موج تغییرات بسیار جالب و قابل تامل است

بیستون نیوز :

موج تغییرات بسیار جالب و قابل تامل است. این تغییرات با دامنه محدود(از میان تمامی وزارتخانه و مدیران کل اش در استان ها)، گویا فقط محدود شده است به تغییر مدیران منصوب به وزارت کشور

به گزارش خبرنگار بیستون نیوز

موج تغییرات بسیار جالب و قابل تامل است. این تغییرات با دامنه محدود(از میان تمامی وزارتخانه و مدیران کل اش در استان ها)، گویا فقط محدود شده است به تغییر مدیران منصوب به وزارت کشور.
👈 یعنی فقط استاندار (که خود مدیرکل وزارت کشور محسوب شده و بازوی محرک بر دیگر ادارات کل وزارتخانه های بیست گانه است)، گویا توانش به تغییر مدیران زیرمجوعه خود یعنی معاونین و فرمانداران محدود شده و گویا تعامل و همکاری بین وزیران (مدیران کلان کشور و‌هیئت دولت) جهت تغییر مدیران کل اش در استان وجود عینی نداشته و تقریبا ۵٪ تغییرات مدنظر استاندار شدنی خواهد بود
(که آنهم بدون حاشیه نیست و تغییرات فرمانداری ها که لازم است اطلاع دهم فقط دو الی چهار نفر ابقا و‌بقیه عزیزان به تدریج جای خود را به فرد دیگری خواهند داد، قابل نقد و‌تحلیل است).
👈با این که عدم مشی اصلاح طلبی استاندار(به معنای استاندارد و‌ بایسته خود) کاملا مشهود بوده، انتظار داریم حداقل اعتدالگرای ایشان به همان کیفیت و عرضه ای باشد که رئیس جمهور در آن تراز قرار دارد.
👈البته جا دارد موردی را جهت یادآوری کم کاری ما فعالین سیاسی، رسانه ای و … شهروندان در انتخابات مجلس(البته بیشترین تقصیرات بر گردن استاندار اسبق و معاون سیاسی ایشان میباشد که نتواستند همچون استانداران و مدیران آذربایجان، گیلان، و … با تمرکز و‌برنامه ریزی (البته در لوای قانون) برروی گزینه های متعادل و فراهم کردن زمینه شناخت، معرفی شان به عموم و خصوص و‌ نیز لابی با نخبگان شورای نگهبان و یا تکیه به الیت های مرکزنشین جهت صلاحیت انها «نظیر لاریجانی ها، رضایی ها و…»اینچنین باعث عدم توازن نمایندگان مجلس با توزیع ۷/۵ به ۵/ ۰ به نفع اصولگرایان، سهم بیشتر در این وضعیت داشته) و البت ماها نیز میتوانستیم با رای دادن به گزینه های معمولی باعث برهم زدن اینچنین نتیجه ای شویم که حداقل کارکردش تعامل میان کارگزاران قوه مجریه و قوه مقننه در استان و توجه و‌تمرکز بیشتر دولت بر استان و …
👈و‌اینک نیز یکی دیگر از تبعات آن پروسه را بایست بپذیزیم و بدانیم استاندار خودش مایل به دخالتها، و سفارش ها جهت تصدی پست های زیرمجموعه مدیریتی خویش نبوده و تغییرات مدنظر صدردصدی خود را ابتدا به ساکن خواهان است و علی غیر.
✅بنابراین در وجود و ظهور متغیرهای مداخله گر بر تصمیمات و نیروهای تیم استاندار، بصورت غیرمستقیم این خود ماییم که مقصر و عامل می باشیم.
به امید استان و‌مردمانی توسعه یافته// افشین منوچهرآبادی: جامعه شناس و فعال سیاسی

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

بیشتر

گزیده اخبار