نخستین برف کرمانشاه کدام محور را بست؟

بیستون نیوز :

بیستون نیوز: بارش نخستین برف پاییزی پاوه را سفیدپوش کرد/ محور پاوه – مریوان مسدود شد   رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه گفت: طي بارش هاي مكرر در چند روز اخير در شهرستان پاوه، مسير ارتباطي پاوه – مريوان…

بیستون نیوز: بارش نخستین برف پاییزی پاوه را سفیدپوش کرد/ محور پاوه – مریوان مسدود شد

 

رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه گفت: طي بارش هاي مكرر در چند روز اخير در شهرستان پاوه، مسير ارتباطي پاوه – مريوان به طور كلي مسدود شد.

به گزارش مرصاد به نقل از هزار ماسوله، بارش ناگهانی و سنگین برف پاییزی در پاوه همه را غافل گیر کرده و سبب کند شدن تردد و معضل های ترافیکی و معیشتی شده است.

 

پس از بارش نخستین برف پاییزی که از شب گذشته در سطح شهرستان پاوه آغاز شده است تردد در راه هاي مواصلاتي این شهرستان با اطراف به سختي انجام مي پذيرد.

 

 

رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه در گفتگویی با خبرنگاران در اين باره گفت: طي بارش هاي مكرر در چند روز اخير در شهرستان پاوه، مسير ارتباطي پاوه – مريوان به طور كلي مسدود شد و اكنون نيز با بارش نخستین برف پاییزی که از شب گذشته در سطح شهر پاوه آغاز شده است راه هاي مواصلاتي این شهرستان با سختي امكان پذير است.

 

 

شهرياري افزود: ارتفاع برف در مناطق کوهستانی این بخش به ۸۰ سانتیمتر می رسد و با تلاش اکیپ های اداره راه و شهرسازی تمامي راههاي مواصلاتي به جز راه ارتباطي پاوه – مريوان در گردنه دالاني باز و تردد انجام مي گيرد.

 

 

وي ميزان متوسط بارش برف در منطقه را حدود ۴۰ سانتيمتر عنوان كرد و گفت: تردد در محور نودشه به روستاهاي هاني گرمله و دزاور و همچنين نودشه به نوسود به سختی و با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

 

 

شهریاری تصریح کرد: از مهر ماه امسال تا کنون ۲۶۰ میلیمتر بارندگی وجود داشت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۶۳ درصد افزایش بارندگی را در سطح شهرستان نشان می دهد.

 

 

وي با بيان اينكه تلاش این اداره در جهت برف روبی راههاي ارتباطي ادامه دارد افزود: توصیه ما این است که در صورت تردد راههاي مواصلاتي اين شهرستان حتما، زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

 

قابل ذكر است شهرستان پاوه با ۱۵۰۰ كيلومتر ، سه راهي شهدا در روستاي هاني گرمله با ۲۰۱۰ كيلومتر و گردنه تته نيز با ۲۳۰۰ كيلومتر ارتفاع از سطح دريا قرار دارند.

منبع/مرصاد

مطالب پیشنهادی

  1. Veronika گفت:

    I just hope wheover writes these keeps writing more!

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار