ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۰:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / صداي مردم, ویژه انتخابات > نباید خشک و تر شورای شهر هرسین را با هم سوزاند

نباید خشک و تر شورای شهر هرسین را با هم سوزاند

این که همه اعضا شورای فعلی را به یک چشم و یک دیدگاه نگاه کرد، منصفانه و منطقی نمی باشد و نباید خشک و تر را با هم سوزاند، امور شورا نیازمند همفکری و هم اندیشی کلی اعضا بوده است. بسیاری از افراد در گروه های مختلف، بر این باورند که در این دوره از انتخابات، باید از افراد جوان و افرادی جدید برای شورای شهر استفاده کرد. این در حالی است که جوانگرایی را نمی شود از صفر شروع کرد

[metaslider id=17001] بیستون نیوز /صدای مردم : ضمن گرامیداشت نهم اردیبهشت سالروز تشکیل شورای محترم اسلامی شهر و روستا ، فرا رسیدن این روز را بحضور تمامی اعضای محترم شورای اسلامی شهر هرسین، تبریک عرض نموده از درگاه باریتعالی موفقیت روزافزون تان را در دستیابی به اهداف وزین مدنظر در راستای توسعه و عمران و آبادانی روزافزون دیارمان در زمینه های مختلف آرزومندم .

بی شک با بررسی عملکرد شورای اسلامی شهر از ابتدای حضور اعضا دوره چهارم، تاکنون شاهد ارتقای نمودار عملکرد شهرداری در عرصه های مختلف و تغییر چهره شهر با استفاده از مشارکت و خرد جمعی نبوده ایم و این سازمان مردمی روز به روز از هدف اصلی خود که بهره برداری از افکار مختلف و جذب همکاری شهروندان در دست یابی به افق تعیین شده بوده دورتر شده است .
نهاد شورا که شالوده آن ریشه در قرآن و مبانی دین مبین اسلامی دارد در واقع به فرایند واگذاری امور به مردم ، عینیت بخشید و به برکت این اتفاق، نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند، دوچندان گردید.
سپاس یگانه معبود هستی که بر ما منت نهاد تا شاهد انسانهایی از جنس مردم باشیم که در راه خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سر از پا نشناخته و استوار و با نشاط گام برمی دارند.
گر چه در شرایط سخت و تنگناهای شدید، منابع مالی پیش بینی می شد بسیاری از پروژه ها ی عمرانـی متوقف گردند و این پیش بینی محقق شد، اما خداوند را شاکریم که با درایت، تدابیر و اقدامات شجاعانه عزیزانی چون جناب اقای استدآبادی و عزیزانی دیگر، شاهد رشد و پیشرفت روز افزون، حداقل در حوزه های فرهنگی، ورزشی، تفریحی و خدماتی در سطح شهر هرسین بوده ایم.
شورای شهر به عنوان یک عنصر از مدیریت شهری برای اداره شهرها در سطح محلی نقش مهمی را بر عهده گرفته است و تشکیل شوراهای اسلامی می‌تواند نقطه عطفی برای مدیریت مشارکتی در شهر باشد، ولی این اصل مهم در شورای فعلی با قدرت طلبی و عدم مدیریت صحیح از جانب چند تن اعضای محترم شورا علاوه بر عدم پیشرفت عمرانی در سطح شهر، در بعضی مواقع پسرفت هم درپی داشته و حتی جوابگوی مردم عزیز و فهیم شهر نشدند، ولی حداقل نفراتی هم بودند که جوابگوی مردم در فضاهای مجازی و انظار عمومی بوده اند، باید خدا را سپاسگزار بود که در شهر هرسین چنین عزیزانی هستند که مایه افتخار شهر و مردمند، و مصداق این سخن که در فضاهای مجازی عنوان شده “آزموده را آزمودن خطاست” حداقل در مورد نفراتی چون جناب استدابادی که با کمال ادب و احترام و فروتنی و بعضا با هزینه های شخصی سعی در جوابگویی و پیشرفت کارهای حداقلی شورا را داشته اند، و این امر مهم توسط خود مردم عزیز عیان و قابل واکاوی بوده و هست.
این که همه اعضا شورای فعلی را به یک چشم و یک دیدگاه نگاه کرد، منصفانه و منطقی نمی باشد و نباید خشک و تر را با هم سوزاند، امور شورا نیازمند همفکری و هم اندیشی کلی اعضا بوده است. بسیاری از افراد در گروه های مختلف، بر این باورند که در این دوره از انتخابات، باید از افراد جوان و افرادی جدید برای شورای شهر استفاده کرد. این در حالی است که جوانگرایی را نمی شود از صفر شروع کرد؛ هرچند یک جامعه پویا باید جوانگرا باشد، برخی مسائل اساسی وجود دارد که نیاز به تجربه دارند.برای این گونه مواقع تصور بر این است که باید افراد کم تجربه حضور داشته باشند و در کنار آنها چند فرد با تجربه و راه رفته و اشنا به امور و دارای نفوذ سیاسی و اجتماعی و حتی اشنا به قوانین و مقررات هم باشند تا این افراد از تجربه آنها استفاده کنند و با خلاقیت بیشتر کارها را ادامه دهند.یکی دیگر از مواردی که برای انتخابات شورای شهر باید به آن توجه ویژه شود، وجود تخصص در میان کاندیدا هایی است که قرار است وارد لیست شوند، باید افرادی که انتخاب می شوند، توانایی و تخصص های لازم برای مدیریت شهری را دارا باشند. تجربه سال های گذشته نشان داده است، زمانی که افراد تخصص های کافی ندارند، در سیستم مدیریتی ایجاد اشغال می کنند، زیرا در بسیاری از موارد، حرفی برای گفتن ندارند و ناچار با حرف دیگران تصمیم می گیرند و یا در جایی ممکن است نظر آنها تأثیر مالی زیادی داشته باشد، که قابلیت اجرا ندارد و سیستم دچار فساد مالی میشود.
در پایان از همه همشهریان خواهشمندیم که با تحقیق و تفکر و انتخاب یک کاندیدی که معیارهای اصلح بودنش را داراست انتخابی صحیح و در خور توجه داشته باشیم که بتواند انتظارات عمومی آحاد مردم شریف شهر هرسین، نه انتظارات خصوصی، در جهت پیشبرد توسعه شهری برآورده کند.
درود بر اندیشه و همت بلندتان که رضایت خالق و مخلوق را بهمراه داشته است.
ارسالی از یک شهروند هرسینی
مطالب فوق دیدگاه یکی از شهروندان محترم هرسین است و این رسانه در رد یا تایید این متن هیچ دخل و تصرف و نظری ندارد
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید