موافق واگذاری پالایشگاه به بخش خصوصی هستم

بیستون نیوز :

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: من نه تنها مخالف واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی نبوده ام، بلکه در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی کاملا با آن موافق بوده و هستم.

به گزارش پایگاه خبری بیستون، حسن سلیمانی اظهارکرد: ما اگر به اصل ۴۴ قانون اساسی اعتقاد داریم، معنا ندارد که با واگذاری شرکتهای دولتی مثل پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی مخالفت کنیم.

وی ادامه داد: اعتقاد من بر این است که همه واحدهای تولیدی و شرکتهای متعلق به بخش دولتی باید به بخش خصوصی واگذار شود تا چرخه اقتصاد کشور گردش بهتری داشته باشد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل مخالفت برخی از نمایندگان استان با این واگذاری، اظهارکرد: اعتراض نمایندگان در واقع به دولت و عملکرد پیشین آن است چراکه این پالایشگاه طی سالیان گذشته با مدیریت و تفکر دولتی به ورشکستگی رسیده است. و الا همه ما با اصل واگذاری پالایشگاه به بخش خصوصی کاملا موافق بوده و هستیم.

سلیمانی در خصوص بحث تحقیق و تفحص مجلس از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی گفت: این تحقیق و تفحص اصولا ربطی به معامله انجام شده با سرمایه گذار ندارد. این تحقیق و تفحص اگر در صحن مجلس رای بیاورد صرفا به منظور بررسی عملکرد دستگاه اجرایی به عنوان واگذار کننده این پالایشگاه است، نه چیز دیگری. تحقیق و تفحص اگر به این نتیجه برسد که دولت در این مسیر مقصر است، نتیجه را طی نامه ای به وزیر اقتصاد یا شخص رییس جمهور اعلام می کند و در ادامه همه چیز به اراده دولت بستگی دارد و اگر هم به این نتیجه نرسد، قضیه فیصله داده می شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: متاسفانه عملکرد سیستم دولتی به خاطر تفکر دولتی اش در سالهای گذشته به گونه ای بوده که این پالایشگاه را به ورشکستگی رسانده و امروز خریدار پالایشگاه علاوه بر مبلغی که نقدا پرداخت کرده، دیون بسیار سنگین این پالایشگاه را نیز بر عهده گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه خریدار این پالایشگاه هیچ گناهی ندارد، افزود: پرداخت دیون این پالایشگاه برای خریدار کار بسیار سختی است و همه ما باید در مسیر توسعه پالایشگاه کرمانشاه به او کمک کنیم.

این نماینده مجلس شواری اسلامی گفت: در حال حاضر همه چیز به اراده دولت بستگی دارد که آیا این اراده در آنها هست که از محل خزانه دولت کل بدهی های این پالایشگاه را پرداخت کرده و در واقع جبران مافات کنند، یا نه؟!

سلیمانی همچنین در خصوص نامه جنجالی نمایندگان استان به وزیر اقتصاد نیز گفت: در این نامه نمایندگان استان به دولت اعتراض داشته اند، نه شخص خریدار و یا هر موضوع دیگری.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه همچنین در خصوص سخنان یکی از نمایندگان استان مبنی بر «توقف روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه با دستور رییس جمهور»، اظهارکرد: مگر پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار نشده و کار تمام شده و سهام به نام خریدار زده شده و حدود هشت ماه از مالکیت بخش خصوصی بر این پالایشگاه می گذرد و در واقع اصل مالکیت بخش خصوصی بر پالایشگاه کرمانشاه ایجاد شده است، بنابراین مطرح کردن بحث توقف روند واگذاری، عملا بی معنی است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار