ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۴۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > نگاهی به ابعاد انتشار خبر خودکشی یک دختر کرمانشاهی در شبکه های اجتماعی/تصاویر

نگاهی به ابعاد انتشار خبر خودکشی یک دختر کرمانشاهی در شبکه های اجتماعی/تصاویر

انتشار یک خبر سوخته در شبکه های اجتماعی مربوط به خودکشی یک دختر کرمانشاهی، بار دیگر ثابت کرد که جامعه به شدت نیاز به آموزش های رسانه ای دارد.

در روزهای گذشته خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شد حاکی از یک اشتباه خبری و یا خطاهای رسانه ای بود.

 

این خبر که با عنوان “خودکشی دختر کرمانشاهی در پل ولایت” به سرعت میان کاربران به اشتراک گذشته شد اعلام می کرد که در تاریخ ۱۵ اسفند ماه سال جاری یکی از دختران کرمانشاهی به دلیل مشکلات خانوادگی تلاش کرده است که اقدام به خودکشی کند.

 

در حقیقت خبر مذکور، خبری بود که یکی از خبرگزاری ها در اول خرداد ماه سال جاری منتشر کرده و  خودکشی نافرجام یک دختر را اعلام می کرد.

در آن زمان خوشبختانه اعلام شد که این خودکشی با حضور نیروهای امدادی و البته حضور مسئولانه برخی از همشهریان کرمانشاهی محقق نشده است.

 

با این حال متاسفانه این خبر به سرعت در میان مردم رد و بدل شد و بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی بدون توجه به ماهیت خبر، آن را تایید شده تلقی کردند؛ هر چند که اندکی تامل و دقت بر روی تصاویر این خبر نشان می دهد که خبر مذکور مربوط به روزهای اخیر نیست.

 

لباس های آستین کوتاه نشان دهنده این است که در ماه گرم سال رخ داده است

با نگاهی ساده به تصاویر این خبر می توان متوجه شد که این اتفاق در اسفند ماه(فصل زمستان) رخ نداده بلکه در یکی از ماه های گرم سال صورت گرفته است.

 

لباس های افرادی که در این تصاویر دیده می شوند، از جمله البسه ای است که در فصل بهار و تابستان استفاده می شود.

 

لباس های آستین کوتاه نشان دهنده این است که در ماه گرم سال رخ داده است

انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی و بازخورد عمومی این خبر نشان می دهد که افزایش سواد رسانه ای یکی از لازمه های امروز جامعه است.

 

بسیاری از کارشناسان تاکید کرده اند که این مسئله(فقدان سواد رسانه ای) می تواند در شرایطی که شبکه های اجتماعی در میان مردم گسترش و نفوذ فراوانی داشته است، عاملی تهدید کننده برای اعتماد عمومی محسوب شود.

 

منبع مرصاد

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید