نمونه آب هرسين به سازمان انرژی اتمی ايران مي رود

بیستون نیوز :

هم اکنون هم در حال نمونه‌برداری از منابع آب زیرزمینی و روزمینی استان برای ارسال به سازمان انرژی اتمی و انجام آزمایش‌های پرتوزایی هستیم که به محض اعلام نتایج، آن را به مردم اطلاع خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار بيستون، مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه در پاسخ به شائبه آلودگی هسته‌ای آب هرسین، وجود هرنوع آلودگی ناشی از مواد رادیواکتیو در منابع آب شرب را رد کرد.

اسدالله صادقی گفت: نتایج آزمایشاتی که سازمان انرژی اتمی از منابع آب زیرزمینی و روزمینی استان انجام داده و کتبا به ما اعلام شده نشان می‌دهد هیچگونه تشتعشات و گسیل “آلفا”، “بتا”، “پوزیترون”، “گاما”، “رادیوم”، “رادون”، “اورانیوم” و … در منابع آب استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تنها مرجع رسمی که صلاحیت سنجش آلودگی هسته‌ای منابع آب کشور را دارد سازمان انرژی اتمی است، تاکید کرد: سالانه منابع آب استان را توسط سازمان انرژی اتمی مورد سنجش قرار می‌دهیم و طی سالیان گذشته نیز موردی از آلودگی هسته‌ای وجود نداشته است.

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه ادامه داد: استان کرمانشاه جزو لیست استان‌هایی که منابع آب آن باید از نظر پرتوزایی بررسی شود قرار ندارد و ما فقط برای افزایش ضریب اطمینان و آن هم به صورت اختیاری هر سال این کار را انجام می‌دهیم.

صادقی یادآوری کرد: هم اکنون هم در حال نمونه‌برداری از منابع آب زیرزمینی و روزمینی استان برای ارسال به سازمان انرژی اتمی و انجام آزمایش‌های پرتوزایی هستیم که به محض اعلام نتایج، آن را به مردم اطلاع خواهیم داد.

وی تصریح کرد: چون هرسال این آزمایش‌ها را انجام می‌دهیم از نتایج آن مطمئن هستیم و نه تنها آب شرب هرسین، بلکه هیچکدام از منابع آبی استان کرمانشاه احتمال آلودگی هسته ای را ندارد.

به گفته این مسئول، شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه اطلاعاتی که در شبکه‌های مجازی از سوی برخی از افراد متخصص و یا غیرمتخصص مطرح شده را رد می‌کند، چون هیچ  استناد قانونی و آزمایشگاهی در این خصوص وجود ندارد.

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از افرادی که برای کیفیت آب شرب مردم دلسوزی می‌کنند استقبال می‌کنیم، اما این دلسوزی باید در چارچوب قوانین، مستندات و تخصص کافی باشد و هر فردی نمی‌تواند در این خصوص اظهار نظر کند.

صادقی به مردم اطمینان داد که آب شرب آنها هیچ آلودگی ندارد و از آنها خواست به شایعات توجه نکنند.

 

مطالب پیشنهادی

 1. روزبه .نوروزی گفت:

  باستنادکتابی که درسال ۸۰توسط سازمان انرژی اتمی ازابهای زیرسطحی ازمایش بعمل امده درسطح استان کرمانشاه شهرهرسین طبق نموداربالاترین سقف رانشان میدهد وهیچگونه جای شک وتردیدی وجودنداردسه منطقه ازکشورمان بااین مشگل مواجه هستندمسئولین محترم حاشیه پردازی نفرمایندبهتراست راه کارارائه نمایندبهتراست بدانیددرخصوص تصفیه اینجورآبهاازدولت درحال حاضربعلت هزینه فوق العاده بالاکاری ساخته نیست بهترین رااستفاده ازاب چاهها وقنوات که ازمنابع روسطحی سرچشمه میگیردسالمترین اب میباشد زیراابهای زیرسطحی ازلابلای رگه های اورانیوم عبوروآلوده میگردد قبل ازاینکه آب آشامیدنی هرسین ازسراب تهیه شود خلق الله ازاب چاه وقنوات استفاده میکردندواکثریت نیزعمربالای صدسال داشتندلذا اصلح است نسبت به بازسازی واحیائ قنوات وچاهها اقدام ومردم راتشویق به استففاده ازآبهای روسطحی نمایندتادچار انواع سرطانها نشوند باتشکر لطفا پیام رسانی کنید

 2. ali گفت:

  متشکر جناب دکتر نوروزی. لطفا پیگیری کنید بخاطر خدا و این مردم بیکس. خدا پشت و پناهتان

 3. رهگذر افلاینی گفت:

  مسئولینی که فقط حرف میزنن سند رو کنن نامه و نمونه سازمان انرژی اتمی را بگذارید تا باور کنیم
  اون از فرماندارمون اون از اداره آب و فاضلاب هرسین اینم از آب فاضلاب کرمانشاه
  یه روز باید جوابگوی باشید در محضر خدا

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار