مهم‌ترین مشکل شبکه بهداشت و درمان شهرستان هرسین

بیستون نیوز :

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هرسین گفت: در حال حاضر کمبود شدید نیروهای پشتیبانی مهم‌ترین مشکل شبکه بهداشت و درمان شهرستان هرسین است.

سرویس اجتماعی بیستون:ایوب فرجی رئیس شبکه بهداشت شهرستان هرسین  اظهار داشت: کمبود شدید نیروهای پشتیبانی  و خدماتی درکنار کمبود نیروهای متخصص برخی رشته‌ها شبکه بهداشت شهرستان هرسین را با مشکل مواجه کرده است.

وی خواستار فراهم کردن بستر جذب نیروهای اجباری طرحی برای فعالیت در شبکه‌های بهداشت و به ویژه شبکه بهداشت شهرستان هرسین شد و گفت: وزارتخاتنه متولی این برنامه است و در این راستا پزشکان برای خدمت در مناطق محروم ۲۱ ماه و پیراپزشکان و مامایی نیز ۱۸ ماه موظف به خدمت هستند اما تمام حقوق آنها از محل درآمدهای شبکه بهداشت پرداخت می‌شود که در توان ما نیست.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان هرسین در ادامه افزود: وزارتخانه باید برنامه‌ ای برای پرداخت حقوق نیروهای طرحی در مناطق محروم تدوین کند تا قدری از تحمیل هزینه‌ های سنگین به شبکه‌های بهداشت کاسته شود.

وی راه‌اندازی بخش سی تی اسکن و ماموگرافی را از نیازهای شبکه بهداشت شهرستان هرشین برشمرد و گفت: محدودیت‌های منابع مالی ما سیستمی بوده و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نهایت مساعدت و کمک را به ما مبذول داشته است.

فرجی ارتقا مرکز بهداشت و درمان شهرستان بیستون، استقرار ساختمان فوریتهای پزشکی  در مسیر چشمه کبود به صورت مرکز بستری بینار و یا پیش بیمارستانی را از پروژه‌های استراتژیک و مورد بررسی مسئولان دانست و گفت: ۲ پایگاه سلامت نیزدر این راستا طراحی و راه‌اندازی شده است.

منبع خبرگزاری مهر،

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار