی که در مکتب امام حسین(ع) تحصیل کرده زیر بار ستم نمی‌رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مرکزی آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در میان تجمع‌کنندگان اراکی بر لزوم توجه به اخلاص در تمامی امور بویژه برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) تأکید کرد و افزود: جوانان و نوجوانان باید به انجام امور در راستای قرب الهی عادت کنند.

وی با بیان این‌که «خداوند اجر نیکوکاران را ضایع نخواهد کرد» افزود: در قرآن کریم در ده‌ها آیه بر این نکته مهم تأکید شده است.

وی آرامش، طمأنینه و آسایش معنوی را از دستاوردهای اخلاص در امور عنوان کرد و با اشاره به روز ۱۳ آبان افزود: حوادث بزرگی به نام امام حسین(ع) و در پیروی از مکتب ایشان در ایران اسلامی به وقوع پیوسته که هر یک از بزرگترین حوادث تاریخ بوده‌اند و از میان آن‌ها می‌توان به افشاگری امام راحل علیه قانون استکباری کاپیتولاسیون اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان این‌که «فریادهای امام راحل در آنروز ادامه فریادهای استکبارستیزانه امام حسین(ع) در کربلا بود» افزود: اسرائیل، آمریکا و انگلیس باید بدانند ملتی که در مکتب امام حسین(ع) تحصیل کرده زیر بار ستم نمی‌رود.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب، مبارزه با آمریکا ادامه یافت و امام در آن سال‌ها ایستادگی در برابر ظلم و ستم را به ما آموخت و نقشه‌های مستکبران را نقش بر آب کرد.

وی سفارت آمریکا را مرکز برنامه‌ریزی جهت توطئه علیه انقلاب نوپای اسلامی توصیف کرد و افزود: حق ماست که ۱۳ آبان و روز تسخیر لانه جاسوسی را روز آزادگی و آزادی قلمداد کنیم.

دری نجف‌آبادی به دستاوردهای کسب شده در ۵۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: این دستاوردها به برکت درس‌هایی حاصل شد که از مکتب عاشورا آموختیم.

وی با بیان این‌که «گام‌های بلندی در سال‌های گذشته برداشته شده اما، هنوز در میانه راه هستیم» افزود: برای به پایان بردن و به سرانجام رساندن این انقلاب باید راه را با مجاهدت طی کرده و این مسیر را در تمامی عرصه‌ها با تکیه بر آموزه‌های عاشورایی ادامه دهیم. این حرکت رو به جلوی انقلاب نباید متوقف شود؛ چراکه توقف عین مرگ است.

وی جریان عاشورا را یک جریان پرتحرک و پویا در عالم دانست و افزود: هدف ما تبیین مظلومیت مکتب، آرمان‌ها، عدالت‌خواهی و اهداف متعالی امام حسین(ع) و افتخار ما حرکت در مسیر کربلا در تمامی عرصه‌هاست.

وی امام حسین(ع) را چراغ هدایت دانست و با بیان این‌که «در دو ماه محرم و صفر هر سال درس‌های جدیدی از دانشگاه امام حسین(ع) می‌آموزیم و به شناخت و بصیرت بیشتری از اسلام می‌رسیم» افزود: امام حسین(ع) با اقامه نماز در ظهر عاشورا بر اهمیت نماز تأکید کردند و یاران ایشان با دفاع از امام در حال نماز، وفاداری عظیم خود به ایشان را اثبات کردند.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید