نمايندگان مجلس قبل از انقلاب در حوزه انتخابيه كنگاور + عكس

بیستون نیوز :

با توجه به تاسیس بخش هرسین در سال۱۳۱۶ به تبع ایجاد خدمات اداری نوین این شهر زیر مجموعه شهرستان کرمانشاه گردید و نماینده کرمانشاه نماینده هرسين نیز محسوب می شد و اولین نماینده با نام های حاج محمد صالح خان موید الوزاره از شهرستان کرمانشاه وکالت امورات این بخش را انجام می دادند.

سرويس انتخابات بيستون،در سري گزارشاتي كه حضور شما مخاطبين عزيز ارائه مي گردد،قصد داريم به تاريخچه مجلس در حوزه انتخابيه كنگاور،صحنه و هرسين بپردازيم. با توجه به تاسیس بخش هرسین در سال۱۳۱۶ به تبع ایجاد خدمات اداری نوین این شهر زیر مجموعه شهرستان کرمانشاه گردید و نماینده کرمانشاه نماینده  هرسين نیز محسوب می شد و اولین نماینده با نام های حاج محمد صالح خان موید الوزاره از شهرستان کرمانشاه وکالت امورات این بخش را انجام می دادند.
این رویه ۲۱ دوره انجام می شد تا اینکه گسترش جمعیت شهری شهرهای کنگاور ، صحنه و هرسین و نیاز به نماینده متمرکزی این حوزه در سال ۱۳۴۶ از حوزه کرمانشاه منفک گردید. و خود دارای نماینده مستقلی از شهر کرمانشاه گردید.
به این ترتیب اولین نماینده حوزه  شهری شهرهای کنگاور ، صحنه و هرسین مهندس عبدالعظیم صدقیان به عنوان اولین نماینده حوزه انتخابیه کنگاور وارد مجلس شد.
دومین نماینده  عزت الله ایلخانی پور که فردی ذی نفوذ و از منفذین ایل کلهر و از سیاستمداران بانفوذ کرمانشاهی بود و مدتی نیز شهردار کرمانشاه بود به عنوان نماینده این حوزه در دوره های ۲۲ و ۲۳ تعیین و انتخاب گردید.
سومین نماینده نیز اسماعیل ساری اصلانی که پیشتر اجداد وی به عنوان حاکم کنگاور حکمرانی می کردند و شخصی با نفوذ در حوزه کنگاور بود به عنوان نماینده در دوره ۲۴ و به عبارت صحیح تر آخرین نماینده مجلس شورای ملی در زمان رژیم طاغوت بود))
4787123.jpg نمايندگان مجلس قبل از انقلاب در حوزه انتخابيه كنگاور + عكس.
.
.
عبدالعظيم صدقياني:نماينده مجلس  ملي , دوره نمايندگی : ۲۱ , سال تولد : ۱۳۰۴ , حوزه انتخابیه : كنگاور
.
.
.
ايلخاني پور نمايندگان مجلس قبل از انقلاب در حوزه انتخابيه كنگاور + عكس.
.

.

عزت الله ايلخاني پور:حوزه انتخابیه : كنگاور .دوره نمايندگی : ۲۲ – ۲۳ .سال تولد :۱۲۹۹

 

.

ساري اصلاني نمايندگان مجلس قبل از انقلاب در حوزه انتخابيه كنگاور + عكس

.

.

محمداسماعيل ساري اصلاني:حوزه انتخابیه : كنگاور /سال تولد : ۱۳۱۶ /دوره نمايندگی : ۲۴ و آخرين دوره مجلس شاهنشاهي

مطالب پیشنهادی

  1. مدرس دانشگاه گفت:

    واقعا جا داره یک دستمریزاد و خداقوت خدمت جناب نیکنام (مدیریت سایت بیستون نیوز که زیرمجموعه مشرق نیوز) است، را داشته باشیم و از گزارش های بسیار جالب و خواندیشان تشکر کنیم از جانب همشهریان و فرهنگیان شهر هرسین و بیستون و …

  2. ramin azadpoor گفت:

    بسیار زیبا و خواندنی
    خسته نباشید جناب نیک کام عزیز باعث افتخار هستید

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار