نشست فرماندار هرسین در رابطه با استقرار ایستگاه راه آهن

بیستون نیوز :

دراین راستا و براساس طرح طراحی شده ازقبل پیش بینی شده که ایستگاهی به طول ۱۲۰۰متر درسمت شمالی روستای سرماج حسینخانی ازتوابع بخش بیستون شهرستان هرسین احداث گردد.

 

به گزارش خبرنگار بیستون ، امیرشاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین در نشستی بابزرگان وریش سفیدان روستای سرماج مسائل مربوط به استقرار ایستگاه راه آهن و جاده دسترسی به آن را در این روستا پیگیر شدند.
دولت جمهوری اسلامی درصدد است که ۱۲۰ کیلومتر راه آهن را از فیروزان به کرمانشاه وصل کند, زیرساختها آماده هست و برای این زیرساختها هزینه زیادی شده است , گفتنی است که دولت برای مرحله پایانی طرح راه آهن کرمانشاه ۱۸هزار تن ریل راه آهن تهیه نموده است, دولت بر آن است که از دو سمت فیروزان و کرمانشاه ریل گذاری را انجام دهدتا انشاالله تا پایان فروردین ماه راه آهن به کرمانشاه برسد و مردم ازنعمت راه آهن برخوردار شوند.

دراین راستا و براساس طرح طراحی شده ازقبل پیش بینی شده که ایستگاهی به طول ۱۲۰۰متر درسمت شمالی روستای سرماج حسینخانی ازتوابع بخش بیستون شهرستان هرسین احداث گردد.
امیرشاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین طی نشستی که در روستای سرماج حسینخانی با حضور بخشدار بیستون , امامان جمعه هرسین و بیستون ,بزرگان و ریش سفیدان منطقه داشتند در رابطه با احداث ایستگاه و تملک زمینهای مورد نیاز برای جاده دسترسی به ایستگاه به بحث و تبادل نظر نشستند.
فرماندارهرسین عنوان داشت: بایدجاده دسترسی وسایل نقلیه سنگین برای مسافران و احتمالا کالا و باربه ایستگاه نیز فراهم شود.
شاه آبادی اظهار داشت : دولت برای هر هکتار از زمینهای مورد نیاز این طرح در روستا و منطقه مذکور ۱۶۰ میلیون تومان به عنوان خسارت پرداخت میکند که رقم قابل ملاحظه ای است.
فرماندار هرسین افزود : طی صحبتی که با معاونت عمرانی استاندار داشتیم , پرداخت خسارتهای جنبی کشاورزان ومشکلاتی که کشاورزان به آن دچار می‌شوند را عنوان نمودیم و اینکه باید این خسارتها نیز پرداخت شوند.
شاه آبادی تصریح کرد طبق توافق نامه موجود که یک نسخه نیز به بنده داده شده است دولت هرآنچه که نیاز باشد را جبران خسارت خواهد کرد.
فرماندار هرسین بالاترین امتیازی که منطقه میتواند از آن برخوردار شود را وجود ایستگاه عنوان نمود. ایشان از خیر و برکت ایستگاه برای منطقه گفتند و اینکه رونق منطقه را  به دنبال خواهد داشت.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار