ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۲:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, گزیده اخبار > نعمت زاده: راه اندازی راه آهن غرب موجب توسعه صنعت وتجارت کرمانشاه می شود

نعمت زاده: راه اندازی راه آهن غرب موجب توسعه صنعت وتجارت کرمانشاه می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: راه اندازی پروژه راه آهن غرب کشور نقش مهمی در توسعه استان کرمانشاه بویژه در بخش صنعت و تجارت دارد.

محمد رضا نعمت زاده پیش از ظهر پنج شنبه در بدو ورود به کرمانشاه و در جمع خبرنگاران، هدف از سفر به این استان را بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی و بررسی مشکلات این واحدها عنوان کرد.

 

وی با اشاره به وجود سه واحد پتروشیمی در استان کرمانشاه افزود: وجود این واحدها موجب شده که کرمانشاه در بخش پتروشیمی از استان های پیشتاز کشور باشد.

 

نعمت زاده خاطر نشان کرد: تمامی تلاش خود را به  کار خواهیم گرفت تا صنایع پتروشیمی کرمانشاه را توسعه داده و آنها را پررونق تر از گذشته ببینیم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص راه آهن غرب کشور نیز گفت: راه اندازی این پروژه نقش مهمی در توسعه استان کرمانشاه بویژه در بخش صنعت و تجارت دارد و امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد راه اندازی آن باشیم.

 

گفتنی است، نعمت زاده فردا در سفر به شهرستان های قصر شیرین و اسلام آباد غرب از واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان ها نیز بازدید خواهد کرد.

 

ساعت ۱۲.۱۵ : بازدید از مجمتع دانش بافت البرز

 

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت و معدن ظهر پنج شنبه و در ابتدای حضور در کرمانشاه از واحد صنعتی دانش بافت البرز در شهرک صنعتی بیستون بازدید کرد.

 

مدیر عامل این واحد صنعتی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: ۴۰ درصد از سهام شرکت متعلق به سازمان گسترش نوسازی، ۴۰ درصد متعلق به بنیاد تعاون ناجا و ۲۰ درصد نیز متعلق به شرکت همانند سازی بافت کیش است.

 

سید شاهین نقوی افزود: محصولات استخوانی و قلبی و عروقی، تاندون و لیگامنت در این واحد تولید خواهند شد.

 

وی گفت: تا کنون ۸ میلیارد تومان برای ایجاد این واحد هزینه شده که برای تکمیل آن ۲۴ میلیارد تومان دیگر نیز مورد نیاز است.

 

نقوی از به کار گیری ۶۰ نفر نیرو در این واحد صنعتی خبر داد و خاطر نشان کرد: از این تعداد ۴۵ نفر کارگر و ۱۵ نفر نیز نیروی پشتیبانی هستند.

 

مدیر عامل شرکت دانش بافت البرز با بیان اینکه دستگاه های شرکت مطابق با استاندارد روز هستند، گفت: تامین نیازهای داخل و صادارت محصولات به خارج از کشور از جمله اهداف راه اندازی این واحد است.

 

ساعت ۱۲.۳۰ : بازدید نعمت زاده از مجتمع صنعتی تایر کورد

 

وزیر صنعت و معدن در ادامه از مجتمع صنعتی تایر کورد بازدید کرد که در این بازدید سعید حیدری طیب و عبدالرضا مصری نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

 

مهرداد فرزاد نیا، مدیر عامل مجتمع صنعتی تایر کورد در حاشیه این بازدید، اظهار داشت: این مجتمع تنها کارخانه در کشور است که علاوه بر تولید منسوجات تایر از جمله پلی آمید، پلی استر و رایون نسبت به منسوج تسمه نقاله، منسوجات تک، دولا تاب و سه لا تاب اقدام می کند.

 

ساعت ۱۵.۳۳ : بازدید از کارخانه جهان فولاد غرب

 

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از ظهر پنج شنبه در سفر خود به کرمانشاه از کارخانه جهان فولاد غرب بازدید کرد.

 

نعمت زاده در این بازدید، دستگاه خط تولید نورد دو غلطکی را در کارخانه جهان فولاد غرب افتتاح کرد.

 

مدیر این خط تولید در حاشیه این بازدید، هزینه نمونه خارجی دستگاه را ۱۰ میلیون یورو عنوان کرد و گفت: با اعتباری کمتر از ده میلیارد ریال، این خط تولید توسط مهندسین کارخانه ساخته شده و کاملا بومی است.

 

علیرضا مولایی افزود: تولید سالانه این دستگاه می تواند، ماشین آلات سنگین مورد نیاز یک کارخانه را تولید کند.

 

گفتنی است، وزیر صنعت و معدن صبح امروز همچنین از از واحد صنعتی دانش بافت البرز در شهرک صنعتی بیستون و مجتمع صنعتی تایر کورد نیز بازدید کرد.

 

ساعت ۱۵.۵۷ : بهره برداری ازپروژه بازیافت گاز دی اکسیدکربن در پتروشیمی کرمانشاه

 

پروژه بازیافت گاز دی اکسید کربن از دودکش رفرمر واحد آمونیاک پتروشیمی کرمانشاه بعد از ظهر پنج شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

 

مدیر عامل صنایع پتروشیمی کرمانشاه در حاشیه مراسم بهره برداری از این پروژه، اظهار داشت: کارفرمای این پروژه، شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه بوده که کار خود را از اردیبهشت ۹۲ آغاز کرده است.

 

احمد رضا اشتری افزود: ظرفیت این پروژه ۵ و نیم تن در ساعت است.

 

وی گفت: ۲۵ درصد گازهای دی اکسید کربن از کوره استحصال شده که مجددا وارد خط تولید خواهد شد.

منبع مرصاد

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید