ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۳۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > نقد و بررسی نشریات استان کرمانشاه در خرداد ماه

نقد و بررسی نشریات استان کرمانشاه در خرداد ماه

این گزارش نقد و بررسی نشریات کرمانشاه به مطبوعات چاپ شده در خرداد ماه می پردازد.

نقد و بررسی نشریات استان کرمانشاه/ خرداد ماه را بدون شک می توان به عنوان یکی از ماه های پرتلاطم عرصه رسانه ای استان کرمانشاه محسوب کرد از آن جهت که نشریات مکتوب استان تحت تاثیر برخی از فراز و نشیب های سیاسی در استان رنگ و بویی سیاسی تر به خود گرفته بودند.

 

البته در این میان سوژه های دیگری بودند که رسانه های استان را به صورت گسترده تحت تاثیر قرار دادند اما آن چه که بیش از سایر موضوعات فرهنگی، ورزشی و … نمود بیش تر داشت، اقدامات برخی از سیاسیون در استان کرمانشاه بود.

 

استارت مطالب پر رنگ سیاسی در خرداد ماه با تیتر درشت یکی از روزنامه های دارای گرایش های اصلاح طلبی زده شد که برخی از سیاسیون آن را جالب توجه می دانستند. نشریه بیستون در شماره ۶ خرداد ماه تیتر اصلی خود را به موضوع افراط گرایی در میان اصلاح طلبان اختصاص داده بود.

 

 

در این مطلب که یادداشتی از مهدی نوروزی مسئول کارگزاران استان کرمانشاه بود، به برخی از اقدامات در میان اصلاح طلبان به دیده انتقاد نگریسته شده و نویسنده تاکید است که این اقدامات افراط گرایی است.

 

نویسنده این یادداشت در بخشی از این یادداشت در خصوص بخشی از اصلاح طلبان که در این یادداشت به آنان انتقاد می کند، نوشته است: در دوران بازسازی تصمیم گیر و اختیار دار بودجه های کلان مناطق جنگ زده شدند و از برکات فراوانی بودجه های بازسازی چه استفاده ها کردند و در دوران اصلاحات پرچمدار سینه چاک اصلاح طلبی، زمین و زمان را از واژه های آزادی، برابری، عدالت، دموکراسی، حقوق شهروندی و … به هم بافتند و با اندوخته های ۲۰ ساله دوران مدیریتی خود در دوران احمدی نژاد زبان را به کام فروبردند و خود را در سایه سار مهر ورزان قرار دادند و از فضای آرامش بخش سکوت در این سایه ساز در مجفل نشستند و نقل داستان گفتند و با پیروزی دکتر حسن روحانی دوباره در صف اول اصلاح طلبی، سینه چاک اصلاحات با همان مشی افراط گرایانه نمایان شدند.

 

شلیکی به اعتدال در استان!

 

برکناری علی اصغر میرزایی از معاونت برنامه ریزی استانداری در خرداد ماه یکی دیگر از موضوعاتی بود که بر امواج رسانه ای این ماه افزود. برکناری میرزایی به عنوان یکی از مدیران بومی کرمانشاه موجی از انتقادات در رسانه ای استان را به این اقدام برانگیخت و اکثریت رسانه های پرمخاطب استان به این اقدام استاندار واکنش نشان دادند.

 

هفته نامه نقد حال در شماره ۹ خرداد ماه خود با انتشار کارتونی از ابراهیم رضایی بابادی و با تیتر شلیک به اعتدال، اعلام کرد که این اقدام استاندار بر خلاف مشی اعتدالی است که این روزها از آن سخن به میان است.

 

 

در قسمتی از مطلبی که در این خصوص در نقد حال منتشر شده آمده است: استانداري‌ها به‌صورت سازماني چهار معاونت دارند، از اسفند‌ماه ۹۳ كرمانشاه، به دليل عدم صدور ابلاغ مجدد معاونت سياسي، استانداري كرمانشاه معاون سياسي ندارد و با اعلام توديع ناگهاني معاونت برنامه‌ريزي، استانداري كرمانشاه، _با دو معاون اداره مي‌شود! اين در شرايطي است كه عملكرد استاندار به همراه چهار معاون – و به قول رضايي بابادي »چهار استاندار« – نتوانست حاصلي رضايت‌بخش در جامعه ايجاد كند، حال چگونه با نصف آن توانايي، امكان عملكرد رضايت‌بخش وجود دارد؟ و اين در حالي است كه توديع غافلگيرانه‌ي مهندس ميرزايي سبب نارضايتي عده‌اي از كرمانشاهيان است كه بالطبع با اين شرايط در حمايت خود از استانداري كرمانشاه تجديدنظر خواهند كرد و همدلي بين كرمانشاهيان و استانداري به هر حال با اين ماجرا مخدوش شده است.

 

کرمانشاهیان در دیار خودمان خار می شوند!

 

روزنامه باختر در مطلبی با عنوان “کرمانشاهی ها در تهران گل می کنند  ولی در دیار خودمان خار می شوند”  که با موضوع برکناری علی اصغر میرزایی نوشته آورده است: واقعیت این است که که به جای استفاده بیشتر از توانمندی های نیروهای بومی آن ها را بیش تر به حاشیه می کشانند. نمونه اخیر آن مهندس اصغر میرزایی معاونت برنامه ریزی استان است که بدون هیچ مراسم تجلیلی و تقدیری از زحمات چندین و چند ساله ایشان از مجموعه مدیریت استان کنار گذاشته شد.

 

پیام معاون برنامه ریزی سابق

 

پس از آنکه جمعی از معترضان به اقدام استاندار در صدد این بودند تا مراسمی را برای تقدیر از معاون برکنار شده برنامه ریزی استانداری کرمانشاه برگزار کنند، میرزایی در پیامی اعلام کرد که همه چیز را به خدا واگذار کرده است.

این پیام در بسیاری از رسانه های مجازی منتشر شد و هفته نامه غرب نیز به عنوان یکی از نشریات اصلاح طلب این پیام را به عنوان تیتر اصلی خود انتخاب کرد.

 

اقدامات اخیر دادگستری کرمانشاه در رسانه های مکتوب

 

سیاست اخیر قوه قضاییه در خصوص مبارزه با زمین خواری ها علاوه بر آنکه در رسانه مجازی به صورت گسترده پوشش داده شد، نشریات مکتوب استان نیز به آن توجه ویژه ای داشتند.

 

روزنامه باختر در این خصوص صحبت های رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه و دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه را به عنوان تیتر اصلی خود در شماره ۱۰ خرداد ماه برگزیده است.

 

 

یکی دیگر از نشریاتی که در خصوص این موضوع مطلب منتشر کرده است، هفته نامه مبشر بود که در شماره ۷ خرداد ماه تیتر اصلی خود را به صحبت های محمد رضا عدالتخواه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه اختصاص داد.

 

اولین شماره یک نشریه جدید در کرمانشاه

 

شنبه ۲۳ خرداد ماه اولین شماره نشریه تازه تاسیس بهار کرمانشاه به روی دکه های روزنامه فروشی رفت.

 

 

این نشریه با ترتیب انتشار ماهنامه در سال جاری مجوز انتشار خود را گرفته است. صاحب امتیازی و مدیر مسئولی این نشریه جدید را فردین کبودی بر عهده دارد.

 

مرگ بازیگر کرمانشاهی

 

در آخرین روز اردیبهشت ماه بود خبر مرگ ثریا شیرزادی بازیگر پرسابقه کرمانشاهی تئاتر و تلویزیون توسط خبرگزاری ها منتشر شد.

 

بر همین اساس نشریات کرمانشاهی به فاصله چند روز و در خرداد ماه این خبر را منتشر کردند. برخی از این نشریات نیز با انتشار تصویر این بازیگر کرمانشاهی در صفجه اول تیترهایی مانند “ثریا خاموش شد” و “کوچ بازیگر مرگ کسب و کار من است” را منتشر کردند.

 

نشریه نسیم غرب در شماره ای در سوم خرداد منتشر کرد، به حواشی مرگ این بازیگر کرمانشاهی پرداخت از موضوعاتی مانند “عکس سلفی مدیران با تابوت هنرمندان” ، “ثریا دل شکسته از دنیا رفت”، “بغض فروخورده در سینه هرمندان شکست” و … رونمایی کرد.

در بخشی از گزارشی که نسیم غرب نوشته آمده است: ثریا علی رغم تمام توانایی هایی که داشت و کارهای ارزنده ای که در تئاتر، سیما و حتی صدا داشت اما در استان مورد بی مهری واقع شده و اواخر کار برای ادامه کارهای هنری خود به تهران عزیمت کرده بود. در صدا و سیمای استان کرمانشاه علی رغم تمام مشکلاتی که استان در مجری گری دارد جایی برای او نبود اما او در شبکه های سراسری به مجری گری پرداخت. تا او نیز همچنین دیگر هنرمندان توانای استان در غربت بمیرد.

تنها کسانی می توانند به بدنه صدا و سیما امروز راه پیدا کنند که مورد توجه تهیه کنندگان و اسپانسر های صدا و سیما قراردارند. مدیران زمانی به یاد هنرمندان می افتند که می آیند با تابوتشان عکس سلفی بگیرند. ثریا هر زمان که افتخاری کسب می کرد بر سرش دعوا بود. صدا و سیما می گفت هنرمندان سریا و فیلم های سینمایی ما است. ارشاد اسلامی می گفت که جایزه اش مربوط  تئاتری است که متولی اش ماییم. اما نه استخدامش کردند و نه در روزهای سخت کنارش ماندند.

البته خانم شیرزادی در تودیع مدیر کلی گریست که همواره حامی و پشتیبانش بود و این هنرمند دنیا دیده و استخوان خورد کرده می دانست فرهنگ و هنر را از چه نعمتی محروم کرده اند.

 

تیتر بنفش هفته نامه  کارکنان استانداری

 

هفته نامه آوای کرمانشاه تنها نشریه ای بود که به صورت ویژه به سالگرد انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری پرداخت. این نشریه که توسط جمعی از کارکنان استانداری کرمانشاه اداره می شود، در شماره ۲۶ خرداد ماه این موضوع را با تیتر “۲۶ خرداد روزی که ایران خندید” مورد توجه قرار داد.

 

انتشار چهارمین شماره تنها مجله کرمانشاهی

 

ماهنامه ابراز در خرداد ماه شماره چهارم خود را به دکه های روزنامه فروشی رساند. این شماره ابراز که با ظاهری متفاوت از شماره پیشین و با تصویر روی جلد شهرام ناظری منتشر شده است حاوی مطالب جدیدی است که توسط برخی از افراد کوچ کرده از هفته نامه نقد حال به رشته تحریر در آمده است.

 

 

در این شماره از ماهنامه ابراز گفتگویی کوتاه با علیرضا معظمی نیا متقاضی کرمانشاهی خرید باشگاه پرسپولیس منتشر شده است. معظمی نیا در این گفتگوی کوتاه گفته است: کرمانشاه عشق من است و دوست دارم در هر جای دنیا که اسم کرمانشاه می آید با احترام از او نام بده شود ام این مستلزم رعایت یکی سری فاکتورهای لازم است که کرمانشاهیان بایستی به آن توجه داشته باشند.

 

 

من منوریل نمی خواهم!

نشریه ابوذر شماره سوم خرداد ماه خود را به موضوع مشکلات ساخت مونوریل در کرمانشاه پرداخته و نوشته است: خدایش بیامرزد  شاعری را که فرمود ” اهل کاشانم من” این چند کلمه مرا واداشت که دستی بر قلم ببرم و با افتخار بنویسم “اهل کرمانشاهم، روزگارم بد نیست و سراسر شده از لطف خدا، در حاشیه های این افتخار یادم آمد، ولی این شهر پر از دلتنگی است، شهر بیکاری و تنهایی و دیگری احزاب پریشان,

 

چون نخواستم دنیا را سر این طرفی ها و آن طرفی ها خراب کنم گفتم بهتر است که ابتدا حسن کلام برادران عزیزم باشند در شورا، آنان که می برند سکان این شهر را هفتا هفتا، غمی به دل ندارند جز غم همشهری ها، چه کسی گفت که شورا نان و آب دارد، هر که گفته مطمئن باش که خوابی دارد. باور کنید این قصه سر درازی دارد دلم برای مردم سوخت وقتی ازدم آمد چه مردانه رای می دهند و چه محکم سیلی می زنند بعد از خود خودم پرسیدم مردانه زیستن یعنی چه؟؟؟؟؟ گل شبدر چه کم از لاله ی احمر دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تازه یادم آمد یا سمند باش بتاز یا پروانه باش بسوز بهر حال یک نکته از این معنی گفتیم و همین باشد. بعد از خودم پرسیدم بیچاره مردم چه گناهی دارن؟؟؟؟؟؟؟ و البته چه بصیرتی!!!!!!!!!!! که باید از بین پوستر صد نفر، از بین وعده های این چند نفر، از بین خدمات سلف سرویس آن چند نفر به دو برابر هفت نفر برسند، اما این دو برابر هفت نفر نمی توانند بدون پوستر بدون سلف…… بدون …… بدون……. بدون……. به یک نفر  برسند.

اینجا چند فرضیه محتمل است این دو برابر هفت نفرآن یک نفر را گم کرده اند؟؟؟

آن یک نفر این دو براب هفت نفر را گم کرده است؟؟؟؟؟؟؟

هوا مه آلود است؟؟؟؟

چراغ مه شکن همراه ندارند؟؟؟؟؟؟

و شاید چراغ مه شکن همراه دارند

هوا مه آلود نیست

بصیرت دارند بازی می خورند باز، قصه غصه ما/ باز، / بازی،/ غم پنهانی ما/ و خدا خواست که یعقوب نبیند یک عمر شهر بی یار مگر ارزش دیدن دارد

 

نجات چشمه بل

 

روزنامه باختر در شماره ۲۴ خرداد ماه خبری را منتشر کرده  که حواشی گوناگونی تاکنون در خصوص آن مطرح شده است. این نشریه با انتشار خبر نجات یافتن چشمه بل نوشته است که این  نجات از طریق انجام بی نظیر ترین عملیات اکتشافی جهان صورت گرفته است.

 

انتشار این خبر توسط روزنامه باختر در حالی صورت گرفته است که برخی از منتقدین تصریح کرده اند که خبر نجات بل صحت ندارد.

 

ریزگردهایی که نمی گذارد نفس ها بالا بیاید

 

روزنامه نسیم در واکنش به روزهای ریزگردی در کرمانشاه صفحه اول خود را تماما به این مسئله اختصاص داد.

 

 

انتقاد مدیر کل ورزش و جوانان از رسانه های منتقد

 

جوهری مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در گفتگویی با نشریه نسیم غرب داشته گفته است: به دنبال نقد منصفانه هستیم و دست منتقدین را می بوسیم. در صورتی که نیمه پر و خالی لیوان با هم دیده شود.

 


صدا و سیما یک نهاد عمومی است اما تهیه کننده برنامه صدا و سیما آقای ابوطالبی می گوید برنامه خودمان است هر طور دوست داشته باشیم افراد را دعوت می کنیم انگار ملک پدری اوست. آیا با این تفکر می توانیم به جایی برسیم.

 

گلایه های قهرمان پارا آسیایی

 

محمد خالوندی قهرمان رقابت های پاراآسیایی در گفتگویی که با هفته نامه غرب داشته انتقاداتی را برخی از مسئولین ورزشی مطرح کرده است.

 

او در این مصاحبه می گوید: نمی گویم وضعیت مالی ام خوب نیست اما در این چند سال هر پاداشی که از وزارت ورزش گرفته ام صرف مخارج زندگی کرده ام. خانه خریده ام، ماشین! اما نمی توانم زندگی ام را به حراج بگذارم. درتمام دنیا رسم است که وزارت، فدراسیون و اداره ورزش هزینه قهرمانان ورزشی را تامین کنند اما در اینجا وضعیت متفاوت است.

منبع مرصاد

نظرات شما

  همشهری می گوید :

  http://asrnews.net/ 

  نظر سنجی سایت عصر کرمانشاه که بروز میباشد در خصوص کاندیداتورهای مجلس کرمانشاه صورت میگیرد به نظرم صحیح تر میباشد ازخوانندگان محترم تقاضامندم رای خود را بفرد مورد نظر عنایت فرمایید http://asrnews.net/ کدام شخص بخت بیشتری در انتخابات اسفند ۹۴ دارد فرشته حشمتیان ۳۰% دکتر حیدری ۲۹% شعبانی ۱۱% کرمی راد ۸% مصری ۷% حیدری طیب ۴% امینی ۴% دمیاد ۳% رزم ۲% دل انگیزان ۲%

  سنقری می گوید :

  کدامیک از نامزدهای انتخاباتی سنقر احتمال بیشترین کسب آرا را دارند؟آغاز نظرسنجی ۱۶خرداد۹۴

  محمد ابراهیم محبی

  ۱% (۶۸ رای)

  بهمن الیاسی

  ۱% (۵۳ رای)

  صمد فدایی

  ۱% (۴۳ رای)

  علی احمد باوند پور

  ۴% (۲۶۱ رای)

  مصطفی عباسی

  ۴% (۲۷۶ رای)

  مهدی عمادی انور

  ۱% (۹۷ رای)

  علی اکبر خاکزاد

  ۲% (۱۵۱ رای)

  علی رضوانی

  ۱۶% (۱۱۵۲ رای)

  هادی پرویزی

  ۳% (۲۰۷ رای)

  رضا نجفیان

  ۱% (۴۵ رای)

  کیومرث امجدیان

  ۰% (۱۸ رای)

  ولی الله واعظی

  ۱% (۸۶ رای)

  محمد رستگار

  ۸% (۶۰۱ رای)

  براتعلی فعله گری

  ۱۴% (۱۰۳۵ رای)

  ابراهیم عزتی

  ۸% (۵۷۴ رای)

  سید جواد حسینی کیا

  ۹% (۶۸۸ رای)

  علی قربانی

  ۱% (۵۹ رای)

  علیرضا خادمی

  ۲% (۱۷۰ رای)

  موسی اعظمی

  ۸% (۵۵۵ رای)

  احمد علی امجدیان سنقری

  ۱۶% (۱۱۸۷ رای)

  تمام آرا: ۷۳۲۶

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید