ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۴:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ویژه استان > نخستین برف کرمانشاه کدام محور را بست؟

نخستین برف کرمانشاه کدام محور را بست؟

بیستون نیوز: بارش نخستین برف پاییزی پاوه را سفیدپوش کرد/ محور پاوه – مریوان مسدود شد   رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه گفت: طی بارش های مکرر در چند […]

بیستون نیوز: بارش نخستین برف پاییزی پاوه را سفیدپوش کرد/ محور پاوه – مریوان مسدود شد

 

رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه گفت: طی بارش های مکرر در چند روز اخیر در شهرستان پاوه، مسیر ارتباطی پاوه – مریوان به طور کلی مسدود شد.

به گزارش مرصاد به نقل از هزار ماسوله، بارش ناگهانی و سنگین برف پاییزی در پاوه همه را غافل گیر کرده و سبب کند شدن تردد و معضل های ترافیکی و معیشتی شده است.

 

پس از بارش نخستین برف پاییزی که از شب گذشته در سطح شهرستان پاوه آغاز شده است تردد در راه های مواصلاتی این شهرستان با اطراف به سختی انجام می پذیرد.

 

 

رئیس اداره راه و شهرسازی پاوه در گفتگویی با خبرنگاران در این باره گفت: طی بارش های مکرر در چند روز اخیر در شهرستان پاوه، مسیر ارتباطی پاوه – مریوان به طور کلی مسدود شد و اکنون نیز با بارش نخستین برف پاییزی که از شب گذشته در سطح شهر پاوه آغاز شده است راه های مواصلاتی این شهرستان با سختی امکان پذیر است.

 

 

شهریاری افزود: ارتفاع برف در مناطق کوهستانی این بخش به ۸۰ سانتیمتر می رسد و با تلاش اکیپ های اداره راه و شهرسازی تمامی راههای مواصلاتی به جز راه ارتباطی پاوه – مریوان در گردنه دالانی باز و تردد انجام می گیرد.

 

 

وی میزان متوسط بارش برف در منطقه را حدود ۴۰ سانتیمتر عنوان کرد و گفت: تردد در محور نودشه به روستاهای هانی گرمله و دزاور و همچنین نودشه به نوسود به سختی و با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

 

 

شهریاری تصریح کرد: از مهر ماه امسال تا کنون ۲۶۰ میلیمتر بارندگی وجود داشت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۶۳ درصد افزایش بارندگی را در سطح شهرستان نشان می دهد.

 

 

وی با بیان اینکه تلاش این اداره در جهت برف روبی راههای ارتباطی ادامه دارد افزود: توصیه ما این است که در صورت تردد راههای مواصلاتی این شهرستان حتما، زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

 

قابل ذکر است شهرستان پاوه با ۱۵۰۰ کیلومتر ، سه راهی شهدا در روستای هانی گرمله با ۲۰۱۰ کیلومتر و گردنه تته نیز با ۲۳۰۰ کیلومتر ارتفاع از سطح دریا قرار دارند.

منبع/مرصاد

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید