ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > نماینده اسبق مردم سلسله و دلفان در مجلس درگذشت+زندگینامه

نماینده اسبق مردم سلسله و دلفان در مجلس درگذشت+زندگینامه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی، مؤسس حوزه علمیه جعفریه پاکدشت، نماینده دوره‌های اول و پنجم مجلس شورای اسلامی در سلسله و دلفان و از علمای استان لرستان به دیار باقی شتافت.

به گزارش بیستون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی  از علمای استان لرستان، نماینده دوره‌های اول و پنجم مجلس شورای اسلامی و محقق و پژوهشگر برجسته حوزوی، صبح امروز در سن ۶۹ سالگی به دیار باقی شتافت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ علی آل کاظمی  فرزند مرحوم آیت‌الله حاج شیخ فرج‌الله کاظمی موموندی، مؤسس حوزه علیه جعفریه پاکدشت، در سال ۱۳۲۵ هجری شمسی در شهرستان هرسین متولد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در مکتب‌خانه مرحوم شیخ حسن معلم و در محضر مرحوم آیت‌الله والد صرف و نحو را فراگرفت و پس از تحصیل در حوزه علیه کرمانشاه و حوزه علیه خرم‌آباد به حوزه علمیه قم مهاجرت کرد.

وی دروس فقه و اصول سطح را در محضر آیت‌الله صلواتی، آیت‌الله سلطانی، آیت‌الله خزعلی و آیت‌الله‌العظمی فاضل لنکرانی(ره) به پایان رساند و مباحث فقه را در محضر مرحوم آیت‌الله‌العظمی گلپایگانی(ره) فراگرفت.

استاد آل‌کاظمی از همان ابتدای شروع نهضت امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب نقش مؤثری داشت و با آغاز دوران دفاع مقدس، در اولین روزهای جنگ تحمیلی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت و در عملیات‌های گونان حضور داشت.

وی به مدت ۱۵ سال با حکم امام خمینی(ره) عهده‌دار امامت جمعه پاکدشت استان تهران بود که در سال ۶۳ با تأسیس حوزه علمیه در این منطقه نقش اثرگذاری در تربیت طلاب، تقویت و حفظ دیانت مردم و ترویج فرهنگ اهل‌بیت(ع) ایفا کرد.

امامت جمعه پاکدشت استان تهران، مسئولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی ابوریحان بیرونی، معاونت سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی، صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی نشریه سراسری ندای خاوران را می‌توان از مسئولیت‌های این مرحوم برشمرد.

منبع تسنیم

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید