نمایش “داول‌کُشی” از هرسین در جشنواره بین‌المللی اقوام درخشید

بیستون نیوز :

نمایش “داول‌کُشی” کاری از گروه “شیرز” شهرستان هرسین به کارگردانی نعمت اسدی مرام در نخستین جشنواره بین‌المللی اقوام به نمایش درآمد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، نمایش داول‌کُشی کاری از گروه شیرز شهرستان هرسین به کارگردانی نعمت اسدی مرام است که در نخستین جشنواره بین المللی اقوام به نمایش درآمد.

 

13951030172340359739834 1 نمایش داول‌کُشی از هرسین در جشنواره بین‌المللی اقوام درخشید

 


 

این نمایش نوشته هواس پلوک بوده و در اجرای آن فرید طاهری، علی چناری، گودرز حسینی، سیاوش احمدی، نادرعزیزپور، بهاره سعیدی پناه، سعیده موسوی، هستی روح القدس و پریسا عباسی ایفای نقش کردند.

در این نمایش که اجرای آن با استقبال خوبی همراه بود داستان مردم سرزمینی روایت می‌شود که وقتی سردی سرما شدت می‌یابد برای حفظ امید وهمدلی و اتحاد داولی (عروسکی) به نماد زمستان و سرما می‌ساختند و با او گفتگو می‌کردند و از او می‌خواستند برود و اجازه دهد بهار بیاید، سپس با او جدال می‌کردند و در نهایت داول را سوزانده و جشن و پایکوبی می‌کردند.

در این نمایش فرید طاهری مشاور کارگردان و طراح حرکات بوده و مهدی اسدی تبار به عنوان طراح پوستر و بروشور فعالیت داشته و سهند حیدریان و سپهر ذوالنوریان موسیقی کار را برعهده داشتند. اجرای نمایش داول کشی به هنرمند پیشکسوت استادعباس بنی عامریان تقدیم شد.

گروه نمایش شیرز شهرستان هرسین تاکنون در جشنواره‌های مختلفی ازجمله رضوی، صاحبدلان و عاشورایی شرکت داشته و تمرکز خود را بر اجرای عموم در شهرستان و آشنا کردن مردم با هنر تئاتر گذاشته است.

نخستین جشنواره بین‌المللی اقوام از ۳۰ دی تا سوم بهمن در تالار انتظار کرمانشاه در حال برگزاری است.


منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی

  1. محمدرضا جباری هرسینی گفت:

    با درود، از ایشان بخواهید توضیحی روشن و آکادمیک در مورد این نوع نمایش بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار