ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۹:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > نواختن زنگ مقاومت و ایثار در هرسین + تصاویر

نواختن زنگ مقاومت و ایثار در هرسین + تصاویر

مراسم زنگ مهر، مقاومت و ایثار همزمان با سراسر کشور و در آغاز سال تحصیلی جدید روز شنبه به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی ولایت هرسین به صدا درآمد.

به گزارش خبرنگار بیستون ٰ علی الماسی رئیس آموزش و پرورش شهرستان هرسین در ابتدای این مراسم ضمن تبریک هفته تعلیم و تربیت و تقارن آن با هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ما جبهه های جنگ را به مدرسه ای تشبیه می کنیم که مدیر آن امام راحل(ره) بود و آنقدر خوب مدیریت کرد که با نبود تجهیزات بتوانیم در هشت سال دفاع مقدس سربلند بیرون بیاییم.

وی افزود: هدف و نتیجه هشت دفاع مقدس مقدس تقریبأ شبیه همین وضعیت شما دانش آموزان در مدرسه است، هدف شما کسب تعلیم و تربیت و هدف رزمندگان ما حفظ تمامیت ارضی ایران بود.

در ادامه این مراسم سرپرست فرمانداری هرسین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس و تبریک بهار علم بر همه فرهنگیان و دانش آموزان اظهار داشت: آغاز دفاع مقدس همواره با بازگشایی مدارس قرین بوده است و این ما را به یاد سخن امام (ره) انداخت که فرمودند امید من به شما دبستانی هاست.

.

.
امیر شاه آبادی تصریح کرد: دستاوردهای دفاع مقدس در بعد معنوی تأثیرات بسیار عمیقی در بین دانش آموزان نسل های جدید داشته و این موضوع باعث تقویت روحیه ولایت مداری و درک درستی از فرهنگ ایثار و شهادت در بین آنها شده است.
سرپرست فرمانداری هرسین عنوان کرد: رئیس جمهوری در مراسم بازگشایی مدارس طبق رسم هر ساله پرسشی مطرح کردند و آن این بود که منشأ خشونت منطقه ای و جهان چیست و امروز افرادی که به اسم اسلام دست به خشونت می زنند چگونه آموزش می بینند.

.

.
سرپرست فرمانداری هرسین خاطرنشان کرد: دانش آموزان می بایست با رعایت نظم و انضباط و عجین شدن با کتب درسی و غیردرسی باعث تقویت فرهنگ دانش پژوهی و پرسشگری در مدارس شوند.
شاه آبادی در پایان سخنانش بر تبیین دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل های جدید تأکید کرد.
همچنین در این مراسم از معلمان بازنشسته و دانش آموزان نمونه تقدیر به عمل آمد.

img_9802 img_9806 img_9811 img_9815 img_9818 img_9819 img_9822 img_9825 img_9829 img_9831 img_9834 img_9837 img_9838 img_9842 img_9843 img_9847 img_9848 img_9849 img_9850 img_9853 img_9856 img_9860 img_9861

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید