هتل لاله بيستون و ۵ ستاره غير واقعي

بیستون نیوز :

در پاي کوهي که بيستون در بلنداي آن خودنمايي مي‌کند، از زمان شاه عباس صفوي کاروانسرايي ساخته شد که ميزبان زايران کربلا باشد. اين کاروانسرا به همان صورت باقي ماند و در قرن معاصر گاه به عنوان زندان و گاه انبار گندم مورد استفاده قرار مي‌گرفت .

سرویس اجتماعی بیستون ٰ در پاي کوهي که بيستون در بلنداي آن خودنمايي مي‌کند، از زمان شاه عباس صفوي کاروانسرايي ساخته شد که ميزبان زايران کربلا باشد. اين کاروانسرا به همان صورت باقي ماند و در قرن معاصر گاه به عنوان زندان و گاه انبار گندم مورد استفاده قرار مي‌گرفت .

تا اينکه در شهريور ماه سال گذشته پس از بازسازي کامل، به عنوان يکي از هتلهاي زيرمجموعه گروه هتلهاي لاله توسط رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري افتتاح شد تا به عنوان هتلي ۵ ستاره در نزديکي شهر کرمانشاه و در محوطه‌اي باستاني، ميزبان مسافران و گردشگران باشد.

به دليل موقعيت جالب و تصاوير زيبايي که از اين هتل موجود بود تصميم گرفتم در سفري به غرب کشور، هنگام بازگشت به تهران، يک شب در اين هتل ۵ ستاره اقامت کنم. اما در همين اقامت متوجه شدم که گويي چندان توجهي به ميزان کيفيت خدمات ارائه شده در هتلها به مسافران نمي‌شود و هتلي اسما ۵ ستاره است اما پذيرايي در آن حتي در حد يک هتل ۳ ستاره هم نيست.

هتل لاله بيستون به دليل بافت سنتي، بسيار زيباست و اتاق‌هاي آن هم به خوبي تجهيز شده است. اما جالب است که ميزان مواد غذايي و حتي آب معدني در داخل يخچال اتاق بسيار اندک و در حد يک هتل کوچک بود. شايد گفته شود که در صورت درخواست مسافران، امکانات به يخچال اضافه مي‌شود اما حد استاندارد يک هتل ۵ ستاره براي پذيرايي کاملا مشخص است.

وضعيت رستوران هتل لاله بيستون بسيار بدتر بود به طوري که مجبور شديم براي صرف وعده‌هاي غذايي ناهار و شام در يک مکان مناسب، دوباره به کرمانشاه برگرديم و در هتلي ديگر غذا صرف کنيم! شايد باور نکنيد که در هتلي ۵ ستاره، تنها ۲ نوع غذا براي مسافراني که در بين آنها مسافران خارجي علاقه مند به بافت سنتي کشورمان هم حضور داشتند صرف مي‌شد.

البته مسوول پذيرش هتل – چون حتي مدير هتل يا مدير داخلي هم در آن هتل ۵ ستاره مستقر نبودند که بتوان به آنها انتقاد کرد – مدعي بود که سرآشپز تصادف کرده و به همين دليل تنوع غذايي کم شده ولي آيا اين توجيه مناسبي براي پذيرايي از مسافراني است که در هتلي دور از شهر اقامت گزيده اند و طبيعتا نياز به وعده‌هاي غذايي مناسب، آن هم در مجاورت شهري مثل کرمانشاه دارند که غذاهايي معروف مثل دنده کباب و خورش خلال بادام دارند؟ ضمن اينکه صرف وعده غذايي صبحانه در هتل لاله بيستون نشان داد عدم حضور سرآشپز در آن روز هم صرفا يک توجيه بوده است.

وعده صبحانه بسيار ساده تر از يک هتل دو ستاره بود. پنير و خيار و گوجه، کره و مربا و عسل و نيمرو مجموع پذيرايي اين هتل ۵ ستاره از مسافران براي صبحانه بود. بدتر آنکه ابتدا نان‌هايي بيات و کهنه بر سر ميز آوردند و وقتي نان‌هاي کهنه تمام شد، نوبت به نان‌هاي تازه رسيد که البته اغلب، صبحانه خود را تمام کرده بودند.

بدين ترتيب نه تنها امکانات پذيرايي در حد يک هتل ۵ ستاره نبود، بلکه همان پذيرايي مختصر هم به بدترين شيوه ممکن در اختيار ميهمانان قرار مي‌گرفت. البته تمامي‌اين موارد هنگام ترک هتل به مسوول پذيرش هتل تذکر داده شد که البته طبيعتا چون مدير يا مدير داخلي يا مسوول ديگري در هتل نبود، امکان دريافت پاسخي قانع کننده هم نبود. تنها راهي که باقي ماند رسانه اي کردن اين موضوع بود تا شايد از اين طريق مسوولان هتل لاله بيستون و مجموعه گروه هتلهاي لاله که در امر هتلداري چندان هم بي‌سابقه نيستند، کمي‌به شيوه ارائه خدمات در هتل لاله بيستون توجه و در آن بازنگري کنند و مهمتر از آن مسوولان سازمان گردشگري که يک سال پيش اين هتل توسط رييس اين سازمان افتتاح شده، به اين نکته توجه کنند که آيا خدمات ارائه شده در هتل‌ها مطابق با ستاره‌هايي که به آنها مي‌دهند است و آيا اصلا بر اين موضوع نظارتي صورت مي‌گيرد و اگر امکانات ارائه شده به مسافران در اين حد نيست، آيا نبايد با مسوولان اين هتلها برخورد کرد يا ستاره‌هاي آنها را کاهش داد تا مسافران با پرداخت هزينه اي به مراتب کمتر و توقع دريافت خدمات يک هتل ۳ ستاره به اين هتل مراجعه کنند؟

اميد که مسوولان هتل لاله بيستون و گروه هتلهاي لاله براي اين انتقادات پاسخي داشته باشند و مسوولان سازمان گردشگري نيز اين موضوع را مورد بررسي قرار دهند.

يکي از ميهمانان هتل لاله بيستون

منبع: سایت روزنامه مردم سالاری

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار