نماینده هرسین در مجلس؛ منبع تامین آب شرب هرسین نیازمند تغییر است

بیستون نیوز :

حسن سلیمانی عنوان کرد:منبع تامین آب شرب هرسین به روش مستقیم و از طریق سراب شهر است،که این نیازمند تغییر است.

به گزارش خبرنگار بيستون ، نماینده مردم هرسین،کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی  گفت:تا امروز منبع تهیه و تامین آب شرب شهرستان هرسین بصورت مستقیم و از طریق سراب شهر انجام گرفته است،به همین دلیل در مواردی آب شهر آلوده به ذرات و یا موادی شده است.
وی ادامه داد:برای رفع این مشکل ما ناگزیریم که جهت تامین پایدار آب شرب شهربصورت غیر مستقیم و از طریق حفر چاه ها و یا بهینه سازی و سیستم انتقال اب از طریق سراب،آب شهر را فراهم کنیم.
سلیمانی در خصوص مکاتبات انجام شده با وزارت نیرو توضیح داد:مکاتباتی با وزارت نیرو در این باره انجام شده است و قرار است با وزیر نیرو نشستی داشته باشیم.
برای این منظور و  آگاهی از وضعیت آب شهرستان، از یک کارشناس آمور آب که ساکن شهر هرسین است،ماجرا را جویا شدیم که وی گفت:مشکل آب شرب شهرستان جدی است و برای رفع مشکلات آن نیاز به اعتبار و بودجه فراوانی است و این در حالی است که فرماندار هرسین اعلام کرده بود،سیستم تامین آب شرب شهرستان به ۲ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و اداره آب شهرستان این رقم اعتبار در اختیار ندارد و این نیازمند حمایت مستقیم وزارت نیرو است.
در رابطه با آلودگی آب هرسین،برخی این آلودگی  را ناشی از مواد رادیو اکتیو دانستند که،مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه در پاسخ به این شائبه به خبرنگاران گفت:شائبه آلودگی هسته‌ای آب هرسین، به مواد رادیواکتیو  صحت ندارد و آب شهرستان در معرض این مواد قرار ندارد.
اسدالله صادقی تصریح کرد: نتایج آزمایشاتی که سازمان انرژی اتمی از منابع آب زیرزمینی و روزمینی استان انجام داده و کتبا به ما اعلام شده نشان می‌دهد هیچگونه تشتعشات و گسیل “آلفا”، “بتا”، “پوزیترون”، “گاما”، “رادیوم”، “رادون”، “اورانیوم” و … در منابع آب استان وجود ندارد.

منبع:كرد پرس

مطالب پیشنهادی

  1. همشهری گفت:

    هی داد هی بیداد ، داد بیدادم/
    غم و غصه ی شهر هرسین کفتی و یادم.

  2. محمد گفت:

    ایشون نماینده هرسین نیست.ما هیچ نماینده ای نداشتیم تا الان که از حقمون دفاع کنه.لعنت به همشون

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار