نیم تن گوشت قرمز در شهرستان هرسین معدوم شد

بیستون نیوز :

معاون فرماندار هرسین گفت: بیش از ۵۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز در سه ماه ابتدای امسال در شهرستان هرسین معدوم شد.

نجف میرزاحسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بیستون با اشاره به اینکه با واحدهای صنفی که به توزیع گوشت خارج از شبکه قانونی اقدام می‌کنند برخورد خواهد شد اظهار داشت: در این راستا در سه ماهه ابتدای امسال پنج قصابی متخلف پلمب و بیش از ۵۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز معدوم شده است.

وی عنوان کرد: در طول ۱۵ ماه گذشته بیش از ۱۹۰۰ قلاده سگ در مناطق روستایی شهرستان هرسین توسط شبکه دامپزشکی علیه بیماری هاری واکسیناسیون شده‌اند.

میرزاحسینی با اشاره به اینکه در زمینه کنترل بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام از ابتدای سال گذشته تاکنون ۱۰۲ هزار رأس انواع دام در شهرستان هرسین واکسینه شده‌اند عنوان کرد: در راستای پیشگیری و مقابله با بیماریهای فصلی مشترک بین انسان و دام اقدامات مناسبی توسط دستگاههای متولی در شهرستان هرسین انجام شده است.

معاون فرماندار هرسین گفت: پیشگیری مهمترین گام در مهار انواع بیماریهای مشترک بین انسان و دام به شمار می‌رود و پرداختن به این موضوع بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

وی افزود: جمع‌آوری پسماندهای حیوانی در منازل روستایی و وجود محیط مشترک زندگی بین انسان و دام از مهمترین راه‌های انتقال بیماریهای واگیر دام است و باید در این زمینه به صورت ویژه از ظرفیت دهیاران استفاده کرد و فرهنگ‌سازی شود.

معاون فرماندار هرسین از افزایش بازرسی‌ها از دامداری‌ها، کشتارگاه و قصابی‌های شهرستان هرسین خبر داد و از شهروندان خواست جهت حفظ سلامتی خود به توصیه ها و راهکارهای بهداشتی ارائه شده که توسط منابع مختلف اعلام می‌شود توجه داشته باشند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار